Close

Strona 20 z 24 PierwszyPierwszy ... 101819202122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 235

Wątek: statyw

  1. #191

    Domyślnie

    Pytanie czym się różnią nogi goldphoto YH314C od YH314?
    Zastanawiam siwe poważnie nad zakupem innego statywu i szukam czegoś w podobnej cenie może ktoś coś poleci? im wyższe tym lepsze
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  2. #192

    Domyślnie

    Nikt się nie wypowie?
    to trochę rozszerzam pytanie. Czym różnią się nogi goldphoto YH314/314C/324?
    Czy warto dołożyć te kilkadziesiąt zł do wersji yh324?
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  3. #193

  4. #194

    Domyślnie

    jeszcze nie. Jestem na etapie kompletowania funduszy
    ale jestem na 90% zdecydowany na yh324 i głowice yh410
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  5. #195
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Pomorskie
    Posty
    161

    Domyślnie

    Witam, tez mam pytanie odnoscnie statywu (jego zmiany)
    aktualnie mam velbona df-60, chce zmienic bo: ma zaduza szybkozloczke, jest ciezki i duzy, miekki slot szybkozlaczki, niestabilna kolumna, nie potrzebny mi taki wysoki.

    Na nowy chce przeznaczyc 200-250zl (nie piszcie ze nie ma dobrych w tej cenie:P na manfrotto mnie nie stac;P)
    Jak narazie znalazlem:

    http://allegro.pl/item547836237_prof...or_pt_137.html
    http://www.allegro.pl/item546200752_...otto_lodz.html
    http://www.allegro.pl/item543400502_...a_3miasto.html (ekonomicznie jesli jest cos wart)

    Moge tez dolozyc te pare zlotych na rzecz 'taniego' manfrotto:
    http://foto-net.pl/sklep/produkt1276...otto-718B.html udzwig 2,5kg ale pewnie realny.

    Statyw ma trzymac D80 z tele, okolo 1,2kg
    df60 ktory mam, ma udzwig niby 4kg ale to chyba tylko na papierku, pytanie moje, ktorych z nich wybrac? i czy zauwaze roznice w stabilnosci i porecznosci?
    Nikon

  6. #196
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Pomorskie
    Posty
    161

    Domyślnie

    nikt nie odpisuje.. chyba wezme goldphoto YH314 tylko teraz z jaka glowica lepiej wziasc? kulowa czy 3d? kulowa 89zl 3d 130 prawie
    Nikon

  7. #197

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez havk Zobacz posta
    nikt nie odpisuje.. chyba wezme goldphoto YH314 tylko teraz z jaka glowica lepiej wziasc? kulowa czy 3d? kulowa 89zl 3d 130 prawie
    no to ja ci odpisze
    weź aparat + najcięższe szkło jakie masz, idź do sklepu gdzie mają większy wybór statywów i się pobaw nimi i wybierz sobie model.
    potem wróć do domku, przeglądnij net w poszukiwaniu najkorzystniejszej ceny i kup.

    co do głowicy - taką jaka ci pasuje.

    3D - wolniej się ustawia, ale możesz np robić panoramy
    kulowa - szybka w ustawieniach, ale problem z przekadrowaniem, tak aby zachować ten sam poziom.

    są jeszcze "pseudo-hybrydy", np PH-157Q velbon - fizycznie podobna do 3D, ale ma jednego "głównego kręcioła", który reguluje góra/dół względem osi obiektywu i poziom "lewo/prawo".jest drugi osobny mały "kręciołek" do zmiany z poziomej na pionową orientację kadru.
    jeśli chodzi o panoramowanie w tej głowicy - nie ma problemu - jak poluzujesz delikatnie "głównego kręcioła" to "machanie" obiektywem góra/dół jest przyblokowane, a w lewo/prawo kręcić możesz. dopiero jak go bardziej poluzujesz to będziesz mógł "machać" obiektywem góra/dół.

    więc reasumując - nikt za ciebie decyzji nie podejmie - zastanów się jaka głowica ci bardziej pasuje.
    a co do galaretowatości statywów - sam sprawdź w jakimś sklepie, czy dana sztywność ci odpowiada.

    p.s.
    też nie miałem dużo pieniędzy, więc kupiłem statyw który jest już wysoki bez wyciągania kolumny, a zapewne jak sam wiesz na wyciągniętej kolumnie, w tanich statywach wszystko drży.
    Psychotrop vel Grzegorz Lucjan Laska von Lasocki

  8. #198

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Psychotrop Zobacz posta
    3D - wolniej się ustawia, ale możesz np robić panoramy
    kulowa - szybka w ustawieniach, ale problem z przekadrowaniem, tak aby zachować ten sam poziom.
    Mała uwaga: również głowice kulowe znakomicie nadają się do robienia panoram - te, które mają niezależną blokadę obrotu głowicy, np. Benro serii B (ja mam B-1)
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  9. #199

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wigi Zobacz posta
    Mała uwaga: również głowice kulowe znakomicie nadają się do robienia panoram - te, które mają niezależną blokadę obrotu głowicy, np. Benro serii B (ja mam B-1)
    tak, ale weź pod uwagę budżet pytającego - 200 do 250zł
    Psychotrop vel Grzegorz Lucjan Laska von Lasocki

  10. #200

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Psychotrop Zobacz posta
    tak, ale weź pod uwagę budżet pytającego - 200 do 250zł
    racja, przepraszam za lenistwo
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

Strona 20 z 24 PierwszyPierwszy ... 101819202122 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •