a co powiecie o Slik PRO 700 DX. Jak stabilność, wykonanie, ergonomia, "użyteczność" głowicy ?? Wart swojej ceny ??
a może same nogi za 400zl i do tego głowica, o której wcześniej pisałem ??
Szukaj
a co powiecie o Slik PRO 700 DX. Jak stabilność, wykonanie, ergonomia, "użyteczność" głowicy ?? Wart swojej ceny ??
a może same nogi za 400zl i do tego głowica, o której wcześniej pisałem ??
Ostatnio edytowane przez rupi ; 28-09-2008 o 20:07
D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2
I co by nie było, że koledze nie pomogę tylko brzydko się czepiam. Opcja "szukaj z głową" wyświetla np:
http://nikon.org.pl/showthread.php?t...highlight=slik
D200/T12-24 f4/N50 f1.8/S100-300 f4/SB800
To jakie te nogi polecacie w granicach 300zł?
Uzywam aktualnie pozyczonego statywu Bilora 1122 z ktorego jestem bardzo zadowolony (poza tym ze jest ciezki i calkiem spory w pozycji zlozonej) chcialbym kupic cos podobnego, obawiam sie jednak kupowania w sklepie internetowym bez sprawdzenia jak dziala glowica. Jak uzywalem FZ30 mialem taniutki statyw Hama ktorego zalety byly natury poza fotograficznej (lekki, tani, z pokrowcem) przejrzalem caly ten watek i dalej jestem w punkcie wyjscia.
Amateur with DSLR: D780 | D850 | N24-120 f/4 | N80-200 AF-D | N17-35 f/2.8 | N70-300VR | N70-200 f/2.8E FL | Ta 24-70G2 | SB-910 | and with mirrorless Z8+FTZ II
Trochę fotek: https://www.flickr.com/photos/deepsouthphoto/albums
a do czego chcesz używac statywu? to jest zasadnicze pytanie!
-czy w domu, w studiu, czy w terenie?
-jak w terenie to ma byc lekki bo będziesz długo i daleko chodził czy może byc ciężki wagowo bo podjedziesz autem, raz go rozstawisz i będzie pół dnia stał w miejscu?
-czy ma byc wysoki bo robisz krajobraz, panoramę, czy będziesz zawsze używał złożonego bo leżysz na ziemi?
-czy chcesz wymienic go za rok? czy chcesz używac go 5 lat?
pytanie dodatkowe: dlaczego nie działa ci funkcja wysyłania pw?
a do wszystkich moja uwaga:
dlaczego tyle czasu poświęcacie na wybór najlepszego szkła i body, ale filtry i statywy musza byc kiepskie i tanie? mnie ostatnie trzy lata nauczyły jednego: trzeba kupic raz, a porządnie własnie akcesoria, bo one sie najdłużej starzeją technologicznie i od nich zalezy często jakośc naszej pracy, gibający plastikowy statyw za 100zł budzi moje przerażenie i obawy o losy sprzetu, jak widze kogos kto na nim fotografuje boję się przejsc obok zbyt gwałtownie...wiem, ze to kasa często jest tym problemem niestety nie do przeskoczenia, ale chyba już lepiej użyc woreczka z piaskiemja swój budżet na statyw przekroczyłem o 70% w stosunku do planowanego...wydałem straszną kase, a i tak wiele osób powiedziało mi że wybrałem opcje budżetową
może lepiej kupic za tą kasę jakiś używany statyw a trochę lepszy jakościowo?
Ostatnio edytowane przez ekonet ; 13-10-2008 o 03:00 Powód: ORTO!
Glownie teren, raczej lekki bo czesto jezdze na rowerze, dobrze by bylo gdyby byl wysoki a skladalby sie do raczej kompaktowych rozmiarow (ta Bilora ktora mam zlozona ma 75cm)
Wymiana pozostaje kwestia otwarta, byc moze pojde w jakas inna strone. Glowne zastosowanie jakie dla niego widze to zdjecia podczas wypadow turystycznych (widoki nocne i w kiepskich warunkach osw.) jak rowniez fotografie obiektow typu motocykle, samochody.
Teraz powinna dzialac.
P.S.
Nie mam zamiaru skapic na statyw, uzywanie taniutkiej Hamy ze stosunkowo ciezkim FZ30 samo nauczylo mnie uzywac czasowego wyzwalacza zeby aparat sie nie chybotał podczas robienia zdjecia po nacisnieciem spustu migawki.
Amateur with DSLR: D780 | D850 | N24-120 f/4 | N80-200 AF-D | N17-35 f/2.8 | N70-300VR | N70-200 f/2.8E FL | Ta 24-70G2 | SB-910 | and with mirrorless Z8+FTZ II
Trochę fotek: https://www.flickr.com/photos/deepsouthphoto/albums
Nie zamierzasz skąpić - kup Gitzo, np. Mountaineer 2540 lub 2541 (http://www.pstryk.pl/details:7862/gi...ipod+w.+column). Lekki, składa się do 56 cm, a uniesie 12 kg. Plus głowica ReallyRightStuff BH-40 (http://reallyrightstuff.com/ballheads/02.html) lub Novoflex Classic Ball 3 (http://digishop.pl//Users/56/Files/a...a_Novoflex.pdf, cena 1612 zł, podobnie RRS). Idealnie pasują na platformę 2541.
To tak trochę żartem, bo podejrzewam jednak, że poskąpisz kasy na taki zestaw. W związku z tym przyjrzyj się statywom Giotto (np. http://sklep.fotobravo.pl/index.php/cPath/46_49), do których trzeba dokupić głowicę. To są solidne statywy, można coś wybrać co nie przybije do ziemi, niekoniecznie węglowe. No i nieśmiertelne Manfrotto 055, tylko to na rowerze może być przyciężkawe (2.4 kg bez głowicy) jeśli aluminiowe. Z kolei Manfrotto 190, lżejsze, może być zbyt niskie.
Ostatnio edytowane przez markB ; 07-10-2008 o 16:46
Witam
Pytanie do użytkowników Vanguard Tracker 4: jak oceniacie ten statyw z perspektywy czasu= stabilność, wytrzymałość, ergonomia- jak spisuje się głowica??
I na koniec- czy kupilibyście ten statyw ponownie ?? ??
Dzięki za odpowiedź![]()
D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2
Witam
A ja mam pytanie z innej beczki, czy do statywu z wymiennymi głowicami np. Manfrotto z serii 055 można podpiąć zarówno głowicę foto jak i Video? jakoś nie mogę znaleźć żadnej informacji na ten temat, chciałbym kupić porządny statyw na którym zmieniał bym głowicę w zależności od potrzeby, posiadam kamerę Canon HV30 i za niedługo przymierzam się do kupna Nikona D90, nie chciałbym nosić ze sobą dwóch statywów w razie jak by nie było możliwości wymiany głowic.
Skontaktuj się z nami