Lightzone jest też pod linucha.. http://www.lightcrafts.com/linux/
Szukaj
Lightzone jest też pod linucha.. http://www.lightcrafts.com/linux/
Jak się pomęczysz to PS'a CS'a też się da odpalić pod pingwinem.
D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd
Raw Therapee+GIMP 2.6 (1. ma opcje bezpośredniego eksportu do 2.)
Używałem przez parę lat pod linuksem BibbleLite a teraz testuję Lightzone. O ile Bibble jest szybszy i bardziej intuicyjny, o tyle Lightzone ma takie możliwości że praktycznie gimpa nie muszę tykać. No i Bibble gubi się w odzysku przepaleń z S5 kompletnie, jakieś artefakty tworzy.
Zresztą w tym samym dziale jest mój wątek o tym, porównanie kilku programów które przetestowałem, najciekawsze wnioski na końcu![]()
Tego nie znam, muszę zernąć
Tak, czytałem Twoje posty i widziałem możliwości Lightzone. Pobrałem też triala, ale w tej chwili robię mały lift swoich komputerów ( nic nie ruszałem od 3 lat) i przy okazji chcę sobie stworzyć środowisko do obróbki RAW-ów. Do tej pory były tylko jpg. z C8800, teraz gdy będzie S5 nadszedł czas na krok do przodu
![]()
D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd
RT ani UFraw nie obsługują poprawnie Fuji.
Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D
Nie.
Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D
Skontaktuj się z nami