Close

Strona 14 z 24 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 235

Wątek: statyw

  1. #131

    Domyślnie

    a co powiecie o Slik PRO 700 DX. Jak stabilność, wykonanie, ergonomia, "użyteczność" głowicy ?? Wart swojej ceny ??

    a może same nogi za 400zl i do tego głowica, o której wcześniej pisałem ??
    Ostatnio edytowane przez rupi ; 28-09-2008 o 20:07
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

  2. #132

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rupi Zobacz posta
    a co powiecie o Slik PRO 700 DX. Jak stabilność, wykonanie, ergonomia, "użyteczność" głowicy ?? Wart swojej ceny ??
    A czytałeś ten wątek czy tylko ostatnią strone?
    D200/T12-24 f4/N50 f1.8/S100-300 f4/SB800

  3. #133

    Domyślnie

    I co by nie było, że koledze nie pomogę tylko brzydko się czepiam. Opcja "szukaj z głową" wyświetla np:
    http://nikon.org.pl/showthread.php?t...highlight=slik
    D200/T12-24 f4/N50 f1.8/S100-300 f4/SB800

  4. #134

    Domyślnie

    To jakie te nogi polecacie w granicach 300zł?

  5. #135

    Domyślnie

    Uzywam aktualnie pozyczonego statywu Bilora 1122 z ktorego jestem bardzo zadowolony (poza tym ze jest ciezki i calkiem spory w pozycji zlozonej) chcialbym kupic cos podobnego, obawiam sie jednak kupowania w sklepie internetowym bez sprawdzenia jak dziala glowica. Jak uzywalem FZ30 mialem taniutki statyw Hama ktorego zalety byly natury poza fotograficznej (lekki, tani, z pokrowcem) przejrzalem caly ten watek i dalej jestem w punkcie wyjscia.
    Amateur with DSLR: D780 | D850 | N24-120 f/4 | N80-200 AF-D | N17-35 f/2.8 | N70-300VR | N70-200 f/2.8E FL | Ta 24-70G2 | SB-910 | and with mirrorless Z8+FTZ II
    Trochę fotek: https://www.flickr.com/photos/deepsouthphoto/albums


  6. #136
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S_Works Zobacz posta
    przejrzalem caly ten watek i dalej jestem w punkcie wyjscia.
    a do czego chcesz używac statywu? to jest zasadnicze pytanie!
    -czy w domu, w studiu, czy w terenie?
    -jak w terenie to ma byc lekki bo będziesz długo i daleko chodził czy może byc ciężki wagowo bo podjedziesz autem, raz go rozstawisz i będzie pół dnia stał w miejscu?
    -czy ma byc wysoki bo robisz krajobraz, panoramę, czy będziesz zawsze używał złożonego bo leżysz na ziemi?
    -czy chcesz wymienic go za rok? czy chcesz używac go 5 lat?


    pytanie dodatkowe: dlaczego nie działa ci funkcja wysyłania pw?

    a do wszystkich moja uwaga:
    dlaczego tyle czasu poświęcacie na wybór najlepszego szkła i body, ale filtry i statywy musza byc kiepskie i tanie? mnie ostatnie trzy lata nauczyły jednego: trzeba kupic raz, a porządnie własnie akcesoria, bo one sie najdłużej starzeją technologicznie i od nich zalezy często jakośc naszej pracy, gibający plastikowy statyw za 100zł budzi moje przerażenie i obawy o losy sprzetu, jak widze kogos kto na nim fotografuje boję się przejsc obok zbyt gwałtownie...wiem, ze to kasa często jest tym problemem niestety nie do przeskoczenia, ale chyba już lepiej użyc woreczka z piaskiem ja swój budżet na statyw przekroczyłem o 70% w stosunku do planowanego...wydałem straszną kase, a i tak wiele osób powiedziało mi że wybrałem opcje budżetową
    może lepiej kupic za tą kasę jakiś używany statyw a trochę lepszy jakościowo?
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 13-10-2008 o 03:00 Powód: ORTO!

  7. #137

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    a do czego chcesz używac statywu? to jest zasadnicze pytanie!
    -czy w domu, w studiu, czy w terenie?
    -jak w terenie to ma byc lekki bo będziesz długo i daleko chodził czy może byc ciężki wagowo bo podjedziesz autem, raz go rozstawisz i będzie pół dnia stał w miejscu?
    -czy ma byc wysoki bo robisz krajobraz, panoramę, czy będziesz zawsze używał złożonego bo leżysz na ziemi?
    -czy chcesz wymienic go za rok? czy chcesz używac go 5 lat?
    Glownie teren, raczej lekki bo czesto jezdze na rowerze, dobrze by bylo gdyby byl wysoki a skladalby sie do raczej kompaktowych rozmiarow (ta Bilora ktora mam zlozona ma 75cm)
    Wymiana pozostaje kwestia otwarta, byc moze pojde w jakas inna strone. Glowne zastosowanie jakie dla niego widze to zdjecia podczas wypadow turystycznych (widoki nocne i w kiepskich warunkach osw.) jak rowniez fotografie obiektow typu motocykle, samochody.

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    pytanie dodatkowe: dlaczego nie działa ci funkcja wysyłania pw?
    Teraz powinna dzialac.

    P.S.
    Nie mam zamiaru skapic na statyw, uzywanie taniutkiej Hamy ze stosunkowo ciezkim FZ30 samo nauczylo mnie uzywac czasowego wyzwalacza zeby aparat sie nie chybotał podczas robienia zdjecia po nacisnieciem spustu migawki.
    Amateur with DSLR: D780 | D850 | N24-120 f/4 | N80-200 AF-D | N17-35 f/2.8 | N70-300VR | N70-200 f/2.8E FL | Ta 24-70G2 | SB-910 | and with mirrorless Z8+FTZ II
    Trochę fotek: https://www.flickr.com/photos/deepsouthphoto/albums


  8. #138

    Domyślnie

    Nie zamierzasz skąpić - kup Gitzo, np. Mountaineer 2540 lub 2541 (http://www.pstryk.pl/details:7862/gi...ipod+w.+column). Lekki, składa się do 56 cm, a uniesie 12 kg. Plus głowica ReallyRightStuff BH-40 (http://reallyrightstuff.com/ballheads/02.html) lub Novoflex Classic Ball 3 (http://digishop.pl//Users/56/Files/a...a_Novoflex.pdf, cena 1612 zł, podobnie RRS). Idealnie pasują na platformę 2541.
    To tak trochę żartem, bo podejrzewam jednak, że poskąpisz kasy na taki zestaw. W związku z tym przyjrzyj się statywom Giotto (np. http://sklep.fotobravo.pl/index.php/cPath/46_49), do których trzeba dokupić głowicę. To są solidne statywy, można coś wybrać co nie przybije do ziemi, niekoniecznie węglowe. No i nieśmiertelne Manfrotto 055, tylko to na rowerze może być przyciężkawe (2.4 kg bez głowicy) jeśli aluminiowe. Z kolei Manfrotto 190, lżejsze, może być zbyt niskie.
    Ostatnio edytowane przez markB ; 07-10-2008 o 16:46

  9. #139

    Domyślnie

    Witam
    Pytanie do użytkowników Vanguard Tracker 4: jak oceniacie ten statyw z perspektywy czasu= stabilność, wytrzymałość, ergonomia- jak spisuje się głowica??
    I na koniec- czy kupilibyście ten statyw ponownie ?? ??

    Dzięki za odpowiedź
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

  10. #140

    Domyślnie

    Witam

    A ja mam pytanie z innej beczki, czy do statywu z wymiennymi głowicami np. Manfrotto z serii 055 można podpiąć zarówno głowicę foto jak i Video? jakoś nie mogę znaleźć żadnej informacji na ten temat, chciałbym kupić porządny statyw na którym zmieniał bym głowicę w zależności od potrzeby, posiadam kamerę Canon HV30 i za niedługo przymierzam się do kupna Nikona D90, nie chciałbym nosić ze sobą dwóch statywów w razie jak by nie było możliwości wymiany głowic.

Strona 14 z 24 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •