Close

Strona 22 z 24 PierwszyPierwszy ... 122021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 235

Wątek: statyw

  1. #211

    Domyślnie

    Podpatrzone u kolegów z CB:

    http://canon-board.info/showthread.php?t=43619
    http://www.flickr.com/photos/blazeje/

  2. #212

    Domyślnie

    Zgadzam się z opisem i wnioskami, aczkolwiek moim zdaniem, głowica Giottos MH 1300-657 jest lepiej wykonana i jeszcze bardziej precyzyjna. Piszę z własnego doświadczenia.
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

  3. #213
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Pomorskie
    Posty
    161

    Domyślnie

    dobra.. naczytalem sie, naogladalem tych statywow ostatnio troche.. znalazlem i pytam ktory kupic

    benro a500ex + bh2
    slik 500 dx
    velbon sherpa 600
    Nikon

  4. #214

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekm Zobacz posta
    Zgadzam się z opisem i wnioskami, aczkolwiek moim zdaniem, głowica Giottos MH 1300-657 jest lepiej wykonana i jeszcze bardziej precyzyjna. Piszę z własnego doświadczenia.
    Marku,
    a gdybyś miał wybrać spośród:
    1. Manfrotto 488rc2
    2. Benro KB-1
    3. Giottos 1300-652
    to którą byś mógł zarekomendować?
    Mamiya + Sony

  5. #215

    Domyślnie

    Miałem Manfrotto 488rc2 i wymieniłem na Giottos 1300-657. Byłem bardzo zadowolony, przy czym te głowice siedziały na Manfrotto 055MF3.

    Kiedy zdecydowałem się na zakup Benro Travel Angel C-268 M8, postanowiłem wymianić głowicę na bardziej smukłą (żeby po złożeniu, mogła schować się miedzy nogami statywu). Pierwszy wybór padł na Markins'a Q3T, ale cena na poziomie ok. 1400 PLN ostudziła mój zapał i ostatecznie kupiłem Benro B-1.

    Głowicy KB-1 nie znam.
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

  6. #216

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekm Zobacz posta
    Miałem Manfrotto 488rc2 i wymieniłem na Giottos 1300-657. Byłem bardzo zadowolony, przy czym te głowice siedziały na Manfrotto 055MF3.

    Kiedy zdecydowałem się na zakup Benro Travel Angel C-268 M8, postanowiłem wymianić głowicę na bardziej smukłą (żeby po złożeniu, mogła schować się miedzy nogami statywu). Pierwszy wybór padł na Markins'a Q3T, ale cena na poziomie ok. 1400 PLN ostudziła mój zapał i ostatecznie kupiłem Benro B-1.

    Głowicy KB-1 nie znam.
    czy dobrze rozumiem, że z giottos 1300 byłeś bardziej zadowolony niż mf 488rc2? mógłbyś powiedzieć czemu?

    a jak wypada twoim zdaniem B-1 vs MH 1300?
    Mamiya + Sony

  7. #217

    Domyślnie

    Porównując z Manfrotto, Giottos to inna klasa wykonania i bardziej sofistyczna konstrukcja - pozwala np. na płynną regulację siły zacisku kuli (podobnie jak Benro B-1) dzieki czemu mozna kadrować bez konieczności dotykania pokręteł.

    B-1 konstrukcyjnie zbliżona jest do MH 1300, ale jest, moim zdaniem, produktem nieco mniej dopracowanym. Pomijam fakjt, że udźwig B-1 = 12 kg, natomiast MH-1300 = 20 kg.

    Cena MH 1300-657 wynosi co najmniej 660 PLN (obecnie jest niedostępna), natomiast B-1 kosztuje 449 PLN. Przy tej różnicy brałbym B-1, ewentualnie B-2 (udźwig = 20 kg).
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

  8. #218

    Domyślnie

    powiem szczerze, że chodzi mi po głowie wersja giottos ale z płytką 652 - cenowy odpowiednik 488rc2. kurcze, tylko gdzie to teraz kupić w PL?
    Mamiya + Sony

  9. #219

    Domyślnie

    hmm. czytam forum i czytam, i jednak zdecydowalem sie zadac pytanie.
    Mialem dotychczas statyw odpowiadajacy cena i jakoscią żarciu z McDonalda - na szczescie zepsuł sie jak nie siedział na nim sprzęt, tylko po prostu mechanizm wysuwajacy w górę..."wiezyczke " sie połamał.
    Przyszła pora na kupno czegos nowego i po malym riserczu spodobał mi sie silk 340dx. Jednak kilka pytan
    1.Ktos moze jakies doświadczenia?
    2. Brak szybkozłączki w głowicy - moj noname nawet ją miał i moze mi ktos powiedziec czy dużo trudniej jest bawić się bez niej.

    Tu pytam, bo otwarty jestem na propozycje inne
    Ostatnio edytowane przez Turtles ; 02-03-2009 o 15:46

  10. #220

    Domyślnie

    W tym Sliku (jeśli to Pro 340DX) jest szybkozłączka, pokryta korkiem. Mam Slika Sprinta Pro. Przyjmuje lekki sprzęt bez kłopotów, ale jest lżejszy od tego DXa. Jedyną wada 340DX, IMO, jest mała wysokość bez wysuniętej kolumny. 116 cm to jednak nieco mało. Chyba, że jesteś niewysoki.

Strona 22 z 24 PierwszyPierwszy ... 122021222324 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •