Pytanie czym się różnią nogi goldphoto YH314C od YH314?
Zastanawiam siwe poważnie nad zakupem innego statywu i szukam czegoś w podobnej cenie może ktoś coś poleci? im wyższe tym lepsze![]()
Szukaj
Pytanie czym się różnią nogi goldphoto YH314C od YH314?
Zastanawiam siwe poważnie nad zakupem innego statywu i szukam czegoś w podobnej cenie może ktoś coś poleci? im wyższe tym lepsze![]()
Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120
Nikt się nie wypowie?
to trochę rozszerzam pytanie. Czym różnią się nogi goldphoto YH314/314C/324?
Czy warto dołożyć te kilkadziesiąt zł do wersji yh324?
Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120
i co kupiłeś ??
jeszcze nie. Jestem na etapie kompletowania funduszy
ale jestem na 90% zdecydowany na yh324 i głowice yh410![]()
Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120
Witam, tez mam pytanie odnoscnie statywu (jego zmiany)
aktualnie mam velbona df-60, chce zmienic bo: ma zaduza szybkozloczke, jest ciezki i duzy, miekki slot szybkozlaczki, niestabilna kolumna, nie potrzebny mi taki wysoki.
Na nowy chce przeznaczyc 200-250zl (nie piszcie ze nie ma dobrych w tej cenie:P na manfrotto mnie nie stac;P)
Jak narazie znalazlem:
http://allegro.pl/item547836237_prof...or_pt_137.html
http://www.allegro.pl/item546200752_...otto_lodz.html
http://www.allegro.pl/item543400502_...a_3miasto.html (ekonomicznie jesli jest cos wart)
Moge tez dolozyc te pare zlotych na rzecz 'taniego' manfrotto:
http://foto-net.pl/sklep/produkt1276...otto-718B.html udzwig 2,5kg ale pewnie realny.
Statyw ma trzymac D80 z tele, okolo 1,2kg
df60 ktory mam, ma udzwig niby 4kg ale to chyba tylko na papierku, pytanie moje, ktorych z nich wybrac? i czy zauwaze roznice w stabilnosci i porecznosci?
Nikon
nikt nie odpisuje.. chyba wezme goldphoto YH314 tylko teraz z jaka glowica lepiej wziasc? kulowa czy 3d? kulowa 89zl 3d 130 prawie
Nikon
no to ja ci odpisze
weź aparat + najcięższe szkło jakie masz, idź do sklepu gdzie mają większy wybór statywów i się pobaw nimi i wybierz sobie model.
potem wróć do domku, przeglądnij net w poszukiwaniu najkorzystniejszej ceny i kup.
co do głowicy - taką jaka ci pasuje.
3D - wolniej się ustawia, ale możesz np robić panoramy
kulowa - szybka w ustawieniach, ale problem z przekadrowaniem, tak aby zachować ten sam poziom.
są jeszcze "pseudo-hybrydy", np PH-157Q velbon - fizycznie podobna do 3D, ale ma jednego "głównego kręcioła", który reguluje góra/dół względem osi obiektywu i poziom "lewo/prawo".jest drugi osobny mały "kręciołek" do zmiany z poziomej na pionową orientację kadru.
jeśli chodzi o panoramowanie w tej głowicy - nie ma problemu - jak poluzujesz delikatnie "głównego kręcioła" to "machanie" obiektywem góra/dół jest przyblokowane, a w lewo/prawo kręcić możesz. dopiero jak go bardziej poluzujesz to będziesz mógł "machać" obiektywem góra/dół.
więc reasumując - nikt za ciebie decyzji nie podejmie - zastanów się jaka głowica ci bardziej pasuje.
a co do galaretowatości statywów - sam sprawdź w jakimś sklepie, czy dana sztywność ci odpowiada.
p.s.
też nie miałem dużo pieniędzy, więc kupiłem statyw który jest już wysoki bez wyciągania kolumny, a zapewne jak sam wiesz na wyciągniętej kolumnie, w tanich statywach wszystko drży.
Psychotrop vel Grzegorz Lucjan Laska von Lasocki
Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
wigi.pl
Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
wigi.pl
Skontaktuj się z nami