Close

Strona 11 z 24 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 235

Wątek: statyw

  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Wszystko fajnie, ale Slik Pro 700 DX kosztuje ok 500 zł z głowicą, która mi średnio odpowiada...
    Prawie zdecydowałem się na ten model. Co w głowicy sprzedawanej z tym statywem Tobie nie odpowiada? Co poleciłbyś w jej miejsce?
    D70s + D300 + D700 + D750 + S 14-24/2,8 + S35/1,4 + N50/1,8 + N24-70/2,8 + N70-200/2,8 VRII + SB-800 + SB-900 + Zenit 122 + SLIK PX RO 500D

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jolania Zobacz posta
    Prawie zdecydowałem się na ten model. Co w głowicy sprzedawanej z tym statywem Tobie nie odpowiada? Co poleciłbyś w jej miejsce?
    Nie lubię takich głowic (tzn. 3D czy jak tam)
    Slik 700 + głowica na pierwszej stronie jaką znalazłem chodzi po 600 zł (nie wykluczone, że można znaleźć taniej).
    Za tą cenę kupisz MANFROTTO 055XDB (450 zł) + głowicę 484RC2 .
    Wyjdzie ci to może trochę drożej, ale chyba warto.
    A głowicę i tak dobierasz według własnych upodobań.

  3. #103

    Domyślnie

    przy okazji wizyty w stolicy odwiedziłem sklep FJ. szukam statywu więc tam zajrzałem. no i stało na półce, coś... dość stabilne, głowica jak to głowica. wyglądało nie najgorzej, dość ciężkie. na pytanie co to, odpowiedź chińszczyzna. i do tego cena 360zł... wolę jednak dołożyć do czegoś, co przynajmniej z nazwy nie jest chińskie...
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

  4. #104

    Domyślnie

    Wszyscy polecają głowice kulkowe Jaką mają zalety głowice 3d, a jakie kulkowe?

  5. #105

    Domyślnie

    Kulowe są szybsze, lepiej nadają się do monopodu, w reporterce.
    3D jest dokładniejsza, precyzyjniejsza itp.

  6. #106

    Domyślnie

    A polecicie jakieś 3D?

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Kulowe są szybsze, lepiej nadają się do monopodu, w reporterce.
    3D jest dokładniejsza, precyzyjniejsza itp.
    Kulowe do monopodu? To się jakoś kłóci z moimi doświadczeniami. Ale każdy może stosować monopod trochę inaczej i do czegoś innego.
    Jacek

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Kulowe do monopodu? To się jakoś kłóci z moimi doświadczeniami. Ale każdy może stosować monopod trochę inaczej i do czegoś innego.
    Ja do monopodu w ogóle nie używam głowice (ale to inna bajka), ale z tego co widzę, to np:
    http://allegro.pl/item441207283_mono..._kurierem.html jest przyczepiona głowica kulowa

    Cytat Zamieszczone przez mypod Zobacz posta
    A polecicie jakieś 3D?
    Zależy, ile chcesz na to wydać.
    Może być taka:
    http://allegro.pl/item441539755_manf..._pro_head.html

  9. #109

    Domyślnie

    Że tak dopnę się do tematu...

    Przymierzam się do zakupu statywu. Chciałbym się zmieścić w kwocie 300zł, na razie ani mnie nie stać na nic droższego, ani też chyba nie do końca jest mi to potrzebne (ot, amatorka). Z drugiej strony cenię sobie niski cholesterol i też niekoniecznie ochoczo patrzę na statywy (czy też "statywy) za 50zł. Tak czy inaczej ideą jest, by zmieścić się w ~300zł, ale też wykorzystać tę kwotę na możliwie najlepszy produkt. Wymyśliłem sobie Sherpę 600R i nie udaje mi się znaleźć konkurenta, który by mnie przekonał. Może macie jakieś sugestie lub rady (bądź to utwierdzające w decyzji, bądź wręcz przeciwnie)?

    Jeszcze odnośnie tej Sherpy 600R - głowica jest tam jaka jest, kto zna, ten wie ;> Gdzieś czytałem, że tą jedną blokującą wajchą po przekręceniu tylko troszeczkę odblokowujemy jedną oś i możemy obracać w poziomie (i np. panoramować), dalsze przekręcenie odblokowuje kolejną oś. Pytanie moje brzmi jak to się sprawdza w praktyce, czy tą Sherpą można robić sensowne (w kontekście bardzo amatorskim) panoramy lub ew. panning?

    Z góry dzięki za wszelkie opinie/porady.


  10. #110

    Domyślnie

    Chciałem się zmieścić w 400zł, ewentualnie troszkę więcej. (nie chce g****).
    A tak na marginesie to przydałby mi się tani i lekki statyw o wysokości ok.10cm.
    Z góry dzięki za cenne odpowiedzi.

Strona 11 z 24 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •