Close

Strona 43 z 77 PierwszyPierwszy ... 33414243444553 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 421 do 430 z 763

Wątek: FUJI S5Pro

  1. #421

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Fajny sprzęcik do mnie jedzie
    Czy możecie koledzy zaproponowąć coś z softu do obróbki RAWów z fufu pod Linuksa?
    Testowo odpaliłem sobie UFRaw, darmowy sofcik, ale mnie nie przekonuje
    Widziałem Bibble Pro pod Linuksa, ale nie miałem okazji popracować tym programem. Póki co z RAWami nie miałem doczynienia, bo mój C8800 owszem produkuje takie pliki, ale zajmuje mu to duuuużo czasu
    Lightzone jest też pod linucha.. http://www.lightcrafts.com/linux/
    طالب مع S5Pro Metze Stronka* MyPort

  2. #422
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Albert44 Zobacz posta
    Lightzone jest też pod linucha.. http://www.lightcrafts.com/linux/
    To też widziałem, trochę dziwny interfejs Może jakiś mały ranking, w kategorii możliwości, łatwości obsługi, ineteresuje mnie możliwość pracy na wybranych obszarach zdjęcia...
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  3. #423

    Domyślnie

    Jak się pomęczysz to PS'a CS'a też się da odpalić pod pingwinem .

  4. #424
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez The Fly Zobacz posta
    Jak się pomęczysz to PS'a CS'a też się da odpalić pod pingwinem .
    Pewnie tak, ale równie dobrze mogę sobie odpalić wirtualną maszynę i Windowsa w oknie...
    Przyzwyczaiłem się jednak do Linuxa i jego wydajności. Liczę na kilka podpowiedzi, bo testując kolejne triale oprogramowania które do tej pory jest mi obce nie będzie mi łatwo
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  5. #425

    Domyślnie

    Raw Therapee+GIMP 2.6 (1. ma opcje bezpośredniego eksportu do 2.)

  6. #426

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Pewnie tak, ale równie dobrze mogę sobie odpalić wirtualną maszynę i Windowsa w oknie...
    Przyzwyczaiłem się jednak do Linuxa i jego wydajności. Liczę na kilka podpowiedzi, bo testując kolejne triale oprogramowania które do tej pory jest mi obce nie będzie mi łatwo

    Używałem przez parę lat pod linuksem BibbleLite a teraz testuję Lightzone. O ile Bibble jest szybszy i bardziej intuicyjny, o tyle Lightzone ma takie możliwości że praktycznie gimpa nie muszę tykać. No i Bibble gubi się w odzysku przepaleń z S5 kompletnie, jakieś artefakty tworzy.
    Zresztą w tym samym dziale jest mój wątek o tym, porównanie kilku programów które przetestowałem, najciekawsze wnioski na końcu

  7. #427
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bielik Zobacz posta
    Raw Therapee+GIMP 2.6 (1. ma opcje bezpośredniego eksportu do 2.)
    Tego nie znam, muszę zernąć

    Cytat Zamieszczone przez seler Zobacz posta
    Używałem przez parę lat pod linuksem BibbleLite a teraz testuję Lightzone. O ile Bibble jest szybszy i bardziej intuicyjny, o tyle Lightzone ma takie możliwości że praktycznie gimpa nie muszę tykać. No i Bibble gubi się w odzysku przepaleń z S5 kompletnie, jakieś artefakty tworzy.
    Zresztą w tym samym dziale jest mój wątek o tym, porównanie kilku programów które przetestowałem, najciekawsze wnioski na końcu
    Tak, czytałem Twoje posty i widziałem możliwości Lightzone. Pobrałem też triala, ale w tej chwili robię mały lift swoich komputerów ( nic nie ruszałem od 3 lat ) i przy okazji chcę sobie stworzyć środowisko do obróbki RAW-ów. Do tej pory były tylko jpg. z C8800, teraz gdy będzie S5 nadszedł czas na krok do przodu
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  8. #428

    Domyślnie

    RT ani UFraw nie obsługują poprawnie Fuji.
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

  9. #429
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mathu Zobacz posta
    RT ani UFraw nie obsługują poprawnie Fuji.
    Może to tłumaczy również fakt, że moje RAWy z C8800 wołane w UFRaw są nieostre?
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  10. #430

    Domyślnie

    Nie.
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

Strona 43 z 77 PierwszyPierwszy ... 33414243444553 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •