Close

Strona 15 z 20 PierwszyPierwszy ... 51314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 235

Wątek: statyw

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie

    ...cena mnie ogranicza- moge wydac max 300zl. Mam statyw, ale musze sobie radzic wyzwalajac migawke z opoznienien, bo calosc nie jest stabilna.
    Czy Velbon Sherpa 600 jest na tyle "mocny", ze utrzyma d60+70-300 i przy naciskaniu spustu nie porusze zdjecia?
    Z6III_10_10-Fisheye_14-30_15-Shift_24-120_26_28-75_45_50_105_100-400_180-600_TC2.0_DJI

  2. #2

    Domyślnie

    Wikary a może by tak o wężyku lub pilocie pomyśleć na początek?
    system już wybrany, kolekcjonujemy zabawki

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mobil12 Zobacz posta
    Wikary a może by tak o wężyku lub pilocie pomyśleć na początek?
    hmmm... opoznienie 2-5s tez daje rade, ale calosc: d60+70-300, jest u mnie chwiejna (zadowolony jestem gdy zakladam 18-55 -wtedy nie moge miec zastrzezn do mojego obecnego statywu). Pytanie: czy na wspomnianym Velbonie Sherpa 600 z podpietym 70-300 calosc sie ustabilizuje? Moze ktos ma doswiadczenie z innym statywem (cenowo ograniczam do 300zl) i z podobnym zestawem? Moze nie ma sesu zmiana? Moze w tej klasie cenowej nie osiagne pozadanej stabilnosci?
    Z6III_10_10-Fisheye_14-30_15-Shift_24-120_26_28-75_45_50_105_100-400_180-600_TC2.0_DJI

  4. #4
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    otóż to...wężyk to połowa sukcesu

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    otóż to...wężyk to połowa sukcesu
    ...ale ja pytam o jakosc statywu
    Z6III_10_10-Fisheye_14-30_15-Shift_24-120_26_28-75_45_50_105_100-400_180-600_TC2.0_DJI

  6. #6

    Domyślnie

    bez wężyka masz mizerne szanse na stabilność ze względu na sposób wyzwalania aparatu i nieważne czy będzie to frotka, gitzo czy velbon, a jeśli o statywie mowa przyglądnij się slik'owi mam i nie marudzę, że to nie uwielbiana przez większość frotka
    za statyw daj ile możesz, bo dobry przetrwa kilka puszek, a zły będziesz wymieniał za 1/2 roku
    sherpa mi się podobała do chwili kupienia nowej puszki, potem mi przeszło i niewiele dokładając mam satysfakcjonujące mnie nogi
    system już wybrany, kolekcjonujemy zabawki

  7. #7

    Domyślnie

    A ja się własnie zdecydowałem. od sierpnia szwedałem sie za statywem. chciałem na to przeznaczyć do 500zł, jak każdy polak tak żeby było tanio i dobrze. jednak zauważyłem, że tak się nie da. Na szczęście rodzina (z okazji niedawnych urodzin) przyszła mi z pomocą, dostałem kupon na 450zł w fotomasterze we wrocku. polazłem z bananem na twarzy i zacząłem wybierać, przebierać, przymierzać, porównywać...i padło na Manfrotto 190xprob plus 804rc2. początkowo chciałem sherpe albo jakies benro, co by na filtry jakies zostało, ale po dłuzszych namysłach zostaje Manfrotto. Dlaczego? przede wszystkim serwis. a do tego mądre słowa forumowiczów. Między innym to z racji postępów technologicznych najczęściej wymieniamy puchy, później szkła, a statywy zawsze służą nam najdłużej (przynajmniej powinny) wobec tego dlaczego chccemy oszczędzać na nich najbardziej? całość to koszt 720 zł. Jednak sprzęt odbieram dopiero za tydzień. jeszcze się zastanawiam na 055 ale chyba wolę lżejszą 190, mam 178cm wzrostu wiec troche przygarbiony będę ale za to nie nadzwigam się az tak. a co do statywow tanich, balbym sie postawic sprzet z kilka tysiecy na czyms czemu bym nie ufal. A poza tym jak to mawiał jeden z moich profesorów " Jesteśmy zbyt biedni, żeby kupować tak tanio".
    Oczywiście gdyby nie rodzina byłoby benro...

  8. #8

    Domyślnie

    swoją drogą czy te statywy benro czy goldphoto wytrzymaja dluzej niz 5 lat?
    pucha, szklarnia, sabinki i kilka innych rzeczy do amatorki

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar zero8
    Dołączył
    07 2008
    Miasto
    okolice Wawy
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eMDZy Zobacz posta
    swoją drogą czy te statywy benro czy goldphoto wytrzymaja dluzej niz 5 lat?
    Miałem 2 lata goldphoto i zadnych objawow starzenia nie zauwazylem.
    Wszystko zalezy od sposobu i intensywnosci uzytkowania.

    M|KM|N|S

  10. #10

    Domyślnie

    Pytanie czym się różnią nogi goldphoto YH314C od YH314?
    Zastanawiam siwe poważnie nad zakupem innego statywu i szukam czegoś w podobnej cenie może ktoś coś poleci? im wyższe tym lepsze
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

Strona 15 z 20 PierwszyPierwszy ... 51314151617 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •