Szukaj
To prawda, i to co Kronos pisze rowież. W głównej mierze szumy powstają w samej matrycy. W podłączeniu jej na przewodach będą powstawały prądy indukcyjne i w przypadku prądów niskonapięciowych mamy również do czynienia ze stratami. Jeśli mamy mniej przewodów to będą się one mocniej nagrzewały co również wpływa na gorszą pracę matrycy.
Nie ma to tak znaczącego wpływu jak sama matryca w czym zgadzam się z Wami w 100%, ale jakiś ma. Jeśli jednak Zbyszek w Nefach nie widzi różnic to tego nie kwestionuje pewnie nie jest to aż taka istotna żecz jak sądziłem. Sam porównując, sugerowałem się (wszędzie dobrze gdzie nas nie ma) pewnie tym, że D200 musi być przecież lepszy od mojego D80.
Sory jeśli koleś jest niesolidny; podałem pierwszego lepszego z brzegu dla przykładu, że w tej cenie można już ten aparat kupić
Ostatnio edytowane przez mario_Scott ; 29-12-2007 o 09:25
D300; 17-55; 18-200VR; 50mm1,4, SB600. EOS500N, 28-105II USM; Speedlight380.
Nabiłeś piany w temacie, pisząc wiadomosci wyssane z palca, teraz przyznajesz, ze były to bzdury. Dobrze, ze chociaz przyznales sie do tego...
Aha, czyli wymysliles sobie, ze D200 mniej szumi, bo.... tak. I dorobiłeś do tego jeszcze ideologie..
Widzę że tu lekkie spory z porównywania tych dwóch modeli, no ale nie wnikam, aparat potrzebny mi do pracy w studio więc z tego co czytam wnioskuje że d80 w zupełności mi wystarczy, kto wie może d300 będę kupował ale to jeszcze odległa przyszłość, na razie trzeba jakieś szkiełka dokupić.
Ja tylko słówko.
W D200 jest matryca bardzo podobna do matrycy montowanej w D80. Jednakże, nie są to takie same układy, aczkolwiek produkcji SONY Corp. W D200 jest montowany starszy układ z 4-kanałowym interfacem, natomiast w D80 z 2-kanałowym. Przekłada się to na szybkość "spływu" danych z układu matrycy do pamięci i CPU, ze względu na szerokość szyny danych. Nie ma to żadnego związku z parametrami szumowymi chipa.
Pozdrawiam i życzę dosiego 2008 roku.
Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko
Przy tak niskim kursie euro to 2 tyś z używkę to jak dla mnie stanowczo za dużo.
Właśnie co przesiadłem się z D70 na D80.
Siedemdziesiątkę sprzedałem za 380 euro a nową 80-dziesiątkę kupiłem za 640 euro (body) przy kursie 3,5 daje 2200.
Więc liczby mówią same za siebie.
PS: Sklep FOTO KLEIN
D80, Nikkor 1:1.8 , Tokina AT-X 80-400 , SanDisc EXTREME IV 2 GB, LOWEPRO , VELBON SHERPA 600 R , SB 800.
Yja
I jak pierwsze wrażenia po przesiadce na D80, było warto zmieniać?
D300; 17-55; 18-200VR; 50mm1,4, SB600. EOS500N, 28-105II USM; Speedlight380.
Ostatnio edytowane przez mario_Scott ; 29-12-2007 o 19:45
D300; 17-55; 18-200VR; 50mm1,4, SB600. EOS500N, 28-105II USM; Speedlight380.
Skontaktuj się z nami