Zobacz pełną wersję : [ Samsung ] Samsung EX1 (TL500)
Strony :
1
2
3
4
[
5]
6
7
8
A rawów z EX1 nowy ACR pod CS5 nie otworzy?
Wydaje mi się, że powinien bez problemu.
MariuszJ
19-03-2011, 15:27
Myślę, że są tacy i tacy.
Ja np lubię co pewien czas pobawić się Raw-ami, ale u cioci Feli na imieninach czasem muszę kliknąć kilkadziesiąt debilnych jatpegów rodzinnych i nie chce mi się wtedy grzebać w kompie by wujkowi Zdenkowi usunąć czerwone oka (które nota bene zupełnie dobrze pasuje mu do czerwonej z przepicia facjaty).
Ale i tak musisz zdjęcia przebrać, jak robisz rodzinne często i przekadrować (ja jestem kiepskim fotografem i bardzo często moje kadry wymagają obcięcia), potem jakoś skatalogować... program typu Lightroom jest wcześniej czy później niezbędnym, ale i ostatecznym rozwiązaniem w dziedzinie softwaru do przyzwoitego fotografowania.
gdzieś tu wyczytałem, że można te szajsungowskie rawy konwertować do DNG i potem otworzyć to w PS cs4 lub cs5.
Jeśli tak, to doradźcie mi jaki program do konwertowania (free) można ściągnąć z sieci.
Ponoć też można te "rawy" otworzyć w LR3, czy tak ?
LR3 obsługuje rawy z EX1. Sama konwersja do DNG niewiele Ci da, bo czymś musisz te DNG obrobic, czyli kółko się zamyka. W LR3 można konwertować do DNG automatycznie przy imporcie zdjęć, co normalizuje Ci format w Twojej bibliotece zdjęć (masz wszystko w DNG, nieważne czym zrobione).
LR3 dla nauczycieli i uczniów kosztuje około 350 zł, dla innych niestety 1000 zł. Warto ściągnąć miesięcznego triala i nabyć jakąś książkę, Kelbiego albo duChemina.
Moim zdaniem "kop jakościowy" jest ZNACZNIE większy niż ten jakiego doznajemy kiedy zamienimy pstrykanie jpegów zwykłym kompaktem na pstrykanie jpegów kompaktem zaawansowanym. Możliwość robienia rawów to właśnie największa zaleta tej klasy sprzętu.
A rawów z EX1 nowy ACR pod CS5 nie otworzy?
Wydaje mi się, że powinien bez problemu.
W PS cs5 mam wtyczkę ACR 6.0.0.205 i nie rawy z ex1 nie otwierają się (mówi że nieprawidłowy format pliku!)
ponoć jest nowsza wersja tej wtyczki, ale nie wiem czy da się ją ściągnąć.
...LR3 dla nauczycieli i uczniów kosztuje około 350 zł, dla innych niestety 1000 zł...
a jeszcze dla innych znacznie taniej
:mrgreen:
Przez stronę Adobe uaktualniłem wtyczkę ACR w swoim CS5 do wersji 6.3 i raw-y z Szamszuga EX1 otwierają się bez problemów.
fajnie..
pozdro
mam takie wrażenie, że lewa i prawa strona kadru zdjęć robionych ex1 posiada jakby szersza perspektywę. ja wiem, że tutaj działają prawa optyki, ale gdy np. fotografuję trzy buzie lewa i prawa są jakby bardziej szerokie. wydaje mi się czy co?
MariuszJ
21-03-2011, 00:31
mam takie wrażenie, że lewa i prawa strona kadru zdjęć robionych ex1 posiada jakby szersza perspektywę. ja wiem, że tutaj działają prawa optyki, ale gdy np. fotografuję trzy buzie lewa i prawa są jakby bardziej szerokie. wydaje mi się czy co?
http://www.optyczne.pl/134.4-Test_aparatu-Samsung_EX1_Optyka.html, część "Dystorsja". Na drugim końcu będziesz miał odwrotnie.
No dobrze, jednak przy jpg dystorcja jest automatycznie korygowana programowo -1 czy +1 to nie problem. Zdjęcie z przykładowymi buziami znajomych jest zrobione w jpg więc nie powinno być chyba takiego problemu.
Przy raw i 24 mm faktycznie nie wygląda to za dobrze.
MariuszJ
21-03-2011, 17:37
Dystorsje to jedno, naturalne przy zdjęciach z bliska na szerokim kącie (dla człowieka - nienaturalne, bo mamy mniejszy kąt widzenia) zniekształcenia perspektywy - drugie. 50mm i dalej to jest jakaś granica bezpieczeństwa jeżeli chodzi o brak twarzy ufoludka w dowolnym miejscu kadru.
jakie macie fajne futeraly do ex1?
bralineczeka
23-03-2011, 16:00
Case Logic.
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=2122324&highlight=case+logic#post2122324
Może niezbyt fajny, ale niedrogi i dość dobrze pasuje. A fajny jest nieco niżej.
A w wątku są linki do całkiem fajnych i nawet niezbyt drogich skórzanych. Mnie do końca nie pasują, bo nie są szczelne.
Kris1304
23-03-2011, 16:45
Witam.
Mam pytanie do użytkowników EX1:
- czy w trybie manualnym można włączyć lampę błyskową ? U mnie jest wyłączona a ikonka służąca do jej włączenia jest nieaktywna (szara);
- czy w trybie manualnym można włączyć inteligentne filtry (rybie oko itd) ? U mnie również to jest nieaktywne (szare);
- opcja "jakość zdjęcia" w trybie manualnym zapisuje tylko w .jpg - opcje RAW nieaktywne (szare);
- opcja "wykryj twarze" w trybie manualnym również nieaktywna - wszystkie ikonki szare;
- wybór stylu zdjęcia w trybie manualnym - tylko NOR, reszta nieaktywna;
- w trybie "smart" można tylko ustawić rozmiar zdjęcia, innych opcji nie ma, lampa pracuje automatycznie;
Być może sam co "namieszałem", nie jestem w stanie tego zweryfikować.
Pozdrawiam
Witam. Lampę w trybie sterowania ręcznego można włączyć z korpusu aparatu-przedtem należy ją otworzyć.Rawy też się ustawia. Inteligentne filtry po zrobieniu załączasz, w trakcie przeglądania fotek. Wiadomo, że "wykryj twarze" w trybie ręcznym nie musi być aktywne(chyba)-nie sprawdzałem. Tak samo auto iso w tym trybie nie jest aktywne. Trybu "smart" nie sprawdzałem.
Pewnie trochę "namieszaleś" . Pozdrawiam.
Kris1304
23-03-2011, 19:48
Dzięki. Tego, że lampę trzeba wysunąć nie musiałeś pisać - aż tak źle ze mną nie jest, he he.
... Być może sam co "namieszałem", nie jestem w stanie tego zweryfikować.
Pozdrawiam
Nie tyle "namierszałeś", co z pewnością włączyłeś jakąś opcję, która wyklucza te przez ciebie wymienione.
Też tak mi się "porobiło" kilka razy (w innych ustawieniach) w trakcie testowania aparatu.
W takich sytuacjach najlepszym wyjściem (które stosuję) jest opcja "Reset" .. i po sprawie.
;)
pozdro
pierwsze trzy pytania - może masz wykryj twarze
reszta może masz zdjęcia seryjne ustawione lub inne opcje niż zdjęcie pojedyncze - lewe pokrętło
Witam. Kris1304 nie gniewaj się, nie umiem wstawić tych uśmiechów-stary człowiek już jestem a to mialo być w formie żartu. Tak jak koledzy wyżej napisali, reset pomoże.
Pozdrawiam
Kris1304
24-03-2011, 13:07
Spoko Frank60, nic się nie stało. Dziwna rzecz ale pogrzebałem w menu, w ustawieniach aparatu. Antynet był na wł - zmieniłem na wył.; oprogr. komp. było na wł - zrobiłem na wył i parę rzeczy się odblokowało. Nie wiem co jedno ma z drugim wspólnego (wydaje się że nic) a jednak w trybie manualnym lampa się odblokowała, można zapisywać w RAWach. To co pozostało nieaktywne (w tr. manualnym) to:
- wykryj twarze - ale w tym trybie chyba jednak się tego nie używa, w końcu to tryb ręczny;
- wybór stylu zdjęcia - jak wyżej.
Chyba więc wszystko jest jak powinno być. Pozdrawiam
bmarcin1
24-03-2011, 14:13
Spoko Frank60, nic się nie stało. Dziwna rzecz ale pogrzebałem w menu, w ustawieniach aparatu. Antynet był na wł - zmieniłem na wył.; oprogr. komp. było na wł - zrobiłem na wył i parę rzeczy się odblokowało. Nie wiem co jedno ma z drugim wspólnego (wydaje się że nic) a jednak w trybie manualnym lampa się odblokowała, można zapisywać w RAWach. To co pozostało nieaktywne (w tr. manualnym) to:
- wykryj twarze - ale w tym trybie chyba jednak się tego nie używa, w końcu to tryb ręczny;
- wybór stylu zdjęcia - jak wyżej.
Chyba więc wszystko jest jak powinno być. Pozdrawiam
Spróbuj zmienić w menu fotografowany obszar z wybór AF (bo ten chyba jest włączony u ciebie) na inny np. na multi lub centralny i powinno ci się wszytko odblokować
Daniel*1977
24-03-2011, 23:30
jakie macie fajne futeraly do ex1?
Ja mam taki :lol:
http://www.jansport.pl/plecak/TJN1,FIREWIRE
Mieści NXa + 4 obiektywy, lampę, filtry oraz EXa - w tej małej kieszonce.
A w środku statyw typu "gorillapod" i czasem laptopa :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/5541137458_accf557165_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5541137458/)
frog perspective (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5541137458/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/5541124704_b13997701d_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5541124704/)
different point view (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5541124704/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/5540508629_3e74afa0c4_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5540508629/)
Alive? (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5540508629/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/5534999314_d44475b8c5_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5534999314/)
478 (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5534999314/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/5516750875_c91f5f160e_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5516750875/)
5 inside DP (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5516750875/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
darekolo
25-03-2011, 11:29
Witajcie...jestem tu "nowy":-) trafiłem na to forum kilka dni temu, i po przeczytanych fascynacjach odnośnie EX1, postanowiłem go kupić.
Niestety jestem rozczarowany...:-(Do tej pory od siedmiu lat korzystałem z Nikona S10, zdjęcia wychodzą nim bardzo dobre ale tylko w dobrych warunkach więc postanowiłem zmienić aparat na coś lepszego, EX1 radzi sobie lepiej w pomieszczeniach jednak ogólnie zdjęcia wychodzą mało wyraźne nawet w dobrych warunkach stąd moje rozczarowanie, mam tu na myśli zdjęcia robione w trybie AUTO, pozostaje mi jedynie nauczyć się obsługi manualnego ustawiania aparatu, przeczytałem gdzieś tu że wyświetlacz jest bajka i zgadzam się, jednak szkoda że można pięknie oglądać zdjęcia a nie oglądać piękne zdjęcia...
no ale nic to... pierwsze koty za płoty...:-)
mam jeden problem, otóż nie mogę się połączyć z komputerem, może coś źle robię
Na auto aparat ma tendencję ustawiać bardzo długie czasy i podbijać iso zamiast otworzyć przysłonę, a to owocuje poruszonymi zaszumionymi zdjęciami.
PS. skoro przeczytałeś cały wątek powinieneś doczytać do kogo jest kierowany ten aparat- bo on za ciebie w trybie auto na pewno zdjęcia nie zrobi ;) Rozczarowany możesz być tylko swoją wiedza z zakresu fotografi aparat jej nie nadrobi ;)
MariuszJ
25-03-2011, 14:57
Niestety jestem rozczarowany...:-(Do tej pory od siedmiu lat korzystałem z Nikona S10, zdjęcia wychodzą nim bardzo dobre ale tylko w dobrych warunkach więc postanowiłem zmienić aparat na coś lepszego, EX1 radzi sobie lepiej w pomieszczeniach jednak ogólnie zdjęcia wychodzą mało wyraźne nawet w dobrych warunkach stąd moje rozczarowanie, mam tu na myśli zdjęcia robione w trybie AUTO, pozostaje mi jedynie nauczyć się obsługi manualnego ustawiania aparatu, przeczytałem gdzieś tu że wyświetlacz jest bajka i zgadzam się, jednak szkoda że można pięknie oglądać zdjęcia a nie oglądać piękne zdjęcia...
Opis wymowny, a sam wpis niezmiernie cenny - po przeczytaniu takiego wątku można mieć spore oczekiwania, które po prostu nie mogą być zaspokojone z przyczyn obiektywnych. Oczywiście sprawa absolutnie nie dotyczy bardzo dobrego aparatu w swojej klasie, jakim jest EX1.
Czy ktoś z szanownych Kolegów orientuje się czy producent gdzieś podaje ilość zdjęć jaką można zrobić tym aparatem (tym rodzajem matrycy) do śmierci matrycy - jeśli chodzi o kompakt? Pytam bo już 2tyś zrobiłem a mam aparat z 3 miesiące... choć w dużej mierze to były testy
W lustrzankach podaje się wytrzymałość migawki np. 100 tyś. zdjęć, ale może działać i po 500 tyś. W kompaktach nioe ma migawki mechanicznej więc takich ograniczeń nie ma. Matryca natomiast może służyć długie lata zapewne prędzej zmienisz aparat niż zajedziesz matrycę ;) więc rób zdjęcia i się nie przejmuj. Kiedyś pamiętam była teoria, że filmowanie aparatem dobija matrycę i nawet jeśli aparat ma funkcje kręcenia filmów trzeba jej unikać jak ognia. Teraz nie ma aparatów bez kręcenia filmów maja HD full HD itd. i nikt się nie martwi.
PS. zrobiłeś średnio 20 zdjęć na dzień to znaczy że nie używasz aparatu :D
Witam
Ja mam pytanie odnośnie EX1, szukam kompaktu, co polecacie?
EX1
P7000
czy G12
??
potrzebuję informacji sprawdzonych, nie teoretycznych, istotna jest dla mnie jakość zdjęć - min
Pozdrawiam
Jest to wątek o EX1 więc polecam go i sam posiadam ;-) Z wymienionych przez Ciebie wybrałbym właśnie EX1. A jeśli masz pytania dlaczego przeczytaj wątek i wątpliwości powinny się rozwiać.
Kundzior
02-04-2011, 13:43
Witam
Ja mam pytanie odnośnie EX1, szukam kompaktu, co polecacie?
EX1
P7000
czy G12
??
potrzebuję informacji sprawdzonych, nie teoretycznych, istotna jest dla mnie jakość zdjęć - min
Pozdrawiam
Stanowczo EX1, P7000 niestety kolejny bubel Nikona serii Pxxxx, G12 dobry, ale optycznie słabszy.
Witam
Ja mam pytanie odnośnie EX1, szukam kompaktu, co polecacie?
EX1
P7000
czy G12
??
potrzebuję informacji sprawdzonych, nie teoretycznych, istotna jest dla mnie jakość zdjęć - min
Pozdrawiam
Ja miałem G11 (to praktycznie prawie to samo co G12), a teraz mam EX1.
Polecam każdy z nich.
Wbrew temu co piszą na wielu forach, to G11/12 jest świetnym aparatem, a EX1 nie aż takim wypasionym (choć b. dobrym).
Każdy z nich ma coś "swojego", czego nie ma konkurent.
Napisz czego oczekujesz od aparatu, do czego najbardziej będziesz go potrzebował, a może łatwiej będzie ci jakoś doradzić.
pzodro
WITAJCIE
Dołączam do grupy właścicieli EX 1.
Miałem G 11 b. dobry aparat. Był dla mnie zbyt "nadziany" wodotryskami. Od tego mam lustrzankę. EX 1 jest dla mnie bardziej poręczny i choć nie jest kieszonkowy to jednak zajmował mniej miejsca. Nie specjalnej różnicy w jakości zdjęć między aparatami choć może z niewielką przewagą dla EX, ale może nowy posiadacz widzi to co chce zobaczyć by potwierdzić trafny wybór? Wyświetlacz Ex-a rewelacja no i upiększa nasze ekspozycje. Czy jednak nie chcemy by życie było piękniejsze?;-)
Musisz odpowiedzieć na pytanie, które słusznie zadał kolega( w jakim celu chcesz zakupić aparat ? ).
POZDRAWIAM
Czy ktoś zakupił już i przetestował dekielek automatyczny na obiektyw jak się sprawuje?
Ja miałem G11 (to praktycznie prawie to samo co G12), a teraz mam EX1.
Polecam każdy z nich.
Wbrew temu co piszą na wielu forach, to G11/12 jest świetnym aparatem, a EX1 nie aż takim wypasionym (choć b. dobrym).
Każdy z nich ma coś "swojego", czego nie ma konkurent.
Napisz czego oczekujesz od aparatu, do czego najbardziej będziesz go potrzebował, a może łatwiej będzie ci jakoś doradzić.
pzodro
Czego potrzebuję - bardzo ważny parametr to jakość zdjęć, kolejny to możliwość zapisu RAW, ... potrzebuję aparat nr2 dokładnie, Canon ma większe możliwości, samsung ma 1,8f, chyba do tych parametrów muszę dodać wszechstronność.
na koniec filmy HD - samsung ich nie ma - jednak gdyby jakość zdjęć między samsungiem a canonem była dużą różnicą to z HD bym zrezygnował.
Różnica w jakości zdjęć nie jest porażająca każdy z tych aparatów jest zaawansowanym sprzętem. Tyle, że samsungiem będziesz mógł robić zdjęcia w trudniejszych warunkach oświetleniowych. Jeśli jednak używasz lamp albo fotografujesz w dobrym świetle a słabe światło zastane jest rzadkościa to wybierz teb który ci się bardziej podoba.
Ja osobiście nie używam lamp lubię słabe oświetlenie i klimatyczne zdjęcia dlatego światło i szeroki kąt było dla mnie priorytetem.
Czego potrzebuję - bardzo ważny parametr to jakość zdjęć, kolejny to możliwość zapisu RAW, ... potrzebuję aparat nr2 dokładnie, Canon ma większe możliwości, samsung ma 1,8f, chyba do tych parametrów muszę dodać wszechstronność.
na koniec filmy HD - samsung ich nie ma - jednak gdyby jakość zdjęć między samsungiem a canonem była dużą różnicą to z HD bym zrezygnował.
Zobacz sobie tę galerię zrobioną G12
galeria wyk. G12 (http://peterf.smugmug.com)
Powiem ci, że trudno mi jednoznacznie dziś powiedzieć, który aparat jest "lepszy".
Na pewno Canon robi zdjęcia bardziej "swojskie" i posiadające "to coś" (ja to nazywam "duszą" zdjęcia").. prawdopodobnie diabeł tkwi w odwzorowaniu kolorów i w oddaniu szczegółów.
Ale za to EX robi zdecydowanie ostrzejsze zdjęcia i sprawiające wrażenie "lepszej" jakości.
Na pewno EX lepiej się nadaje do trudnych warunków (jak już było pisane), do zbliżeń, do makro
Ale za to G11/12 "robi" ma lepsze odwzorowanie kolorów (bardziej naturalne) i chyba przez to robi ciekawsze pejzaże i plenery. Niestety w G11/12 drażni brak ostrości i rozmycie szczegółów.
Może pomyśl o LX5?
Niewiele o nim wiem, ale czytałem b. pochlebne opinie.
trudny wybór
8)
Dominikaxx
04-04-2011, 08:06
Jannik napisał:
"Na pewno Canon robi zdjęcia bardziej "swojskie" i posiadające "to coś" (ja to nazywam "duszą" zdjęcia").. prawdopodobnie diabeł tkwi w odwzorowaniu kolorów i w oddaniu szczegółów.
Ale za to EX robi zdecydowanie ostrzejsze zdjęcia i sprawiające wrażenie "lepszej" jakości.
Na pewno EX lepiej się nadaje do trudnych warunków (jak już było pisane), do zbliżeń, do makro
Ale za to G11/12 "robi" ma lepsze odwzorowanie kolorów (bardziej naturalne) i chyba przez to robi ciekawsze pejzaże i plenery. Niestety w G11/12 drażni brak ostrości i rozmycie szczegółów.
8)"
Dobre :D Tak się składa, że szkła ani matrycy nie zmienisz ustawieniami w aparacie a odwzorowanie koloru tak. Wiec pisanie o kolorach w JPG jako argument, że aparat ma "dusze" jest absurdem.
...Dobre :D Tak się składa, że szkła ani matrycy nie zmienisz ustawieniami w aparacie a odwzorowanie koloru tak. Wiec pisanie o kolorach w JPG jako argument, że aparat ma "dusze" jest absurdem.
No dobra.
Może źle to zinterpretowałem.
Zdecydowanie wydaje mi się, że ex1 ma mniej "duszy" lub tego "czegoś" od G11/12. Trudno jest mi określić co jest tego powodem.
Tak sobie rozważałem, że może to wina odwzorowania kolorów.. a może jednak obiektywu i matrycy. Obiektyw w EX-sie, a i owszem, jest jaśniejszy i aparat znacznie lepiej radzi sobie w trudnych warunkach (mniej światła), ale być może właśnie ten obiektyw czyni zdjęcia "płaskimi" i jakby "nijakimi". Przy zdjęciach z Canon nie mam tego wrażenia.
Ale poza tym przecież pisałem, że i tak na dany moment z tych dwóch wybrałem EX-sa.
Lepiej ostrzy, jaśniejszy, szerszy kąt, mniejszy - i to wystarczyło.
Ale gdyby G11/12 miał ciutkę jaśniejszy obiektyw i trochę lepiej ostrzył, to zdecydowanie bym wybrał G11/12. Nawet kosztem trochę mniejszego kata, większych gabarytów.
pzodro
superczaro
04-04-2011, 20:02
hej,,
jak ma koś najnowszy upgrade do ex1?
thks.
Daniel*1977
04-04-2011, 20:34
http://www.samsung.com/uk/consumer/camera-camcorder/digital-cameras/compact/EC-EX1ZZZBPBGB/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support&subsubtype=ex-series
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/5574445259_a54d78c7b1_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5574445259/)
half of the inside (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5574445259/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/5574448293_7716bf74a5_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5574448293/)
seeds factory (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5574448293/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/5577407245_66d2834358_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5577407245/)
saline (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5577407245/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/5577998280_14527e1459_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5577998280/)
yellow traces (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5577998280/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/5579654891_153c2b6d79_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5579654891/)
Fluffy patch (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5579654891/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/5580242278_731af47e5f_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5580242278/)
On the wing (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5580242278/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/5579656253_ff9bf6698b_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5579656253/)
Down (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5579656253/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/5579658331_0951c560bd_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5579658331/)
New Daisy (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5579658331/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/5580245926_48ec0cb11a_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5580245926/)
Aerial (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5580245926/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/5579661719_26bf37c9d5_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5579661719/)
Broken promises (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5579661719/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
Ten aparacik nadaje się idealnie do takich zabaw jak powyżej zaprezentowano i gdzieś już na poprzednich stronach też był koleś, które ma rewelacyjną galerię makro i takich tam podobnych do powyższych artyzmów.
Ale mało jest (niestety) fotek plenerowych, portretowych, sportowych, turystycznych itp.
Tego lata, po wakacjach, będę miał szerszą opinię co do tego pstrykadełka.
Mam nadzieję, że sprosta moim niewymagającym oczekiwaniom.
pzodro
Daniel*1977
05-04-2011, 09:22
Postaram się jeżeli dojadę na Rodos pokazać trochę widoczków zrobionych EXem, będzie to jeszcze przed wakacjami więc będzie czas na zastanowienie :)
A na tą chwilę, jak to nie mam widoczków :P ??
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/5435899378_e20446e43c_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5435899378/)
spike (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5435899378/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/5252209780_8ec907c7cd_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5252209780/)
HOSTEL (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5252209780/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/12/5218343765_f501623e5e_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5218343765/)
Closed (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5218343765/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/12/5218342671_068c9ed942_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5218342671/)
the middle (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5218342671/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/4905638694_6869841979_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/4905638694/)
my way (http://www.flickr.com/photos/didmyself/4905638694/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/4905002001_4a8f402cc6_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/4905002001/)
water (http://www.flickr.com/photos/didmyself/4905002001/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/5540568725_966bbb59e5_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5540568725/)
knocked down (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5540568725/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/5451718744_476857ddcc_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5451718744/)
Polish table - the taste of the family home (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5451718744/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/4868572028_2ac15d15ec_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/4868572028/)
lights (http://www.flickr.com/photos/didmyself/4868572028/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
A i "portrety" się znajdą
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/5214768125_11368a453d_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5214768125/)
mud man (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5214768125/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/5235484576_57bb04f72e_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5235484576/)
morning (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5235484576/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/5297442321_0b30d50ea3_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5297442321/)
party behind the scene. (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5297442321/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/5195576235_44b01cfda6_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5195576235/)
equipment operator (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5195576235/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/5169839737_701efff27c_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5169839737/)
playground (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5169839737/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
superczaro
05-04-2011, 09:33
hej,,
własnie wczoraj odebrałem ex1.
wszystko działało świetnie do czasu kiedy wgrałem nowy soft
zauważyłęm ze aparat ma kłopoty z ostrzeniem oraz jeśli wyłącze aparat to juz go nie mogę włączyć(muszę wyciągnąć baterie)
czyzby to wina softu?
soft pobrałem ze strony ze strony samsunga(soft był z 10/2010)
i co teraz?
serwis? czy moze wgrać stary soft,,,,,,,,
MariuszJ
05-04-2011, 10:00
Ze zdjęciami Daniela jest pewien kłopot... demonstrują one przede wszystkim to, że Daniel robi świetne zdjęcia :) Czy akurat potrzebował do nich EX1 - wątpię - (w sensie) może być EX1, dlaczegoż by nie? ;)
Daniel, fajne foty.
Dzięki za plenerki... chociaż, oczywiście nie ujmując twemu talentowi, potwierdzasz mą opinię, że w kwestii plenerów to EX nie jest szczególnym mistrzem.. :)
Mariusz.
Zgadzam się, że Daniel robi b. ładne fotki, ale coś tak podejrzewam, że np. Canonem A85 czy innym co nieco słabszym kompakcikiem nie uzyskałby takiej jakości..
tak tylko sobie dywaguję..
pzodro
MariuszJ
05-04-2011, 10:36
Mariusz.
Zgadzam się, że Daniel robi b. ładne fotki, ale coś tak podejrzewam, że np. Canonem A85 czy innym co nieco słabszym kompakcikiem nie uzyskałby takiej jakości..
A ja obawiam się, że i komórką sprowadziłby mnie do parteru...
Jeszcze raz przestrzegam przed wyciąganiem wniosków, że to EX1 jest potrzebny do zrobienia takich ładnych zdjęć. Niestety, on jest tu tylko mało znaczącym dodatkiem - i będzie srogi zawód u tych, którzy kupią EX1 "co by robić takie śliczne fotki jak Daniel" :)
superczaro
05-04-2011, 11:13
czy jest jakaś szansa na zaradzenie mojemu problemowi z ex1(patrz mój post wyżej) nim go wysle do serwisu?
Zobacz sobie tę galerię zrobioną G12
galeria wyk. G12 (http://peterf.smugmug.com)
Powiem ci, że trudno mi jednoznacznie dziś powiedzieć, który aparat jest "lepszy".
Na pewno Canon robi zdjęcia bardziej "swojskie" i posiadające "to coś" (ja to nazywam "duszą" zdjęcia").. prawdopodobnie diabeł tkwi w odwzorowaniu kolorów i w oddaniu szczegółów.
Ale za to EX robi zdecydowanie ostrzejsze zdjęcia i sprawiające wrażenie "lepszej" jakości.
Na pewno EX lepiej się nadaje do trudnych warunków (jak już było pisane), do zbliżeń, do makro
Ale za to G11/12 "robi" ma lepsze odwzorowanie kolorów (bardziej naturalne) i chyba przez to robi ciekawsze pejzaże i plenery. Niestety w G11/12 drażni brak ostrości i rozmycie szczegółów.
Może pomyśl o LX5?
Niewiele o nim wiem, ale czytałem b. pochlebne opinie.
trudny wybór
8)
Witam
janik - dziękuje Ci za pomoc - pomogło - decyzja padła na G12 - mimo że EX1 jest super.
Jeszcze raz wszystkim dziekuje i serdecznie podrawiam
foto-foto
05-04-2011, 15:04
Czy ktoś zakupił już i przetestował dekielek automatyczny na obiektyw jak się sprawuje?
Mam to proste urządzenie więc nie ma się co psuć ,ale trzeba uważać by nie uderzyć mocno dekielkiem bo delikatny.Dużo frajdy daje tuleja - podłączyłem filtry cokina /bo już miałem/ i w ten sposób mamy nowe możliwoći.
Od prawie 3 miesięcy posiadam aparat, jako uzupełnienie do Canona 5d2 i kilku szkieł.
Obraz jest wręcz zdumiewająco dobry jak na kompakt. Nawet z wyższych iso przy rawach da się trochę wycisnąć.
Jeśli chodzi o akcesoria, to również polecam zaopatrzenie się w tulejkę. Dzięki temu mogę przez dodatkową przejściówkę użyć polara oraz filtrów Cokin, z których najbardziej przydatnym jest chyba szary neutralny nd 0,9.
Czy ktoś używa przypadkiem raynoxa 250? Jeśli tak to prosiłbym o krótki opis jak się sprawuje taki zestaw, ze szczególnym uwzględnieniem działania AF.
stachmuszel
06-04-2011, 07:32
Od prawie 3 miesięcy posiadam aparat, jako uzupełnienie do Canona 5d2 i kilku szkieł.
Obraz jest wręcz zdumiewająco dobry jak na kompakt. Nawet z wyższych iso przy rawach da się trochę wycisnąć.
Jeśli chodzi o akcesoria, to również polecam zaopatrzenie się w tulejkę. Dzięki temu mogę przez dodatkową przejściówkę użyć polara oraz filtrów Cokin, z których najbardziej przydatnym jest chyba szary neutralny nd 0,9.
Czy ktoś używa przypadkiem raynoxa 250? Jeśli tak to prosiłbym o krótki opis jak się sprawuje taki zestaw, ze szczególnym uwzględnieniem działania AF.
Dopisz tylko, który aparat posiadasz od 3 miesięcy?
Wydawało mi się logiczne, że w temacie o EX1 piszę na temat EX1...
Czy można ustawić w EX-się balans bieli dla lampy błyskowej?
Bo mi się nie udaje.
Tzn. ustawiam WB na "własne ust.", otwieram lampę, naciskam spust migawki i ... nic.
Błysku nie ma i WB się ustawia bez lampy.
Próbowałem na różnych ustawieniach lampy (auto, wypełnij) .. i nic.
hm... ?
PS
W G11 i w niektórych poprzednich aparatach taka opcja była
czy w EX1 nie ma, czy to mi się nie udaje?
pozdor
bralineczeka
08-04-2011, 09:25
Nie ma osobnego ustawienia WB dla lampy.
A jak ma się stosowanie filtra polaryzacyjnego w EX1 czy warto zakupić adapter i wspomniany filtr ? może jakaś fotka z zastosowaniem filtra i bez dla porównania ?
Daniel*1977
08-04-2011, 14:41
Moim zdaniem jak najbardziej warto używać takiego filtra, ale oczywiście nie zawsze.
Ostatnio ktoś mi napisał na innym forum, że kupił adapter i używa z filtrem szary i polarem.
Nie ma osobnego ustawienia WB dla lampy.
No to trochę kupa.. :(
pozostaje experymentowanie z temp. koloru
8-)
Moim zdaniem jak najbardziej warto używać takiego filtra, ale oczywiście nie zawsze.
Ostatnio ktoś mi napisał na innym forum, że kupił adapter i używa z filtrem szary i polarem.
Melduję się.
Jak najbardziej warto. Szary ze względu na synchro migawki do 1/1500s, natomiast polar z wiadomych względów. Choć tutaj efekt polaryzacji jest podczas kadrowania mniej wydoczny niż w tradycyjnym wizjerze lustrzanki.
Melduję się.
Jak najbardziej warto. Szary ze względu na synchro migawki do 1/1500s, natomiast polar z wiadomych względów. Choć tutaj efekt polaryzacji jest podczas kadrowania mniej wydoczny niż w tradycyjnym wizjerze lustrzanki.
Może jakaś fotka z filtrem szarym i polarem (z exifem) ?
Może ;)
Jak znajdę czas na obróbkę.
Już ktoś o czymś podobnym pisał, ale dodam i ja.
Względem "dostosowywania się" wyświetlacza do ustawienia WB przed wykonaniem zdjęcia.
jest to bardzo przydatne, szczególnie w trudniejszych warunkach.
Wczoraj to wypróbowałem, na ustawianiu temperatury koloru.
Kręcąc kółeczkiem widać na wyświetlaczu jaki będzie efekt na wykonanym zdjęciu (barwy się zmieniają).
Świetna sprawa.
Ułatwia to bardzo ustawienie prawidłowego WB w jpg.
pzodro
Może ;)
Jak znajdę czas na obróbkę.
No może bez obróbki. Jedno z, drugie bez filtra.
Bez obróbki odpada, bo robię tylko w rawach.
Tak się tylko upewnię - wiesz jak działa filtr polaryzacyjny i jakie są efekty jego użycia? Tutaj jest tak samo jak w lustrzance, tyle że przy kadrowaniu aż tak go na ekranie nie widać.
Bez obróbki odpada, bo robię tylko w rawach.
Tak się tylko upewnię - wiesz jak działa filtr polaryzacyjny i jakie są efekty jego użycia? Tutaj jest tak samo jak w lustrzance, tyle że przy kadrowaniu aż tak go na ekranie nie widać.
Znam działanie . Aż tak to znaczy jak ;)?
W zasadzie trudno mi to opisać. Gdzieś czytałem, że warto ael zastosować, ale w praktyce nie miałem jeszcze okazji. W wizjerze optycznym od razu widzisz przyciemnienie nieba. Tutaj jest to raczej trudno dostrzec. Ale na zdjęciach różnica jest.
W zasadzie trudno mi to opisać. Gdzieś czytałem, że warto ael zastosować, ale w praktyce nie miałem jeszcze okazji. W wizjerze optycznym od razu widzisz przyciemnienie nieba. Tutaj jest to raczej trudno dostrzec. Ale na zdjęciach różnica jest.
To może być problem z dopasowaniem polaryzacji ?
Zgadza się, ale będę musiał jeszcze potestować.
wlasnie nabylem to cacko (EX1)... lustrzanka to nie jest ale do kieszeni wlazi i calkiem sympaticznie foci. Zaskoczony jestem jak ladnie szumi na wysokich wartosciach iso. Anyway jako dokieszeniowy notatnik mam nadzieje sprawdzi sie bdb.
Ile zdjęć można zrobić na 1 akumulatorze ?
strona 90 instrukcji obslugi
link do manuala (http://org.downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=UNI_UK&CttFileID=2984863&CDCttType=UM&ModelType=N&ModelName=SAMSUNG%20EX1&VPath=UM/201005/20100507095204015/EX1_English.pdf)
Ile zdjęć można zrobić na 1 akumulatorze ?
Mi na firmowej baterii robi ok. 200-240 (w zależności od używania lampy)
na zamienniku (25 zł) trochę mniej
pzodro
Mi na firmowej baterii robi ok. 200-240 (w zależności od używania lampy)
na zamienniku (25 zł) trochę mniej
pzodro
Dzięki. Tego się obawiałem. :sad:
Miałem kiedyś "małpę" Samsunga ( S1000) i też żarła tak prąd.
eee... też się obawiałem, ale tanie zamienniki rozwiązują problem
jeśli ci za mało będzie jeden, to kupujesz drugi (25 zł) i po kłopocie.
Bez przesady. Tam cały czas telewizorek pracuje, zmiana ogniskowej też wymaga prądu. To nie jest zły wynik - zwłaszcza wobec możliwości kupna taniego zamiennika "w razie czego".
bralineczeka
14-04-2011, 12:33
na zamienniku (25 zł) trochę mniej
A możesz podać link do takiego zamiennika?
Bo ja kupiłem 2 szt. Wprawdzie trochę tańsze bo po 22 zł ;), ale za to wystarczają aż na 30 - 40 zdjęć.
A możesz podać link do takiego zamiennika?
Bo ja kupiłem 2 szt. Wprawdzie trochę tańsze bo po 22 zł ;), ale za to wystarczają aż na 30 - 40 zdjęć.
Proszę bardzo
http://allegro.pl/slb-11a-akumulator-do-samsung-hz25w-tl320-ex1-i1562456942.html
mi wystarcza na ok. 130-150 zdj (plus minus)
Moim zdaniem ważne jest żeby jednak sformatować tę baterię... i nie przeładować.
Sformatować = dwa lub trzy razy wyładować do końca i ładować do pełna
przez pierwsze razy nie doładowywać
pozdro
bralineczeka
14-04-2011, 13:53
No to trafiłem w nieodpowiednią aukcję. Akumulatorki formatowałem.
Ciekawe czy to się da reklamować? Sprzedawca zniknął z Allegro, choć miał sporo aukcji.
Ech, i tak siedzenie. Zgubiłem paragon.
Odżałuj i kup sobie te które ci podałem.
facet jest spoko
odbierałem aku u niego w domu osobiście
pozdor
bralineczeka
14-04-2011, 14:30
Tak zrobię, już wysłałem maila z pytaniem. Na ostatnim ładowaniu zrobiłem 2 (słownie dwie) fotki, bo córka zażyczyła sobie oglądać zdjęcia. I akumulator padł przy oglądaniu.
Dzięki.
Zamówiłem ze wskazanej aukcji akumlator. Zobaczymy co będzie warty.
jak wspominalen wczesniej, potrzebowalem fotonotatnika. Kilka takich wlasnie zdjec z wczoraj...
www.digifoto.pl/?galleries=cityscapes
jak wspominalen wczesniej, potrzebowalem fotonotatnika. Kilka takich wlasnie zdjec z wczoraj...
www.digifoto.pl/?galleries=cityscapes
Piękne zdjęcia... piękne..
:-)
Daniel*1977
15-04-2011, 13:45
Gdyby ktoś był zainteresowany dostępny jest zaktualizowany FW, nie jest napisane co poprawia i co zmienia :)
http://www.samsung.com/uk/consumer/camera-camcorder/digital-cameras/compact/EC-EX1ZZZBPBGB/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support&subsubtype=ex-series
Dodatkowo mam informację, że jęzeli ktoś poszukuje akcesoriów ( oryginalnych) do tego aparatu to ponoć można zamówić w sklepach, które je sprzedają.
jannik: widzisz, ja początkowo nie byłem przekonany do ex1. ale im dłużej robię nim foty tym bardziej zaczynam cieszyć się, że właśnie ten model wybrałem. dużo mam jeszcze do sprawdzenia. jedyna wada to trzymanie baterii. na poczciwym a610 dobre akumulatorki swoje robiły. a tak muszę obowiązkowo nabyć dodatkowy akumulator.
Gdyby ktoś był zainteresowany dostępny jest zaktualizowany FW, nie jest napisane co poprawia i co zmienia :)
Spory skok w wersji co zmienili hm ?:)
Wracając do tematu - nie ukrywam że targanie D90 czasem daje się ostro we znaki, więc rozglądam się za czymś poręczniejszym. Mam dokładnie taki sam dylemat jaki miał kolega janik czyli G11 i EX1. Śledziłem jego poczynania od jakiegoś czasu, najpierw miał G11, potem żałował że już nie ma, a teraz foci EX1. Na chwilę obecną jestem po stronie G11, ale tylko dlatego że mało jest zdjęć krajobrazowych z EX-a, a te które są jakoś do mnie nie przemawiają. Są tak jakby trochę przeostrzone jeżeli chodzi o szczegóły - widać to np. na gałęziach i liściach drzew. Martwi mnie też migawka z najdłuższym czasem 1/1500s., co wiąże się z przymykaniem przysłony w słoneczne dni. Różnica w jakości obiektywu ma dla mnie małe znaczenie, bo i tak w pomieszczeniach czy trudnych warunkach będę używał Nikona. W związku z tym mam małą prośbę do użytkowników - strzelcie jakiś landszaft czasem na zewnątrz jak będziecie mieli czas przy umiarkowanym wyostrzeniu. Z góry dzięki. janik jak tam zadowolony z zakupu?:wink:
bralineczeka
16-04-2011, 22:40
Gdyby ktoś był zainteresowany dostępny jest zaktualizowany FW, nie jest napisane co poprawia i co zmienia :)
http://www.samsung.com/uk/consumer/camera-camcorder/digital-cameras/compact/EC-EX1ZZZBPBGB/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support&subsubtype=ex-series
Dodatkowo mam informację, że jęzeli ktoś poszukuje akcesoriów ( oryginalnych) do tego aparatu to ponoć można zamówić w sklepach, które je sprzedają.
Co ciekawe wygląda na to, że ten soft jest w nowych aparatach już od jakiegoś czasu.
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=142045&page=98
post #973
... jak tam zadowolony z zakupu?:wink:
Zdecydowanie tak.
Też obawiałem się migawki, ale po cholerę mi w słoneczne dni światło 1.8?
Bo przy trochę bardziej przymkniętej przysłonie ten czas w zupełności wystarcza.
Co do pejzaży.
I tutaj znów miałem podobne do twoich obawy i wątpliwości.
Ale teraz, po jakimś czasie użytkowania, wydaje mi się, że nie ma większych różnic miedzy zdjęciami z obu aparatów, a na pewno ostrość i ilość szczegółów wskazuje na korzyść EX1. Mi osobiście jakoś to odszumianie nie przeszkadza. G11 ma podobnie.
Podsumowując, wydaje mi się, że G11 wymaga większych umiejętności fotograficznych i więcej cierpliwości przy robieniu zdjęć.
Widziałem zdjęcia wykonane przez dobrego profesjonalistę Canonem G11 - są rewelacyjne.
Mi się jednak nie udało wycisnąć z tego aparaciku takich efektów.
EX1 spełnia (na razie) wszelkie moje oczekiwania i jestem z tego zakupu zadowolony.
PS
na razie żadnych zdjęć nie ujawniam, bo i jeszcze nie ma takich, którymi warto byłoby się pochwalić.
Mój EX1 padł po 540 zrobionych zdjęciach :( Zablokował się obiektyw w pozycji wysuniętej.
Zobaczę teraz jak działa serwis.
Mój EX1 padł po 540 zrobionych zdjęciach :( Zablokował się obiektyw w pozycji wysuniętej.
Zobaczę teraz jak działa serwis.
A to przykra sprawa. Współczuję i czekam na info dotyczące zachowania i rzetelności serwisu.
Bo z tym serwisami w Polsce to b. różnie jest. Ostatnio np. Philips (słuchawki) próbuje mnie wydymać, ale od chwili, gdy zacząłem do nich z mordą (czyli z agresją) startować, to zmienili ton i chyba wygram sprawę!
pzodro
Zdecydowanie tak.
Też obawiałem się migawki, ale po cholerę mi w słoneczne dni światło 1.8?
Może kiedyś będziesz chciał zrobić coś na 1.8 w słoneczny dzień?
ps. Można do niego dokupić tulejkę z możliwością zamocowania filtrów?
Może kiedyś będziesz chciał zrobić coś na 1.8 w słoneczny dzień?
Raczej wątpię :)
ps. Można do niego dokupić tulejkę z możliwością zamocowania filtrów?
Można.
Wpisz w Allegro "samsung ex1", a potem zobacz akcesoria
cena - 59 zł
niestety nigdzie w sieci nie ma taniej..
a ja jeszcze muszę dokupić redukcję 52-58 (bo mam już takie filtry z poprzedniego aparatu)
generalnie z akcesoriami do EX1 jest cieniutko.. :(
pzdr
Kilka obrazkow spacerowych z EX1.
Zaskakujaca ilosc detali jak na malenka matryce ktora w nim siedzi
http://digifoto.pl/forum/sams/SAM_0273.jpg
http://digifoto.pl/forum/sams/SAM_0280.jpg
http://digifoto.pl/forum/sams/SAM_0287.jpg
http://digifoto.pl/forum/sams/SAM_0297.jpg
http://digifoto.pl/forum/sams/SAM_0298.jpg
http://digifoto.pl/forum/sams/SAM_0307.jpg
...a tu jeszcze studyjna proba wyzwalania lamp EX1+YN602
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=2363391#post2363391
Dzięki za sample conik. Muszę przyznać że ciekawie to wygląda.
Pytanko czy cos takiego: Raynox DCR 731
http://allegro.pl/konwerter-szerokokatny-raynox-dcr-731-0-7-redukc-i1463001710.html
mozna podczepic do EX1 poprzez tulejke na filtry 52mm? Czy bedzie to razem gralo i poszezy kat widzenia z 24 o x0,7???
MariuszJ
17-04-2011, 22:36
Dzięki za sample conik. Muszę przyznać że ciekawie to wygląda.
A ja jak Katon - to znów nie ma nic wspólnego z EX1 :) Dobre kadry, intensywna obróbka. Po prostu Conik-1 ;)
Przepraszam za kontynuowanie misji OPR (Ochrona Przed Rozczarowaniem) ;)
oj tam...po prostu da sie z tego pudelka sporo wycisnac i tyle;)
dodam ze wczoraj mialem smieszna sytuacje.... pokaz koparek caterpilara....nie bralem d700 bo to raczej rekreacyjna impreza...w kieszeni ex1
wyciagam ustawiony na manual...i zdjecia przeswietlone...mysle ki ...h.... switch to green zone;) i wszystkie zdjecia wyszly cacy;)
nie mam pojecia o co chodzilo...czas ok przyslona ok iso ok a foty biale....pozniej probowalem powtorzyc ten arcyciekawy efekt ale nie udalo mi sie...wszystko bylo ok;)
d700 nie ma zielonego programu;)... to taki zart oczywiscie...ale dla czlowieka ktory cale zycie focil powazniejszym sprzetem ten aparacik (i kompakty wogole)
potrafi sprawic czasem jakies iracjonalne niespodzianki
MariuszJ
17-04-2011, 22:56
Conik, wiem wiem :) Ale nie tylko z EX1 - zapas tych kilku działek światła w RAW i tego, że możesz demozaikować po swojemu jest nie do przecenienia. Myślę, że to najważniejsza cecha "kompaktów dla entuzjastów".
A co do "zielonego" - warto pamiętać, że przysłona przy matrycy tej wielkości pełni właściwie wyłącznie rolę ogranicznika światła, nie ma (poza trybem makro) żadnej funkcji kreatywnej. Dodając do tego pomiar, który jest z przyczyn oczywistych bardziej wiarygodny niż w lustrzankach można przestać się naprężać na full manuale a skupić wyłącznie na kadrze.
tez do podobnych wnioskow doszedlem;)
jedyny problem to fakt ze na zielonym nie mozna rawow robic
dlatego przelacznik jest albo na P albo na A i to zalatwia temat;)
przyslona miedzy 2 a 3 na sztywno i po temacie w kwestii zabaw aparatem;)
ps. zapomnialem dodac ze EX1 wyzwala YN602 po zaklejeniu stykow w aparacie (odsloniety zostaje tylko srodkowy)
brrr zielony na tym aparacie to nieporozumienie. bardzo irracjonalny tryb. jeżeli ktoś chce tego używać na co dzień, to zdecydowanie niech tego nie robi lub zakupi G11.
brrr zielony na tym aparacie to nieporozumienie. bardzo irracjonalny tryb. jeżeli ktoś chce tego używać na co dzień, to zdecydowanie niech tego nie robi lub zakupi G11.
G11 też nie robi zbyt rewelacyjnych fotek na "auto".
to nie są aparaty do "małpkowania"
podobnie jak w większości lustrzanek, tak i tutaj ten tryb jest praktycznie bezużyteczny
widziałam jakie za przeproszeniem gówno robiła moja koleżanka Nikonem D80, no bo nie wiedziała, bo myślała, że aparat sam zrobi fotki, skoro jest tryb "auto".. choć kadrowanie było niezłe..
dziś robi całkiem przyzwoite foty.. :)
dariusz_119
18-04-2011, 20:53
hej!
jest nowy Upgrade File do EX1
Na stronie Samsunga.
pozdro!
12 kwietnia... to jaki nowy;)
Daniel*1977
18-04-2011, 22:14
@Conik ten aparacik może wiele, fajnie że jesteś następnym mile "zaskoczonym" użytkownikiem.
Co do zacinania się.
Gdzieś czytałem, że komuś się zaciął. Chyba nie zdarza się to zbyt często. Ja na liczniku mam około 4000 zdjęć i nic usterkowego jeszcze nie zauważyłem.
Ale gdyby coś*trafiło na serwis, myślę że Samsung stanie na wysokości zadania i wszystko będzie cacy!
G11 też nie robi zbyt rewelacyjnych fotek na "auto".
to nie są aparaty do "małpkowania"
podobnie jak w większości lustrzanek, tak i tutaj ten tryb jest praktycznie bezużyteczny
widziałam jakie za przeproszeniem gówno robiła moja koleżanka Nikonem D80, no bo nie wiedziała, bo myślała, że aparat sam zrobi fotki, skoro jest tryb "auto".. choć kadrowanie było niezłe..
dziś robi całkiem przyzwoite foty.. :)
Ja właśnie chciałbym mieć dobre auto nawet dla siebie bo są sytuacje np. podczas zabawy w klubie kiedy nie mam ochoty bawić się w jakiekolwiek ustawienia - nie wspominając już o tym, że mogę przekazać aparat komuś kto zna fotografię tylko z komórki;)
MariuszJ
19-04-2011, 00:22
Ja właśnie chciałbym mieć dobre auto nawet dla siebie bo są sytuacje np. podczas zabawy w klubie kiedy nie mam ochoty bawić się w jakiekolwiek ustawienia - nie wspominając już o tym, że mogę przekazać aparat komuś kto zna fotografię tylko z komórki;)
Polecam tryb iA z LX3/LX5, chyba najlepszy "zielony" jaki znam. Trudno zepsuć zdjęcie.
Polecam tryb iA z LX3/LX5, chyba najlepszy "zielony" jaki znam. Trudno zepsuć zdjęcie.
To ciekawa alternatywa.
Do ambitnego fotografowania mam lustro i prawie wszystkie zdjęcia zapisuję na RAW. Kompakt ma służyć do makro i zastępować lustro w sytuacjach gdzie np: nie będę mógł wejść z lustrem i statywem, czasem w report street. Będę go też używał tam gdzie nie warto brać lustrzanki - jakieś wyjścia ze znajomymi na koncerty do klubu etc... i tutaj wystarczy mi często JPG i zielony tryb też się przyda.
Po zaktualizowaniu firmware do najnowszej wersji pozmieniało niektóre ustawienia - nie związane tylko z resetem. Lampa błyskowa w trybie ASM była niedostępna. Szukałem wszędzie, zmieniałem w menu - ba nawet wgrałem stare firmware - robiłem reset. Okazało się jednak że po aktualizacji lampa została wyłączona w menu lampy na off (w ASM) - trzeba ją było przełączyć na włączoną (lewy przycisk przy kółeczku). Jakby ktoś miał podobny problem... Jeśli chodzi o jakieś zmiany to chyba nikt nie wie co zmienili - nie ma informacji...
firtiris
20-04-2011, 12:54
http://www.segadget.com/entry/573
tak do poczytania :)
Nie mogę ściagnąc OS z 12.04.2001 z polskiej strony Samsunga. Facet na infolinii twierdzi ,że wszystko OK a tak nie jest. Czy OS z niemieckiej strony jest tez dobre ?
Pisza ,ze jest to All OS. Jego spakowana nazwa to EX1_DSP_G_SR_F1011051 i ma wagę (spakowane) 42,5 MB (bajtów: 44*624*470).
A tak wogóle czy warto zmieniac software ?
Wgral juz ktos ten nowy soft czy cos ciekawego zmienia???
nie wiem co zmienia bo wgralem jak tylko wyjalem aparat z pudelka....dziala ok;)
firtiris
21-04-2011, 20:12
No i od 1h i 23 min jestem (mam nadzieję) szczęśliwym posiadaczem EX1 :)
adamski1971
21-04-2011, 20:13
Wgrałem ale różnic nie widać.
firtiris
21-04-2011, 21:36
Mój EX ma ostatnia wersje 1011051 a kupiony został dzisiaj w Fotojokerze
No i od 1h i 23 min jestem (mam nadzieję) szczęśliwym posiadaczem EX1 :)
No to gratulacje.
:)
firtiris
21-04-2011, 22:27
No to gratulacje.
:)
Dzięki :)
Jak się komuś przyda to napiszę tu swoje spostrzeżenia co do aparatu:)
Mam nadzieję, ze się komuś przydadzą w podjeciu dezyzji. Zajmuje się fotografią od dość dawna a głównie fotografią ślubna.
Pracuję na sprzęcie ze stajni konkurencyjnej :) ale, że tutaj było konkretnie o EX1 to się dołączyłem.
Używam dwa body FF i stałki, wiec postaram się obiektywnie wypowiedzieć co do EX1.
Pierwsze co gryzie po otworzeniu pudełka:
- oszczędność samsunga na długości kabla
potem:
- dekielek powinien mieć zapięcie, które puści po włączeniu aparatu (jak się zapomni to zgrzyta i denerwuje, ze coś @$%!%)
- szkoda, że różne funkcje są dostępne w rożnych trybach i ustawieniach
moje pierwsze spostrzeżenie co do aparatu:
- ustawienie jasności wyświetlacza na "ciemny" daje lepsze odwzorowanie całości obrazu na wyświetlaczu (sprawdźcie u siebie czy się z tym zgodzicie)
Jeżeli robiliśmy zdjęcia w RAW w trybach PASM i przejdziemy do Scene to jest możliwość dalszego robienia zdjęć w tym formacie. Po zmianie na JPG, RAW staje się nieaktywny. ;)
firtiris
22-04-2011, 11:02
Jeżeli robiliśmy zdjęcia w RAW w trybach PASM i przejdziemy do Scene to jest możliwość dalszego robienia zdjęć w tym formacie. Po zmianie na JPG, RAW staje się nieaktywny. ;)
hehe
triki jak w Windowsie :)
robin102
22-04-2011, 11:12
Panowie i Panie zeznajcie ile waży plik RAW z Samsunga EX1, czy obsługuje karty 8GB oraz czy te rawy dają się wywoływać na Lightroomie ?
Kundzior
22-04-2011, 11:21
Panowie i Panie zeznajcie ile waży plik RAW z Samsunga EX1, czy obsługuje karty 8GB oraz czy te rawy dają się wywoływać na Lightroomie ?
- Karty 8Gb obsługuje.
Panowie i Panie zeznajcie ile waży plik RAW z Samsunga EX1, czy obsługuje karty 8GB oraz czy te rawy dają się wywoływać na Lightroomie ?
- wazy ze sie tak wyraze w @#$... 21-22MB
- obsluguje 8GB karty
- Lightroom 3.3 lyka rawy z EX1
Abednego
22-04-2011, 11:43
Czy po wgraniu nowego soft-u następuje reset numeracji plików? (Zakładam, że tak...)
nie zauwazylem ale u mnie akurat bylo raptem kilkanascie klatek
firtiris
22-04-2011, 12:37
- wazy ze sie tak wyraze w @#$... 21-22MB
niestety :(
jak z Canona 5DmkII
16 gigowe karty nawet łyka. pewnie nie wszystkie ale mogą widzi i poprawnie obsługuje.
niestety :(
jak z Canona 5DmkII
Tez mnie to bardzo zdziwiło. Ale z tych rawów da się całkiem sporo wyciągnąć.
firtiris
22-04-2011, 19:45
Tez mnie to bardzo zdziwiło. Ale z tych rawów da się całkiem sporo wyciągnąć.
jeszcze sie nie bawiłem
ale 30.04 mam ślub i zabiorę ze soba maleństwo i zobaczymy co to potrafi
a z dzisiejszego spaceru prosto z karty :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/SAM_0100JPG-1.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/_p3F_gWQGT4I/TbG7yDQnKNI/AAAAAAAAIgc/DuqOU1-pY80/s640/SAM_0100.JPG)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/SAM_0102JPG-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/_p3F_gWQGT4I/TbG7y4nXdmI/AAAAAAAAIgg/xQKQUKJPQzI/s640/SAM_0102.JPG)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/SAM_0104JPG-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/_p3F_gWQGT4I/TbG7zTNdSjI/AAAAAAAAIgk/CyWk9YPKvDI/s640/SAM_0104.JPG)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/SAM_0106JPG-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/_p3F_gWQGT4I/TbG7z3B7moI/AAAAAAAAIgo/mojtzEawY_Y/s640/SAM_0106.JPG)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/SAM_0107JPG-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/_p3F_gWQGT4I/TbG70YCU2GI/AAAAAAAAIgs/kW5yjmefa88/s640/SAM_0107.JPG)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/SAM_0108JPG-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/_p3F_gWQGT4I/TbG70-NTBRI/AAAAAAAAIgw/1Utg9qSpgVY/s640/SAM_0108.JPG)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/SAM_0111JPG-1.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/_p3F_gWQGT4I/TbG71aFmdQI/AAAAAAAAIg0/Asbf37coLr4/s640/SAM_0111.JPG)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/SAM_0116JPG-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/_p3F_gWQGT4I/TbG711ra8VI/AAAAAAAAIg4/98wiEa-BF14/s640/SAM_0116.JPG)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/SAM_0117JPG-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/_p3F_gWQGT4I/TbG72SgthzI/AAAAAAAAIg8/TsiQ5qI993o/s640/SAM_0117.JPG)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/SAM_0124JPG-1.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/_p3F_gWQGT4I/TbG73GLHwMI/AAAAAAAAIhA/qjQPCF8Anzk/s640/SAM_0124.JPG)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/SAM_0127JPG-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/_p3F_gWQGT4I/TbG73pWHSMI/AAAAAAAAIhE/ggj1DIBTTu0/s640/SAM_0127.JPG)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/SAM_0128JPG-1.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/_p3F_gWQGT4I/TbG73xLp7DI/AAAAAAAAIhI/pzy0YnoY09g/s640/SAM_0128.JPG)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/SAM_0135JPG-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/_p3F_gWQGT4I/TbG75glENtI/AAAAAAAAIhU/TTTp1YEICbs/s640/SAM_0135.JPG)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/SAM_0137JPG-1.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/_p3F_gWQGT4I/TbG76VOSOnI/AAAAAAAAIhY/I5YqIohAkfU/s640/SAM_0137.JPG)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/SAM_0143JPG-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/_p3F_gWQGT4I/TbG77PQamKI/AAAAAAAAIhc/smlGyPrREc8/s640/SAM_0143.JPG)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/SAM_0152JPG-1.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/_p3F_gWQGT4I/TbG79YJqPjI/AAAAAAAAIhs/SrvHTHAx8TY/s640/SAM_0152.JPG)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/SAM_0153JPG-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/_p3F_gWQGT4I/TbG7915aX1I/AAAAAAAAIhw/laUbrDRq9f8/s640/SAM_0153.JPG)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/SAM_0156JPG-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/_p3F_gWQGT4I/TbG7-TJ1k5I/AAAAAAAAIh0/TlEJLcuhFCU/s640/SAM_0156.JPG)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/SAM_0163JPG-1.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/_p3F_gWQGT4I/TbG7_aUHqdI/AAAAAAAAIh4/BLONVKnhONg/s640/SAM_0163.JPG)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/SAM_0167JPG-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/_p3F_gWQGT4I/TbG8AJLW--I/AAAAAAAAIiA/YYKrcvwGuds/s640/SAM_0167.JPG)
żadne arcydzieła poprostu pstrykane foty na auto i manualu
firtiris
22-04-2011, 20:37
Czy ktoś z posiadaczy EX1 ma może filtr IR?
I czy mógłby sprawdzić działanie?
Ja swój gdzieś posiałem i nie mogę znaleźć :(
Mam jeszcze takie pytanie: jaki pokrowiec sobie nabyliście?
Coś muszę kupić tylko nie wiem co. Myślę nad tym z ebay-a ale nie wiem czy jest coś wart no i potrzebny by mi był ktoś z kontem :)
Może byłoby więcej chętnych na niego? to by się kupiło kilka :)
http://cgi.ebay.co.uk/leather-case-bag-Samsung-EX1-EX-1-TL500-EX-1-camera-/160569019390?pt=US_Camera_Cases_Bags&hash=item2562a8cbfe
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=2370886#post2370886
dzisiejsze rotten kwiatki z ex1;)
firtiris
24-04-2011, 17:56
miodzio :)
Aparat ma "moc" tylko trzeba umieć ja wydobyć :)
Z jpegów czy rawów?
wylacznie rawy
tu tez lezy kilka... http://www.digifoto.pl/?page_id=583
po proporcjach widac ktore z szajsunga a ktore z d700
firtiris
24-04-2011, 18:37
:)
Muszę się jakoś dostroić do tego aparatu :)
ciężko jakoś przeskakiwać z 5DmkII na sajsa :)
firtiris
24-04-2011, 19:16
kilka podrobionych jpegów z dzisiaj
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/SAM_0234-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/_p3F_gWQGT4I/TbRWQza3nbI/AAAAAAAAIjE/jWS7PWd_CXM/s640/SAM_0234.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/SAM_0276-1.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/_p3F_gWQGT4I/TbRWI3PBEQI/AAAAAAAAIic/CQRMlEVuz3A/s640/SAM_0276.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/SAM_0238-1.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/_p3F_gWQGT4I/TbRWP5VtjkI/AAAAAAAAIi4/Q3m9tKvekZw/s640/SAM_0238.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/SAM_0222-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/_p3F_gWQGT4I/TbRWTmtQ-MI/AAAAAAAAIjY/F2ycB226ql0/s640/SAM_0222.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/SAM_0245-1.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/_p3F_gWQGT4I/TbRWO0r2edI/AAAAAAAAIi0/eWIAiQKPTa8/s640/SAM_0245.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/SAM_0210-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/_p3F_gWQGT4I/TbRWUPiT9NI/AAAAAAAAIjc/LVkA-sGfxcc/s512/SAM_0210.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/SAM_0208-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/_p3F_gWQGT4I/TbRWUi4c_-I/AAAAAAAAIjg/JR7fDlg3xFY/s512/SAM_0208.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/SAM_0246-1.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/_p3F_gWQGT4I/TbRWWYbna2I/AAAAAAAAIjo/dlSROPhkcTY/s512/SAM_0246.jpg)
W piątek wrócił z naprawy mój EX1.
aparat zepsuł się w piątek 15.04, tego samego dnia oddałem do fotojokera (tam go kupiłem).
Usterka polegała na zablokowaniu obiektywu w pozycji wysuniętej.
W piątek 22.04 ok godziny 10:00 zadzwonili do mnie z fotojokera z info, że już naprawiono i można odebrać.
Testowałem aparacik cały weekend i wszystko jest już OK. W karcie gwarancyjnej mam napisane przez serwis "wymiana obiektywu".
Jestem zadowolony z obsługi serwisowej samsunga, szybko i sprawnie załatwili sprawę. Własnie w takich chwilach tak naprawdę poznaje się jakość marki i podejście do klienta.
firtiris
26-04-2011, 00:09
no to fajnie że sie spisali :)
a teraz życzyć udanych zdjęć i super zabawy :)
Ja ostatnio podłączyłem do swojego szajsunga lampę metza i okazało się że działa :)
Lampa to 32Z-2
Ustawiam aparat w manualu a lampę w TTL i wszystko fajnie działa :)
Najnowsze oprogramowanie coś tam jednak widocznego wnosi.
Zauważyłem, że przy niektórych ręcznych trybach pojawiły się dwie dodatkowe opcje focusa które były wcześniej niedostępne. Więc jego główna wada zostaje powoli niwelowana :)
firtiris
26-04-2011, 18:11
Zauważyłem, że przy niektórych ręcznych trybach pojawiły się dwie dodatkowe opcje focusa które były wcześniej niedostępne.
Ja miałem fabrycznie ten soft, wiec niestety nie mogę tego sprawdzić.
Ciekawe co jeszcze poprawią :)
jak dla mnie mogliby poprawić:
- przy efekcie miniatury możliwość pomiaru nie tylko w centrum
- efekt miniatury przy robieniu zdjęć w pionie
- automatyczne odwracanie zdjęć
- poprawić wskaźnik baterii
- najlepiej żeby wszystkie ustawienia były dostępne w PASM
ciekawe, czy mogliby programowo zrobić przynajmniej 1/2000
bo faktycznie przy słonecznej pogodzie i i białym kolorze w kadrze łatwo przepalić nawet
przymykając obiektyw - tulejka, szary lub polar przydatny zestaw :)
macie jakieś propozycje?
Może by tak spisać wszystko i wysłać do samsunga :)
ps. Po 4 dniach użytkowania jestem bardzo mile zaskoczony funkcjonalnością EX1
możne ktos ma czas i założyłby forum o samsungu EX1
Przyznam ze kupilem EX1 ot tak zeby sprawdzic czy polubie robienie zdjec na zombiaka;)
Aparat jak n aswoja klase jest swietny ale jak dla mnie zdjecia (wiem to nie lustrzanka ani tym bardziej sredni format)
nie maja tego czegos mimo dosyc dobrej jakosci optyki, z reszta mam chyba skrzywienie po srednim i wielkim formacie;)
tak czy inaczej moj ex chyba zmieni wlasciciela;)
firtiris
26-04-2011, 19:14
Przyznam ze kupilem EX1 ot tak zeby sprawdzic czy polubie robienie zdjec na zombiaka;)
Aparat jak n aswoja klase jest swietny ale jak dla mnie zdjecia (wiem to nie lustrzanka ani tym bardziej sredni format)
nie maja tego czegos mimo dosyc dobrej jakosci optyki, z reszta mam chyba skrzywienie po srednim i wielkim formacie;)
tak czy inaczej moj ex chyba zmieni wlasciciela;)
Wszystko się zgadza :)
Ale dla ludzi z aparatami z górnej półki to całkiem niezła oferta "kieszonkowego" pstrykacza, odciążającego ramię :)
Pytanie za 100 punktów. Istnieją jakieś aplikacje do konwersji SRW do DNG?
Samsung RAW converter jest dość toporny, a DNG to bardziej zjadliwy format RAW.
BYŁO!
http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=2184788&postcount=738
Ale po co masz się tak męczyć skoro PS 5 czyta bez problemów raw-y z eiksa?
pzodro
... Aparat jak na swoja klasę jest swietny ale jak dla mnie zdjęcia (wiem to nie lustrzanka ani tym bardziej średni format) nie maja tego czegoś mimo dosyć dobrej jakości optyki...
Conik.
A czy porównujesz to "coś", czego nie mają zdjęcia z EX-a do lustrzanek, czy też masz jakieś odniesienie np. do hybryd lub innych kompaktów?
Czy znasz jakąś hybrydę lub kompakt, z którego zdjęcia mają to "coś" :)
Pytam, bo czasem też mi się wydaje, że zdjęcia z EX-a nie mają tego "czegoś", co np. mają zdjęcia ze starego i wiernego Canon A610, choć co do jakości pod względem ostrości czy radzenia sobie w gorszym świetle, to nie ma co porównywać.
Wiem, że większość posiadaczy EX-a traktuje go jako dodatek i zastępnik do lustrzanki, a ja odwrotnie - właśnie zastanawiam się nad jakimś "dodatkiem" do EX-a w postaci hybrydy, ponieważ trochę brakuje mi zoomu i aparatu do zdjęć plenerowych (widoczki, pejzaże, plaże itp), w których, moim zdaniem, EX nie radzi sobie najlepiej.
pzodro
brakuje mi zoomu i aparatu do zdjęć plenerowych (widoczki, pejzaże, plaże itp), w których, moim zdaniem, EX nie radzi sobie najlepiej.
pzodro
No to niby do czego on jest???????????:mrgreen:
Sledzę ten wątek, pożyczyłem exa - zwykły kompakt z jasnym szkłem dość porządnie zrobiony.
Paru kolegów wrzucało sampelki - w 90% macro - ładnie wygląda, reszta czyli pejzaż, portret itd tak jak z kompaktu - bez rewelacji.
Conik - jak chcesz kompakt z tym czymś zerknij na Sigmę DP
ps. porównywałem ceny i za cenę exa można kupić nexa 3 z naleśnikiem :)
Jeśli hybrydą będzie sony R1 to poczujesz różnicę z EX1, ale jak kupisz jakąś hybrydę w sensie zooma 18x -35x to będzie tylko gorzej. Technicznie wszystkie te dzisiejsze tak zwane hybrydy to zwykłe kompakty z podpiętym szkłem zoom X i wyprofilowaną obudową na wzór lustrzanki i wizjerem. Jedyną prawdziwą hybrydą był sony R1 łączył zalety lustra i kompaktu. Szkło i matryca jak w lustrzance i jakość zdjęć. Podgląd na żywo bezgłośna praca obrotowy LCD i niewymienna optyka jak w kompaktach. W 2005 to była prawdziwa hybryda. Te wszystkie super zoomy teraz o tyłek rozbić.
Dodatkowo można teraz kupić używaną R1 w dobrym stanie w cenie około 800 zł, świetny stosunek ceny do możliwości.
Jannik - chyba Tobie wspominałem już o tym aparacie, jeszcze zanim kupiłeś g11?
Ja w każdym razie nie mam zamiaru rozstawać się z R1, ma u mnie zapewnioną emeryturę;)
MariuszJ
28-04-2011, 12:03
R1 to był bardzo fajny aparat. Tyle, że z drugiej strony nie popadajmy w przesadę - listy zalet i wad współczesnych lustrzanek EL czy bezlusterkowców w stosunku do R1 się równoważą. R1 był przełomowy w takim sensie, że był rzadkim przykładem wyższej użyteczności realnej nad ficzerami robiącymi jedynie wodę z mózgu mniej świadomym kupującym.
EX1, a także inne "kompakty dla entuzjastów" wpisują się w ten nurt. Lubię kupować takie rzeczy, a ponieważ wiem, czego mogę się po nich spodziewać, co wynika z praw fizyki oraz stanu współczesnej technologii (nie przynoszącej nam żadnych specjalnych rewolucji) - raczej się nie rozczarowuję.
Ja też się nie rozczarowałem EX-em i uważam, że robi świetne fotki (w porównaniu do innych kompaktów) w gorszym świetle.
No i super szeroki kąt, i fajne dodatkowe możliwości itp itd.
Ale po prostu po miesiącu testowania doszedłem do wniosku, że nie muszę go mieć.. :)
Jeśli znajdę jakąś w miarę tanią hybrydę (sory.. rozbudowany kompakt), to zostawię sobie EX-a.
A jeśli w międzyczasie się znajdzie kupiec na EX-a, to go sprzedam.
W końcu aparat można rzec jest zupełnie nowy. Nawet tysiąca zdjęć nim nie zrobiłem.
PS
Potwierdzam to, co było już gdzieś tu napisane, ze jest to aparat zdecydowanie dla ludzi obeznanych z fotografią, doskonały jako dodatek do lustrzanki.
jannik: nie każdy ma PS5! swoje to on kosztuje.
a EX1 faktycznie trzeba umieć opanować. nie robi on zawsze dobrych fotek na zawołanie, jakąś tam wiedzę trzeba mieć. mam czasem kłopoty ze zrobieniem dobrego zdjęcia z lampą w trudnych warunkach. dziwne efekty czasami wychodzą. pewnie to kwestia wprawy. ale generalnie ja lubić ten aparat :)
R1 to był bardzo fajny aparat. Tyle, że z drugiej strony nie popadajmy w przesadę - listy zalet i wad współczesnych lustrzanek EL czy bezlusterkowców w stosunku do R1 się równoważą.
Tylko, że jeśli chcemy na lustrzance osiągnąć jakość zdjęć jak w R1 trzeba zainwestować w szkło powyżej 5000 zł a w bezlusterkowcach takich szkieł nie ma chyba, że sie kupi szkło jak do lustra i się pokombinuje z przejściówkami. R1 jest do dziś niesamowitym sprzętem pomimo wad jakie posiada.
Natomiast w EX1 taką niepowtarzalność tworzy jasne szkło + odchylany LCD jak na razie konkurencji tego brakuje.
MariuszJ
28-04-2011, 17:40
Tylko, że jeśli chcemy na lustrzance osiągnąć jakość zdjęć jak w R1 trzeba zainwestować w szkło powyżej 5000 zł a w bezlusterkowcach takich szkieł nie ma chyba, że sie kupi szkło jak do lustra i się pokombinuje z przejściówkami. R1 jest do dziś niesamowitym sprzętem pomimo wad jakie posiada.
Wybacz FX, ale popadasz chyba w egzaltację ;) Nie walczmy z rodzącym się mitem EX1 powołując się na inną mityczną-ad-hoc konstrukcję :)
Sprawa jest banalnie prosta - warunkiem uzyskania zdjęcia "z duszą" (abstrahując od rzeczy najważniejszej jaką jest temat zdjęcia) jest fizycznie duża matryca. To czy to kompakt, lustrzanka czy cokolwiek innego jest drugorzędne.
Koncepcja R1 mogła osiągnąć sukces rynkowy jedynie w warunkach wysokiej świadomości użytkowników oraz wtedy, gdyby poręczność tej konstrukcji mogła rywalizować z innymi kompaktami. Tak nie było, bo i być nie mogło - z przyczyn czysto fizycznych. A dalsze ograniczenia, w stylu tych które zastosowano w X100 lub też na ekstremalne ceny jak w przypadku dalmierzy Leici, skazały by produkt na jeszcze większą niszowość.
Natomiast w EX1 taką niepowtarzalność tworzy jasne szkło + odchylany LCD jak na razie konkurencji tego brakuje.
Może konkurencji tego brakuje, mi nie :)
Dominikaxx
28-04-2011, 18:17
Wybacz FX, ale popadasz chyba w egzaltację ;) Nie walczmy z rodzącym się mitem EX1 powołując się na inną mityczną-ad-hoc konstrukcję :)
Sprawa jest banalnie prosta - warunkiem uzyskania zdjęcia "z duszą" (abstrahując od rzeczy najważniejszej jaką jest temat zdjęcia) jest fizycznie duża matryca. To czy to kompakt, lustrzanka czy cokolwiek innego jest drugorzędne.
Koncepcja R1 mogła osiągnąć sukces rynkowy jedynie w warunkach wysokiej świadomości użytkowników oraz wtedy, gdyby poręczność tej konstrukcji mogła rywalizować z innymi kompaktami. Tak nie było, bo i być nie mogło - z przyczyn czysto fizycznych. A dalsze ograniczenia, w stylu tych które zastosowano w X100 lub też na ekstremalne ceny jak w przypadku dalmierzy Leici, skazały by produkt na jeszcze większą niszowość.
Może konkurencji tego brakuje, mi nie :)
Fakt jeśli chodzi o jakość zdjęć R1 ciężko jeśli w ogóle przebić lustrzanką czy bezlusterkowcem jeśli nie podepniemy do niego objektywu przekraczającgo o wiele cenę samego body. Apropo EX1 dla mnie osobiście odchylany LCD jest bardziej przydatny niż dodatkowe 20 mm na dlugim końcu ogniskowej.
Posiadam EX1 od jesieni 2010 i stwierdzam, że to naprawdę super aparat. Piszę to po kilku latach użytkowania lustrzanek Nikona i bliższym kontakcie z G9 i G11 oraz sklepowym obmacaniu LX5, XZ1 i S95. Krótkie wrażenia:
+ obiektyw (jasność, zakres - szeroki bardziej użyteczny niż tele)
+ jakość obrazka
+ budowa (wykonany świetnie, równie dobrze a może i lepiej niż G9, deklasuje pod tym względem LX5 i XZ1)
+ ergonomia (wszystkie nastawy jestem w stanie zrobić bardzo szybko, wszystko łatwo dostępne: tryby, iso, przesłona, korekta ekspozycji - focę głównie w A), aparat dobrze się trzyma w ręce
+ obrotowy ekran: dobrze zabezpieczony wyświetlacz + wygoda w niektórych sytuacjach (np. foto z góry, z dołu)
+ doskonały wyświetlacz
+ przyjemny design
- szkoda, że nie ma filmów HD ale nie jest to czynnik bardzo istotny (przynajmniej dla mnie)
- zdejmowany dekielek od obiektywu zamiast rozwiązania typu canony G (czasem drażniące)
- wielgachne pliki RAW (lepiej skonwertować na DNG)
- czasem chciałbym, żeby był odrobinę mniejszy (jest pośrodku pomiędzy S95/LX5/XZ1 a serią G), ale tylko czasem
moim zdaniem to obecnie optymalny wybór jeśli chodzi o kompakty, szczególnie biorąc pod uwagę stosunek możliwości do ceny (obecnie około 1100pln). Alternatywą są imo G12 (dla lubiących większe aparaty + większy zoom) lub XZ1 (dla tych co cenią mniejszy rozmiar, mam wrażenie że LX5 jest gorzej wykonany pomimo tego, że ma przewagę 24mm vs 28mm na szerokim końcu wolałbym XZ1). Czy kupiłbym go teraz ponownie? Tak (choć mocnym konkurentem byłby XZ1). Mam nadzieję, że Samsung będzie kontynuował serię EX.
EX1, 72mm, iso400, f2.4, 1/30s:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://pyetya.kei.pl/photo/ex1/SAM_0398_pkin.jpg)
A.n.d.r.e.V
29-04-2011, 11:00
A właśnie, czy ktoś gdzieś wyczytał, że będzie następca tego modelu?
A właśnie, czy ktoś gdzieś wyczytał, że będzie następca tego modelu?
Wystarczy wpisać w googlach i oto pojawiają się stronki :)
np.:
http://www.fotoactualidad.com/2010/05/samsung-ex-2-conceptual.html
miłej lektury
Najnowsze oprogramowanie coś tam jednak widocznego wnosi.
Zauważyłem, że przy niektórych ręcznych trybach pojawiły się dwie dodatkowe opcje focusa które były wcześniej niedostępne. Więc jego główna wada zostaje powoli niwelowana :)
A przy których konkretnie trybach wcześniej były niedostępne a teraz są dostępne?
Hm.. zaktualizowałem i ciekaw jestem co się zmieniło.
pozdro
Witam ponownie.
Mam pytanie odnośnie wizjera LCD w EX-sie
czy jest to wizjer 3" (jak w Canonie 500D)?
czy też 3" w formacie 3:2 (jak w Canonie 550D)?
chciałbym dokupić sobie wizjer nakładany na LCD i nie wiem który typ się nadaje
o tu:
http://www.systembank.pl/produkt,1655,2074,3472.html
pozdro
LCD jest 3 nie jest w formacie 3:2
Daniel*1977
05-05-2011, 22:05
A ja mam ostatnio jakiś zastój w robieniu zdjęć EXem :) i zrobiłem tylko kilka sztuk
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/5640193725_e7a4c989bf_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5640193725/)
Spin the black circle (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5640193725/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/5644404104_e5b2015594_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5644404104/)
arrow (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5644404104/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/5654679649_f752622b8c_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5654679649/)
fox (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5654679649/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/5655253746_f44b0a09ce_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5655253746/)
II (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5655253746/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/5669125795_ab964c2f70_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5669125795/)
cheer up (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5669125795/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/5672967117_d486e604af_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5672967117/)
covers (http://www.flickr.com/photos/didmyself/5672967117/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
firtiris
06-05-2011, 23:45
http://cgi.ebay.com/Real-leather-case-bag-SAMSUNG-EX1-EX-1-Camera-brown-/260778893902?pt=US_Camera_Cases_Bags&hash=item3cb7a2224e
fajne ale drogie
Witam :)
Mój pierwszy post na tym forum, więc witam szerokie pasjonatów fotografii.
Wiekowy już jestem (53), ale zamiłowanie do foto zaszczepił mi mój ojciec, z którym spędziłem
wiele godzin w zaimprowizowanej w łazience ciemni.
Teraz mamy cyfrę i kreatywne możliwości obróbki foto są dużo większe.
Obcując głównie z "małpkami" Panasa widziałem ich wady i zalety, w stosunku do analogów z zamierzchłych czasów.
Jako że jest to forum zwolenników f-my Nikon nadmienię, że w moim "arsenale" posiadam również Nikona Coolpix S203 :razz:
Do rzeczy.
Wertując net i spędzając 3 dni na czytaniu tego dłu....... wątku, zdecydowałem się na EX-1.
Aparatem bawiłem się przez pół godziny, po czym włączyłem go na ładowanie i po, następnych 5-ciu
godzinach wyruszyłem na swój pierwszy "plener" i test aparatu.
A oto efekty uzyskane przez "manualnego" laika mającego tylko podstawowe pojęcie
o zależności między przysłoną/czasem otwarcia migawki i ISO:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www4.picturepush.com/photo/a/5604592/480/Various/SAM-0129.jpg?v0)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www5.picturepush.com/photo/a/5604593/480/Various/SAM-0130.jpg?v0)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www1.picturepush.com/photo/a/5604594/480/Various/SAM-0136.jpg?v0)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www2.picturepush.com/photo/a/5604595/480/Various/SAM-0143.jpg?v0)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www4.picturepush.com/photo/a/5604597/480/Various/SAM-0173.jpg?v0)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www3.picturepush.com/photo/a/5604596/480/Various/SAM-0152.jpg?v0)
Zdjęcia zrobione bezpośrednio "z puszki" bez korekty.
Nie jest moją ideą przekonywanie, początkujących, do zakupu zaawansowanego kompakta
tej czy innej firmy - wybór należy do kupującego.
Stawałem przed wyborem z 2-3 zaawansowanych kompaktów na rynku i mój wybór, jak dla mnie,
jest bardzo dobry.
Jeżeli mnie to wciągnie, to pewnie w przyszłości zakupię jakieś lustro dla początkujących.
Daniel*1977
07-05-2011, 22:57
Chyba na nic nigdy nie jest za późno ( Lepiej późno niż wcale, powiedział anglik spóźńiając się na pociąg :D ).
Z pokazanych wybieram 3 i 5 :)
firtiris
08-05-2011, 19:07
jak dobrze pamietam ktos tam cos pisał o wyzwalaniu lamp.
U mnie działa z 580 EXII i tandentnymi wyzwalaczami od Chińczyków :)
Po zasłonieciu wszystkich styków i pozostawieniu środkowego też działa :) tylko śmiesznie wyglada
A szkode że sprzedałem 270EX
Ok udalo mi sie przebrnac przez wszystkie posty:) Witam Serdecznie
Mam do was zapytanie, dodam ze jestem zoltodziobem, wiec prosze o wyrozumialosc na poczatku.
Wyjezdzam do Azji na dwa miesiace, w szafie mam Nikona D50 z jakims podstawowym obiektywem. Moj wyjazd jest zwiazany z badaniami antropologicznymi.
Rozwazam kupno Samsunga EX1, Canona G12. I nie wiem ktory wybrac?
Potrzebuje aparatu podrecznego, aby nie musiec ciagle wyciagac lustrzanki. Chyba lustrzanka ktora posiadam potrzebowalaby i tak upgradu w postaci nowego obiketywu, ja mam 2 tysiace.
Mysle wiec o S i C. Co sadzicie o tym moim pomysle? Czy warto wybrac ktorys z nich, czy kupic obiektyw, albo jakas lustrznke do tego? Zastanawialem sie rowniez nad tym aby ewentualnie nie brac kamery i stad wiecej argumentow przemawia za G12.
Pozdrawiam
koniecpolska
11-05-2011, 15:14
Jeśli również ma zastąpć kamerę, to zdecydowanie polecam LX5 - bo to najlepiej filmujący zaawansowany kompakt.
Jakość zdjęć będzie lepsza niż jakość zdjęć z D50 i obiektywu kitowego (przy EX-1 tak samo).
PS
Ponoć EX-1 też przyzwoicie radzi sobie z filmami, jedna będą one w formacie 4:3
Wlasnie jeszcze Panasonic LX5, czy ogolnie moje rozwazania maja sens aby zostawic w domu kamere i zakupic aparat?
koniecpolska
11-05-2011, 15:33
Po doświadczeniach z użytkowania LX5 (mam też kamerę i lustrzankę), to ze względu na wygodę kamerę na 100% zostawiłbym w domu.
Lustrzanka to sporo klamotów, przy korzystaniu z samolotu, dźwiganie tego wszystkiego jest upierdliwe. LX5 z ładowarką spokojnie zmieści się w torbie razem z notebookiem.
Jest jeszcze jedna zaleta robienia fotek kompaktem, tubylcy są bardziej naturalni niż przed obiektywem lustrzanki, poza tym w niektórych miejscach lepiej się nie pokazywać z lustrzanką.
Kundzior
11-05-2011, 16:22
LX5 wg. mnie to 100kroć przepłacony aparat. Nie mówię że zły ale....
Jakość zdjęć nie jest lepsza niż z D50 z kitem, w żadnym wypadku.
LX5 wg. mnie to 100kroć przepłacony aparat. Nie mówię że zły ale....
Jakość zdjęć nie jest lepsza niż z D50 z kitem, w żadnym wypadku.
A video też nie bardzo się porównuje z normalną kamerą. Zatem zasadniczo, jako aparat gorszy od lustrzanki a jako kamera gorszy od kamery, ale można go wsadzić do kieszeni.
Kundzior
11-05-2011, 17:32
Jeśli chodzi o filmy, to z kieszonkowych stworów w moim mniemaniu Soniaczki górą.
A u mnie jakimś cudem pojawił się paproszek na szkle. I nic by nie było w tym dziwnego, gdyby nie był on od drugiej strony :(
stachmuszel
12-05-2011, 08:39
LX5 wg. mnie to 100kroć przepłacony aparat. Nie mówię że zły ale....
Jakość zdjęć nie jest lepsza niż z D50 z kitem, w żadnym wypadku.
To chyba oczywiste. Nie oczekuj od kompakta obrazka jakości lustrzanki, nawet tak wiekowej jak D50. Wielkość fizyczna przetwornika CCD robi swoje.
Pozdr.
koniecpolska
12-05-2011, 12:09
Jakość zdjęć nie jest lepsza niż z D50 z kitem, w żadnym wypadku.Masz coś na potwierdzenie, czy tylko tak Ci się wydaje?
stachmuszel
12-05-2011, 12:33
Masz coś na potwierdzenie, czy tylko tak Ci się wydaje?
A co tu może się wydawać, to poprostu widać. Ja mam podobne odczucia z G11, EX1 etc. w porównaniu z dziadkiem D200.
Z tym, że stara lustrzanka ze słabym szkłem daje lepsze zdjęcia niż dobry kompakt z b. dobrym szkłem to bym nie przesadzał. Sama wielkość fizyczna matrycy to nie wszystko. Przy ciemnym kicie ani GO nie powala ani ostrość a i z szumami i współczesne lustra często szumią na iso 400. Większość z was pewnie bez zaglądania w exif nie zauważylaby różnicy.
koniecpolska
12-05-2011, 13:30
A co tu może się wydawać, to poprostu widać. Ja mam podobne odczucia z G11, EX1 etc. w porównaniu z dziadkiem D200.Masz coś na potwierdzenie, czy masz tylko odczucia?
PS
Przypominam, że chodzi o lustrzankę D50 z kitem.
Poza tym D50 ma 6mega a D200 10mega.
A u mnie jakimś cudem pojawił się paproszek na szkle. I nic by nie było w tym dziwnego, gdyby nie był on od drugiej strony :(
I żadnego współczucia. Nieszczelność obiektywu czy jakie inne licho ?.
A ja rozważam: serwis czy niezgodność towaru z umową ?
Kundzior
12-05-2011, 14:06
Masz coś na potwierdzenie, czy masz tylko odczucia?
PS
Przypominam, że chodzi o lustrzankę D50 z kitem.
Poza tym D50 ma 6mega a D200 10mega.
Ale ja nie bardzo rozumiem co mają piksele do rzeczy, za długo siedzę w fotografii by mi się wydawało.
Choć by sama rozpiętość tonalna zdjęć nawet z najprostszej lustrzanki, struktura szumu na zdjęciach, głębia ostrości, nawet z kitem 18-55, prędkość pracy lustrzanki w porównaniu z nawet najlepszym kompaktem. Wszelkie próby porównania kompaktu do lustrzanki są bezsensu.
A jeśli Ci się wydaje że zombi jakikolwiek, robi lepsze zdjęcia niż lustro, to korzystaj z kompaktu. Wedla zasady każdy ma to co lubi :)
miron19j
12-05-2011, 14:46
Ale ja nie bardzo rozumiem co mają piksele do rzeczy, za długo siedzę w fotografii by mi się wydawało.
no właśnie, za długo. I masz jakieś skrzywienia.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon10.gif)
Lustrzanka musi mieć fafnaście Mpx, wtedy jest dobra. A Nikon D5100 najwyższe noty, w jakimś czasopiśmie, uzyskał za uchylny ekranik. :-)
stachmuszel
12-05-2011, 14:58
Panowie, nie róbmy wojenek, bo po co. Ja napisałem swoją opinię, dyktowaną swoimi odczyciami z testów. Próbowałem kupić coś sobie małego, aby nie nosić lustrzanki, bo duża i ciężka. Porównywałem kilka modeli m.in G11, EX1, LX5, jakies Olympusy i kilka innych. Myślałem, że postęp technologiczny jest taki, że zaawansowany kompakt mi wystarczy na górskie wędrówki. Kolega Kundzior dokładnie zacytował moje odczucia. Choć usilnie chciałem kupić kompakta, w plecaku noszę D200+S18-50/2.8.
Pozdr.
miron19j
12-05-2011, 15:04
Panowie, nie róbmy wojenek, bo po co. Ja napisałem swoją opinię, dyktowaną swoimi odczuciami z testów.
ale ja mam podobne odczucia.
Wszystko zależy, co komu do czego potrzebne. Mam D300, Bronkę 6x6, a i tak kupiłem EXa. W sam raz na wyprawę na piwo. I nie rzuca się w oczy. A zdjęcia robi na tyle dobre, że się na niego zdecydowałem.
Ok, wlasnie o to mi chodzi. Warunku w jakich bede podrozowal w Azji nie naleza do najprostszych, bardzo czesto jest tak iz nagle jestesmy swiadkiem ciekawego wydarzenia. Na sobie mamy plecak, lustrzanka albo jest w nim albo gdzies przy pasie. Chociaz druga opcja odpada bo za bardzo przyciaga uwage osob. Nie jade w miejsca turystyczne.
Wracajac do watku... nagle jest potrzeba wyjac aparat. Chodzi mi wlasnie o ten moment...
Druga sprawa majac D50 z kiepskim szklem czy to upgradowac? A pozniej zmeniac szklo. Ostatnio znajomy polecil mi 18-200 Sigmy i powiedzial abym sobie to nosil, i do tego dokupil flash D300, ze w zupelnosci wystarczy. Mam na to 2 tysie, i majac w perspektywie wydatki kolejne nie chce isc dalej.
Kamere raczej wezme ze soba. Mala wladuje w plecak, jak bede swiadkiem jakis ceremonii i tak bede musial uzyskac zgode na filmowanie wiec bedzie duzo czasu na przygotowanie.
Chodzi mi po glowie jak wczesniej pisalem Samsung EX1, Canon G12. Po zmacaniu odrzucilem Panasonica, i przez pryzmat obrotowego wyswietlacza ktory przypadl mi dogustu.
Moze chaotyczne to wywody, ale mam goraca prosbe do kazdej osoby ktory przeczyta moja "prosbe" o to aby napisala zdanie odpowiedzi:) Bede bardzo wdzieczny, a pozniej zaprosze was na pokaz w muzeum i male pifko:)
Ap ropo sigmy 18-200 moim zdaniem jest to jeszcze gorsze rozwiązanie niż kit.
Natomiast wybór między EX1 a G11,12 nie ma większego znaczenia. EX1 ma jaśniejsze szkło więc zrobisz zdjęcie w każdej sytuacji ma też szerszy kąt widzenia to bardziej się przydaje niż zoom - pod warunkiem że jesteś blisko fotografowanej sceny. Poza tym nie ma różnic praktycznie. Ja na taką wyprawę kupiłbym porządny kompakt zamiast kolejne kiepskie szkło do starej lustrzanki.
MariuszJ
12-05-2011, 16:45
Ok, wlasnie o to mi chodzi. Warunku w jakich bede podrozowal w Azji nie naleza do najprostszych, bardzo czesto jest tak iz nagle jestesmy swiadkiem ciekawego wydarzenia. Na sobie mamy plecak, lustrzanka albo jest w nim albo gdzies przy pasie. Chociaz druga opcja odpada bo za bardzo przyciaga uwage osob. Nie jade w miejsca turystyczne.
Wracajac do watku... nagle jest potrzeba wyjac aparat. Chodzi mi wlasnie o ten moment...
Druga sprawa majac D50 z kiepskim szklem czy to upgradowac? A pozniej zmeniac szklo. Ostatnio znajomy polecil mi 18-200 Sigmy i powiedzial abym sobie to nosil, i do tego dokupil flash D300, ze w zupelnosci wystarczy. Mam na to 2 tysie, i majac w perspektywie wydatki kolejne nie chce isc dalej.
Kamere raczej wezme ze soba. Mala wladuje w plecak, jak bede swiadkiem jakis ceremonii i tak bede musial uzyskac zgode na filmowanie wiec bedzie duzo czasu na przygotowanie.
Chodzi mi po glowie jak wczesniej pisalem Samsung EX1, Canon G12. Po zmacaniu odrzucilem Panasonica, i przez pryzmat obrotowego wyswietlacza ktory przypadl mi dogustu.
Moze chaotyczne to wywody, ale mam goraca prosbe do kazdej osoby ktory przeczyta moja "prosbe" o to aby napisala zdanie odpowiedzi:) Bede bardzo wdzieczny, a pozniej zaprosze was na pokaz w muzeum i male pifko:)
Ja napiszę tak:
1. Jaki kompakt z tych lepszych wybierzesz, będzie równie dobrze - żaden z nich nie wystaje z peletonu. Już nawet przestałem się irytować, czytając różne "rulezy" i "miażdżenia", uśmiecham się tylko z pobłażaniem :)
2. Zaletę, która spycha w cień wszelkie wady i niedostatki kompaktu w cień już znasz. Kompakty o których rozmawiamy, w odróżnieniu od wartego tyle samo mitycznego D50 z kitem, albo jeszcze tańszego worka ziemniaków masz przy sobie zawsze i zawsze zrobisz nimi zdjęcie w sposób niezwracający uwagi otoczenia. Wyczuj dobrze tę granicę poręczności, może być ona osobniczo różna - znam takich, dla których jest nią maksymalnie iphone.
3. Co do kamery, musisz rozsądzić sam. Moje doświadczenia z kieszonkową kamerą HD są pozytywne, ale była to kamerka dość droga (ok. 3000 zł). Nie wiem jak wygląda sprawa z tymi, które są w granicach cenowych dobrych kompaktów. Jeżeli filmowanie będzie jednak dość okazjonalne, chyba skłaniałbym się jednak do kupienia 2 w 1 - czyli kompakta z filmowaniem. Przyczyna - punkt drugi.
4. Lustrzankę warto mieć, jeżeli prócz wartości dokumentalnej, zależy Ci na jakości zdjęć. Nie jest to oczywiście crop czy jakieś bezlustro z czornym kitem - marketingowy dziwoląg, spełniający wyłącznie rolę haszyszu-obietnicy czegoś sensownego po upgradzie. Ten etap odpuściłbym sobie - obniżając, być może chwilowo, swoje wymagania.
Reasumując: zabierz kompakt, który przyda Ci się jak najbardziej i wtedy, gdy nabędziesz już fajną lustrzankę.
Kundzior
12-05-2011, 17:16
Żeby nie było że ganię kompakty, sam posiadam Olympusa TOUGH 6000. Zawsze jest przy mnie, mi wystarcza do nagłych akcji gdy nie mam lustra przy sobie. Aparat kupiłem z premedytacją i wiedziałem co biorę. Najbardziej mi się jego pancerność podoba, przydała się kilka razy.
miron19j
12-05-2011, 17:32
jest jeszcze jedna sprawa, na którą nikt nie zwrócił uwagi: zasilanie.
Kolega zamierza wyjechać gdzieś do Azji. A jak z dostępem do prądu? EX ładuje akumulator "przez siebie" (chyba, że przeoczyłem zewnętrzną ładowarkę). Czy nie lepiej rozejrzeć się za aparatem, który będzie zasilany paluszkami? Można zaopatrzyć się w dowolną liczbę kompletów i ładować je po powrocie do bazy.
Dziekuje wam za opinie. Sa bardzo wartosciowe dla mnie. Co myslicie o pomysle znajomego by do D50 dokupic szklo Nikona 35, badz 50 1.8 i nie kupowac kompaktu? Kamere jak juz pisalem wezme ze soba i wsadze ja gleboko do plecaka. Mariusz bardzo cenne uwagi, wielkie dzieki.
35mm lub 50 mm na cropie D50 da ci to ekwiwalent 50mm i 80 mm czyli dość wąsko- jeśli nie wiesz co konkretnie chcesz fotografować w sensie portrety czy reportaż czy widoczki to lepiej mieć kompakt będzie bardziej uniwersalny.
MariuszJ
12-05-2011, 21:46
50mm (jasne) to dla mnie absolutna podstawa fotografowania. Ciężko przeżyłem przejście z 50-tką z kliszaka na crop, ale też się przyzwyczaiłem. Koncepcja szerokokątny kompakt (conajmniej 28mm, najlepiej 24mm - długi koniec jest mniej istotny) + crop z np. 35/1.8 jest mi akurat bardzo miła. Jak pisałem wcześniej - crop + ciemny kit ma dla mnie niewystarczająco dużo zalet, aby zrekompensować nieporęczność zestawu.
miron19j
12-05-2011, 22:44
Co myslicie o pomysle znajomego...
jak napisał FX, jeżeli nie wiesz, co będziesz fotografował, lepiej weź coś uniwersalnego.
Ewentualnie pomyśl o Nikonie 18-200, wbrew pozorom optycznie bardzo przyzwoite szkło. Tylko na długim końcu trochę już ciemno. A w założonej kwocie ciężko będzie coś kupić.
pietia336
13-05-2011, 07:21
I żadnego współczucia. Nieszczelność obiektywu czy jakie inne licho ?.
A ja rozważam: serwis czy niezgodność towaru z umową ?
A jaka tutaj niezgodność? Nigdzie nie jest napisane, że EX1 jest znów jakiś super szczelny.
I zdaje się, że w karcie gwarancyjnej wyraźnie stoi napisane - czyszczenie jest odpłatne, a taki paproszek chyba pod owe czyszczenie się podciąga :/
stachmuszel
13-05-2011, 07:36
A jaka tutaj niezgodność? Nigdzie nie jest napisane, że EX1 jest znów jakiś super szczelny.
I zdaje się, że w karcie gwarancyjnej wyraźnie stoi napisane - czyszczenie jest odpłatne, a taki paproszek chyba pod owe czyszczenie się podciąga :/
Tylko że ten paproszek w niczym nie przeszkadza. Jest zupełnie poza granicą głębi ostrości. Dziś jest tu, a jutro będzie tam.
Pozdr.
A jaka tutaj niezgodność? Nigdzie nie jest napisane, że EX1 jest znów jakiś super szczelny.
I zdaje się, że w karcie gwarancyjnej wyraźnie stoi napisane - czyszczenie jest odpłatne, a taki paproszek chyba pod owe czyszczenie się podciąga :/
Powiedzial co wiedział. Eh, tam.
Tylko że ten paproszek w niczym nie przeszkadza. Jest zupełnie poza granicą głębi ostrości. Dziś jest tu, a jutro będzie tam.
Pozdr.
Decyzja podjęta. Przy zgłoszeniu nie kwestionowali tej kwestii. Skoro nagle pojawił się jeden to czemu ma się nie pojawić i drugi ;) ?
Ale niejest taki sprytny jak by się wydawało jest cały czas tam gdzie był :)))
stachmuszel
13-05-2011, 12:05
Ja staram się unikać ingerencji serwisu w takie drobne sprawy, bo z doświadczenia wiem, że serwisy są różne i nie zawsze "uda" im się to poskładać, jak to zrobiła fabryka.
Natomiast wybór między EX1 a G11,12 nie ma większego znaczenia... nie ma różnic praktycznie...
Dobrze powiedziane. Miałem G11, a potem EX-1, a teraz nie mam żadnego z nich i na razie nie chcę małego kompakta :)
EX1 ma jaśniejsze szkło więc zrobisz zdjęcie w każdej sytuacji
Niby tak, ale... migawka 1/1500 ograniczy go w przypadku fotografii turystycznej, gdy zaskoczy nas mocno nasłoneczniona sceneria plenerowa. Niby można sobie pomagać przysłoną lub EV...
natomiast w gorszym świetle EX sprawuje się bosko.
ma też szerszy kąt widzenia to bardziej się przydaje niż zoom - pod warunkiem że jesteś blisko fotografowanej sceny
To jest kwestia względna i bardzo subiektywna. Ja wolę ciut więcej zoomu, nawet kosztem trochę mniejszego kąta.
Ja na taką wyprawę kupiłbym porządny kompakt zamiast kolejne kiepskie szkło do starej lustrzanki..
Ja również :)
decyduj
Dobrze powiedziane. Miałem G11, a potem EX-1, a teraz nie mam żadnego z nich i na razie nie chcę małego kompakta :)
A co to ma do meritum wątku tzn o EX1 ?
A co to ma do meritum wątku tzn o EX1 ?
Ano chyba taki, że ex1 to zwykły kompakt
... ex1 to zwykły kompakt
Zwykły, ale dobry :)
pzodr
wasilewk
15-05-2011, 17:31
Zwykły, ale b. dobry
z tym, że:
nie jest to aparat dla amatorów,
nie jest to aparat dobry do zdjęć turystyczno-towaarzysko-okolicznościowych
nie jest to aparat dla kogoś, kto chce go mieć jako jedyny aparat
nie jest to dobry sprzęt do robienie fotek w słońcu (plaża, nasłonecznione widoczki itp)
jest to aparat, w którym NIE WOLNO używać ustawienia "smart", czy "auto" (nie wiem po co tę funkcję dali)
jest to aparat dla ludzi wyrozumiałych i cierpliwych, bo wzajemne wykluczanie się wielu funkcji naprawdę może wkurzyć
jest to aparat dla kogoś, kto zdecydowanie przedkłada jakość zdjęć ponad ergonomię i wygodę menu
generalnie jest to aparat dla "lustrzankowców", którzy dobrze znają się na manualu i potrzebują pstrykacza tam, gdzie nie mogą lub nie chce im się użyć lustra
w innym przypadku zdecydowanie polecam G11/12
pzodr
No, to co ?
Ktoś sprzedaje EX1 ? Jako pierwszy sie piszę na niego .
Pzdr.
Ano chyba taki, że ex1 to zwykły kompakt
Znaczy się Staś bredzi ?
Dominikaxx
15-05-2011, 19:09
"Napisał jannik
nie jest to aparat dla amatorów,-BZDURA
nie jest to aparat dobry do zdjęć turystyczno-towaarzysko-okolicznościowych-BZDURA
nie jest to aparat dla kogoś, kto chce go mieć jako jedyny aparat-BZDURA
nie jest to dobry sprzęt do robienie fotek w słońcu (plaża, nasłonecznione widoczki itp)- BZDURA
jest to aparat, w którym NIE WOLNO używać ustawienia "smart", czy "auto" (nie wiem po co tę funkcję dali)-BZDURA
jest to aparat dla ludzi wyrozumiałych i cierpliwych, bo wzajemne wykluczanie się wielu funkcji naprawdę może wkurzyć-BZDURA
jest to aparat dla kogoś, kto zdecydowanie przedkłada jakość zdjęć ponad ergonomię i wygodę menu-BZDURA
generalnie jest to aparat dla "lustrzankowców", którzy dobrze znają się na manualu i potrzebują pstrykacza tam, gdzie nie mogą lub nie chce im się użyć lustra-BZDURA
Jannik= BZDURA nie wiem po co na forum się wypowiadasz i co chcesz udowodnić. Jeśli to, że nie masz zielonego pojęcia o EX1 i o fotografii to faktycznie Ci się udało.
Kundzior
15-05-2011, 19:21
@Dominikaxx forum służy do dyskusji, chyba o tym zapominasz. Ja np. zgadzam się z twierdzeniem:
"nie jest to dobry sprzęt do robienie fotek w słońcu (plaża, nasłonecznione widoczki itp)"
"jest to aparat dla ludzi wyrozumiałych i cierpliwych, bo wzajemne wykluczanie się wielu funkcji naprawdę może wkurzyć"
"jest to aparat dla kogoś, kto zdecydowanie przedkłada jakość zdjęć ponad ergonomię i wygodę menu"
Pamiętaj o tym że piszesz z ludźmi.
@Dominikaxx forum służy do dyskusji, chyba o tym zapominasz. Ja np. zgadzam się z twierdzeniem:
"nie jest to dobry sprzęt do robienie fotek w słońcu (plaża, nasłonecznione widoczki itp)"
"jest to aparat dla ludzi wyrozumiałych i cierpliwych, bo wzajemne wykluczanie się wielu funkcji naprawdę może wkurzyć"
"jest to aparat dla kogoś, kto zdecydowanie przedkłada jakość zdjęć ponad ergonomię i wygodę menu"
Pamiętaj o tym że piszesz z ludźmi.
Ja kupiłem tulejkę i filtr szary i nadaje się do zdjęć w super słońcu ;)
Wykluczające się funkcje to tylko kilka bzdet w efektach które i tak można dodać po zrobieniu zdjęcia.
Ergonomia to bardzo względne pojęcie i menu moim zdaniem jest bardzo przyjemne.
Ja kupiłem tulejkę i filtr szary i nadaje się do zdjęć w super słońcu ;)
Wykluczające się funkcje to tylko kilka bzdet w efektach które i tak można dodać po zrobieniu zdjęcia.
Ergonomia to bardzo względne pojęcie i menu moim zdaniem jest bardzo przyjemne.
Mógłbyś pokazać jakieś zdjęcia robione na f1.8-2 w słońcu z szarym filtrem? Mogą być jpg...
Jakie widzisz minusy tego aparatu?
Zdjęć na 1,8-2 nie mam bo robię widoczki i tak przymykam przysłonę tyle, że z filtrem nie trzeba jej przymykać maksymalnie- chociaż i bez filtra zdażało się to sporadycznie.
Jakie widzę minusy- w sumie to chyba żadnych wiedziałem co kupowałem i do czego- najczęściej ludzie narzekają na ten aparat bo spodziewali się wodotrysków a tak naprawdę aparat jest ich pozbawiony, dla wielu będzie to minusem. Ja uważam to za zaletę wszystko co mi do szczęścia w aparacie potrzebne to A,S,M ręczne iso jasne szerokie szkło stabilizacja i AF ;)
Naprawdę nie potrafię wskazać wad EX1 pozostanie u mnie na dłużej jak sony R1 zresztą też ;)
Jannik= BZDURA nie wiem po co na forum się wypowiadasz i co chcesz udowodnić..
Dominikaxx
Nic nie chcę udowodnić (chyba w odwrotności do ciebie) i faktycznie nie znam się zbytnio na fotografii, bo dopiero niedawno wziąłem się za książki i głównie eksperymentuję.
Chcę po prostu nauczyć się robić dobre fotografie w czasie swoich corocznych dalekich podróży, bo bywam w miejscach, które warto ładnie uwiecznić.
I nie mam najmniejszych aspiracji bycia znawcą, czy świetnym fotografikiem.
Wydaje mi się, ze forum jest nie tylko dla takich fachowców i profesjonalistów, za jakiego się uważasz, ale również dla zupełnych amatorów.
Wymądrzam się, ponieważ przed zakupem EX-a zabrakło mi opinii zwykłych użytkowników, a nie tylko "mistrzów" i poszukiwaczy perfekcji.
Miałem kiedyś dobrą hybrydę i przez ostatnie dwa lata próbowałem znaleźć aparat, którym by mi ją zastąpił, dając równie dobre jakościowo zdjęcia, ale też nie zabierając różnych fajnych funkcji i cech, które mają hybrydy, a których niestety nie ma ani G11, ani EX i żaden aparacik z tej półki.
Już to kilka razy tłumaczyłem, ale widocznie moje umiejętności dydaktyczne są równe fotograficznym, czyli bardzo mierne :)
I tyle w temacie.
Nie przeczę, że EX to dobry kompakcik, ale też należy uczciwie pisać o jego ograniczeniach i wadach.
mam nadzieję, że teraz zakumasz...
pozdrawiam serdecznie
8)
Ludzie, ale macie problemy ;) Nie rozumiecie, że jeśli ktoś kupuje aparat, który dla jego potrzeb jest nietrafiony to zawsze będzie narzekał chociaż dla kogoś innego ten sam sprzęt będzie spełnieniem marzeń.
Kundzior
15-05-2011, 22:55
Jasne, lecz prawda jest taka ile ludzi tyle potrzeb.
miron19j
15-05-2011, 22:58
Ludzie, ale macie problemy ;) Nie rozumiecie, że jeśli ktoś kupuje aparat, który dla jego potrzeb jest nietrafiony to zawsze będzie narzekał chociaż dla kogoś innego ten sam sprzęt będzie spełnieniem marzeń.
bo niektórzy kupują Forda i mają pretensję do świata, że nie jeździ jak Ferrari.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon10.gif)
Kundzior
15-05-2011, 23:01
bo niektórzy kupują Forda i mają pretensję do świata, że nie jeździ jak Ferrari.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon10.gif)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon10.gif)
Dominikaxx
Nic nie chcę udowodnić (chyba w odwrotności do ciebie) i faktycznie nie znam się zbytnio na fotografii, bo dopiero niedawno wziąłem się za książki i głównie eksperymentuję.
Zabawne :) To może weź się za aparat :) i wtedy ocenisz jaki jest :)
Czy ktoś z posiadaczy EX-1 mógłby pokazać kilka zdjęć (mogą być jpg) na najdłuższej ogniskowej i f2.4 (czyli max otwarty), ostrzone na obiekt oddalony o jakieś 2-3m. Chciałbym zobaczyć czy w tym kompakcie można liczyć na odcięcie przedmiotu ostrzonego od tła...
Czy ktoś z posiadaczy EX-1 mógłby pokazać kilka zdjęć (mogą być jpg) na najdłuższej ogniskowej i f2.4 (czyli max otwarty), ostrzone na obiekt oddalony o jakieś 2-3m. Chciałbym zobaczyć czy w tym kompakcie można liczyć na odcięcie przedmiotu ostrzonego od tła...
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=2035722
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=2035722
thx
I jeszcze jedno - czy ten problem ze wskaźnikiem baterii wyeliminowano jakimś nowym firmware czy coś?
thx
I jeszcze jedno - czy ten problem ze wskaźnikiem baterii wyeliminowano jakimś nowym firmware czy coś?
Nie stwierdziłem poprawy :)
Nie stwierdziłem poprawy :)
Czyli jest nadal tak jak opisują, że bateria wskazuje full, jeden pstryk i lipa? :(
Czyli jest nadal tak jak opisują, że bateria wskazuje full, jeden pstryk i lipa? :(
Może nie 1 ale na długo nie starcza. Myślę że ze kilkanaście da się zrobić.
To nie problem, i tak trzeba mieć 2 baterię
Upgrade File 1103111 13 May, 2011
Upgrade File 1103111 13 May, 2011
?
Nowy firmware ? :)
To napisz jeszcze co on daje i czy rozwiązuje problem kiepskiego wskaźnika baterii?
To napisz jeszcze co on daje i czy rozwiązuje problem kiepskiego wskaźnika baterii?
Wg Samsunga:
"2. Improvement.
- System stabilization."
Ściągnąłem wgrałem- działa. Filmów HD nie kreci i matryca się nie powiększyła ;)
Decyzja podjęta. Przy zgłoszeniu nie kwestionowali tej kwestii. Skoro nagle pojawił się jeden to czemu ma się nie pojawić i drugi ;) ?
Ale niejest taki sprytny jak by się wydawało jest cały czas tam gdzie był :)))
No i masz babo placek. Serwis twierdzi, że aparat jest niewłaściwe użytkowany. Czyszczenie jest odpłatne 215 zł - nie skorzystam. Pytam na czym polega niewłaściwe użytkowanie (bo ani nim nie mieszam zupy ani też nie używam do wycierania kurzu) i jaki mam wpływ na przedostawanie się zanieczyszczeń do wnętrza aparatu. Trzeba dbać o aparat usłyszałem. Jak można dbać o niego w środku ? A ty już odpowiedzi jednoznacznej nie usłyszałem. A co będzie jeśli po jakimś czasie pojawią się zanieczyszczenia ? - pytam. Proszę przeczytać warunki gwarancji - usłyszałem. Pan stwierdził również, że aparat nie jest pyłoszczelny. To dlaczego producent wiedząc o tym wpisał czyszczenie (także wewnętrzne - wg serwisu) jako usługę odpłatną ? Po wyczyszczeniu zawsze może nastąpić zanieczyszczenie czego skutkiem jest w okresie gwarancyjnym odpłatne wyczyszczenie. Proszę dbajcie o aparat - najlepiej robiąc zdjęcia w zamkniętym szczelnie futerale ;)
miron19j
17-05-2011, 12:39
No i masz babo placek...
na Twoim miejscu zwrócił bym się z tymi pytaniami do serwisu na piśmie. Z kopią do przedstawiciela/dystrybutora Samsunga w Polsce.
Bo może być tak, że serwis próbuje Ciebie (i innych nieświadomych) narżnąć na koszta.
zawsze możesz skorzystać z porady uokik
EX1 kupiony, na dniach postaram się napisać trochę wrażeń i wrzucić jakieś przykładowe foto.
edit:
Ale się kur... nim nacieszyłem... podkusiło mnie zrobić upgrade firmware do nowej wersji... Zawisło na środkowej kropce (wisiało z 40min), więc go wyłączyłem.. już się nie włącza :( Ehh...
Z tego co wyczytalem na dpreview to problem taki zdarzał się ludziom w tym modelu, ale i także np. w NX-10... Ciekawe ile teraz sobie poczekam na naprawę w serwisie :(
ja wczoraj robiłem i wszystko ok - spróbuj może wyjąć kartę pamięci i załączyć, wyjąć baterię i po włożeniu załączyć, sformatować kartę i wgrać jeszcze raz ściągnięte (od nowa) firmware....
Ja już nowy soft z 4 razy wgrywałem i wszystko ok. Kartę trzeba sformatować przed musi być pusta soft wrzucić na kartę luzem nie pakować do żadnego folderu bateria w aparacie pełna i heja. 3 min i soft wgrany.
Ja już nowy soft z 4 razy wgrywałem i wszystko ok. Kartę trzeba sformatować przed musi być pusta soft wrzucić na kartę luzem nie pakować do żadnego folderu bateria w aparacie pełna i heja. 3 min i soft wgrany.
Wszystko było robione jak trzeba. Przecież to jest banalne...
Niestety żadna próba reanimacji nie pomogła. Oddałem do FJ, oni wyślą do Samsunga.. Pewnie poczekam sobie.... Ehhh...
ja wczoraj robiłem i wszystko ok - spróbuj może wyjąć kartę pamięci i załączyć, wyjąć baterię i po włożeniu załączyć, sformatować kartę i wgrać jeszcze raz ściągnięte (od nowa) firmware....
Nic takiego nie działało. Po prostu aparat w ogóle się nie włącza, żadnej reakcji. Także z innym naładowanym aku.
Nic takiego nie działało. Po prostu aparat w ogóle się nie włącza, żadnej reakcji. Także z innym naładowanym aku.
no to rzeczywiście lipa...
ale nawet lampka nie zamiga, nic? jakby nie było baterii?
no to rzeczywiście lipa...
ale nawet lampka nie zamiga, nic? jakby nie było baterii?
Nic.
Na Dpreview znalazłem ludzi, którzy mieli takie same sytuacje z tym modelem, a także z NX10.
Mam nadzieję, że serwis szybko się z tym upora... ale wku... jestem okrutnie, bo aparat został kupiony także z myślą o wycieczce na którą dziś pojechała żona.. pojechała bez aparatu... Gdyby to był inny sklep być może wymieniliby mi na inną sztukę, niestety w FJ nie ma zwrotów/wymian i pozostaje od razu serwis :(
I między innymi z powodu takich wieści pozbyłem się EX-1
i nikomu nie polecam żadnego Szajcunga...
Co z tego, że EX lub NX mają takie super parametry, skoro coraz częściej słyszy się o padających egzemplarzach
I nawet jeśli serwis zachowa się OK, to po co mi taka loteria, skoro aparat jest potrzebny mi na wyjazdy.
Z jakiegoś powodu te aparaty są tańsze od innych modeli.
A naiwnie myślałem, że to chodzi o promocyjne wejście na rynek i "przepchanie" się wśród innych renomowanych marek.
Szajsung to szajcung i kropka :)
pozdro
dariusz_119
18-05-2011, 20:46
He he he a ja częściej czytam biadolenia o lustrach które miał być takie zajefajne a tu dzwon: a to zawias , a to migawka ,a to paproch gdzieś tam w środku a to bateria nie trzyma , a to lampa bla bla bla ...
Panowie i Panie bez przesady wszystko co stworzył człowiek ma prawo się zepsuć .
To właśnie dla tego że coraz więcej czytam o awariach luster za kilka tysiaków wolę latać po polach właśnie z Szajsungiem , a w drugiej łapie trzymam analoga który jest prawie nie do zdarcia.
Pozdrawiam !
Mnie najbardziej mierzi fakt, że utopiłem 1100pln i zostałem bez aparatu i kasy. W FJ dowiedziałem się, że Samsung ma 14 dni na ustosunkowanie się do reklamacji, a potem jeszcze okres (chyba 30dni) na naprawę. Aparat kupiłem ok. 19-tej, a ok 23 zdechł. Koszmar...
Robiłem aktualizację firmware wielu sprzętów elektronicznych (w tym korpusów Nikona - D80, D700). Zawsze wszystko przebiegało OK. Wczoraj też miałem taką nadzieję, bo wszystko zrobiłem "książkowo". Niestety nie udało się i bynajmniej nie jest to odosobniony przypadek w przypadku EX1.
dariusz_119
18-05-2011, 21:23
No nie powiem , miał kolega pecha , współczuję .Miejmy tylko nadzieję że wszystko dobrze pójdzie. Bo jak nie to nie będę się dziwił ze złej opinii o samsungu i jego serwisie.
Mam nadzieję że serwis będzie lepszy do serwisu z Żytniej :-)
Ja wczoraj zrobiłem aktualizację softa w ciągu 2 min , bez problemów.
Pozdro!
miron19j
18-05-2011, 23:33
na stronie Samsung UK jest do pobrania RAW konwerter.
Właśnie go rozgryzam.
edit: To taki mini PS :-)
A aktualizacja softu przebiegła bez problemu
edit: ja pierdziu, RAW ma 21,5 Mega
gabriela92
23-05-2011, 15:58
Witam wszystkich użytkowników ;]
Czytając forum zauważyłam, że ludziom brakuje zdjęć amatorów, a ja to takowych należę :) W gwoli wyjaśnienia, kupiłam ex1 ponieważ bardzo mi się podobają zdjęcia zrobione tym aparatem, jego funkcjonalność i możliwości, gabaryty a także bo chciałam zaoszczędzić :P Jestem amatorem, ale chce dojść do idealnych i przepięknych zdjęć. Jednocześnie nie chciałam kupować kolejnego kompaktu, bo miałam już z kilkoma dotyczynienia ani brać się za lustrzankę, bo to było by bez sensu i chciałam spróbować czegoś nowego. Wybór padł właśnie na ex1 i dzięki zdjęciom na forum, bo wiem do czego mogę dążyć^^ Tyle na wstępie, jakby ktoś był ciekawy dlaczego ex1 ;)
Wracając do pierwotnej myśli, pod wpływem chwili, postanowiłam zamieścić zdjęcia na forum. Aparat mam od półtora tygodnia i zdaje sobie sprawę, że do profesjonalistów nie należę i fotografie idealne nie są. Dlatego opinie zarówno te pozytywne, jak i negatywne są mile widziane.
http://www.flickr.com/photos/63248695@N06/5751039244/
Zdjęcie chmur, których trochę brakowało mi na forum;]
http://www.flickr.com/photos/63248695@N06/5750511803/
Zabawa z macro :P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.flickr.com/photos/63248695@N06/5751049968/)
Tryb nocny
http://www.flickr.com/photos/63248695@N06/5750504935/
Powalające kolory, jak dla mnie ;)
http://www.flickr.com/photos/63248695@N06/5751041886/
Przypadkowe zdjęcie ^^
http://www.flickr.com/photos/63248695@N06/5750502045/
http://www.flickr.com/photos/63248695@N06/5750509371/
A o to moja muza :D
EX1 kupiony, na dniach postaram się napisać trochę wrażeń i wrzucić jakieś przykładowe foto.
edit:
Ale się kur... nim nacieszyłem... podkusiło mnie zrobić upgrade firmware do nowej wersji... Zawisło na środkowej kropce (wisiało z 40min), więc go wyłączyłem.. już się nie włącza :( Ehh...
Z tego co wyczytalem na dpreview to problem taki zdarzał się ludziom w tym modelu, ale i także np. w NX-10... Ciekawe ile teraz sobie poczekam na naprawę w serwisie :(
Odnośnie powyższego - http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=181183
Bedąc na wycieczce zrobiłem około 120 zdjęc i bateria padła. Czy to normalne ? Poprzedniego dnia naładowałem ja full poprzez aparat. Aparat ustawiony na rozmiar zdjecia 10M(3648X2736)
Bedąc na wycieczce zrobiłem około 120 zdjęc i bateria padła. Czy to normalne ? Poprzedniego dnia naładowałem ja full poprzez aparat. Aparat ustawiony na rozmiar zdjecia 10M(3648X2736)
Normalne jest to, że do aparatu kupuje się przynajmniej jedną dodatkową baterie- i ma się święty spokój.
adamski1971
25-05-2011, 18:53
u mnie jest to samo 120 -150 zdjęć i po baterii,zakupiłem dodatkową i jest spokój.
Na ebay 80 zł u nas Fotojoker 139 zł
Ta bateria to dziwna sprawa.
Mam swojego EX'a dłuższy czas ... i na początku też szybko padał, a na ostatniej kresce cyk zdjęcie i już włączyć nie szło,
teraz bez kłamania w weekend Majowy wytrzymał np. 372 zdjęcia w Berlinie. Ostatnie 20 ? 30 ? robione było na jednej kresce, sam się nie wyłączył w trakcie pracy, a przy każdym włączeniu z 1 kreski robiły się 2 ... .
Może taki urok tego modelu, że po jakimś czasie robi się "wytrzymalszy".
adamski1971
25-05-2011, 20:59
Czyżby bateria nabierała "mocy"?
372 zdjęcia to dobry wynik.
Gwoli ścisłości mam druga baterie. Chodziło mi o sam fakt , że EX1 albo pożera dużo prądu albo baterie są do bani. Żona w tym czasie na starym Canonie Ixus75 zrobiła prawie 400 zdjęc i bateria nie padła.
Majówka:
- 136 zdjęć
- 220 zdjęć
- 372 zdjęć
- 100 zdjęć
w żadnym dniu nie padł, każdej nocy był wpięty i doładowany, tylko w Berlinie był już "low".
Nie mam drugiej baterii, więc drugi aparat był w pogotowiu heh ale się nie przydał.
Zresztą jak widzę moja bateria to teraz jakiś "ferelny" egzemplarz - na plus dla mnie :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.