Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 47

Wątek: Nikon D80

  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mario_Scott Zobacz posta
    Przepraszam, że nie doczytałem;
    ale kolega wcześniej pisał że to ta sama matryca, więc ta ta wycieczka personalna trochę nie na miejscu.
    A wracając do tematu to czy nie warto dołożyć 999 i mieć nowy D200?
    http://www.allegro.pl/item289707464_..._wysylka_.html
    Aparat nie jest nowy. Sprzedawca na allegro wybitnie podejrzany. Licytowałem kilka aparatów u niego i nigdy nie chciał przesłać fotki z puszki celem weryfikacji przebiegu.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    Aparat nie jest nowy. Sprzedawca na allegro wybitnie podejrzany. Licytowałem kilka aparatów u niego i nigdy nie chciał przesłać fotki z puszki celem weryfikacji przebiegu.
    Nie jest taki najgorszy. Kupowałem u niego aparat i ponieważ miał niewielką wadę bez problemu wymieniłem. Do tego mogłem sobie przetestować kilka egzemplarzy.
    Pozdrawiam
    Marcin

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbigniew Zobacz posta
    Muszę Cię niestety poinformować, że to jest bzdura. Żadne zakłócenia (poprawniej - zaburzenia) nie mają tutaj wpływu, a szumy to kwestia samej matrycy, a nie jej połączenia z układami elektronicznymi aparatu.
    To prawda, i to co Kronos pisze rowież. W głównej mierze szumy powstają w samej matrycy. W podłączeniu jej na przewodach będą powstawały prądy indukcyjne i w przypadku prądów niskonapięciowych mamy również do czynienia ze stratami. Jeśli mamy mniej przewodów to będą się one mocniej nagrzewały co również wpływa na gorszą pracę matrycy.
    Nie ma to tak znaczącego wpływu jak sama matryca w czym zgadzam się z Wami w 100%, ale jakiś ma. Jeśli jednak Zbyszek w Nefach nie widzi różnic to tego nie kwestionuje pewnie nie jest to aż taka istotna żecz jak sądziłem. Sam porównując, sugerowałem się (wszędzie dobrze gdzie nas nie ma) pewnie tym, że D200 musi być przecież lepszy od mojego D80.
    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    Aparat nie jest nowy. Sprzedawca na allegro wybitnie podejrzany. Licytowałem kilka aparatów u niego i nigdy nie chciał przesłać fotki z puszki celem weryfikacji przebiegu.
    Sory jeśli koleś jest niesolidny; podałem pierwszego lepszego z brzegu dla przykładu, że w tej cenie można już ten aparat kupić
    Ostatnio edytowane przez mario_Scott ; 29-12-2007 o 09:25
    D300; 17-55; 18-200VR; 50mm1,4, SB600. EOS500N, 28-105II USM; Speedlight380.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mario_Scott Zobacz posta
    To prawda, i to co Kronos pisze rowież. W głównej mierze szumy powstają w samej matrycy. W podłączeniu jej na przewodach będą powstawały prądy indukcyjne i w przypadku prądów niskonapięciowych mamy również do czynienia ze stratami. Jeśli mamy mniej przewodów to będą się one mocniej nagrzewały co również wpływa na gorszą pracę matrycy.
    Nie ma to tak znaczącego wpływu jak sama matryca w czym zgadzam się z Wami w 100%, ale jakiś ma. Jeśli jednak Zbyszek w Nefach nie widzi różnic to tego nie kwestionuje pewnie nie jest to aż taka istotna żecz jak sądziłem.
    Nabiłeś piany w temacie, pisząc wiadomosci wyssane z palca, teraz przyznajesz, ze były to bzdury. Dobrze, ze chociaz przyznales sie do tego...

    Cytat Zamieszczone przez mario_Scott Zobacz posta
    Sam porównując, sugerowałem się (wszędzie dobrze gdzie nas nie ma) pewnie tym, że D200 musi być przecież lepszy od mojego D80.
    Aha, czyli wymysliles sobie, ze D200 mniej szumi, bo.... tak. I dorobiłeś do tego jeszcze ideologie..

  5. #35

    Domyślnie

    Widzę że tu lekkie spory z porównywania tych dwóch modeli, no ale nie wnikam, aparat potrzebny mi do pracy w studio więc z tego co czytam wnioskuje że d80 w zupełności mi wystarczy, kto wie może d300 będę kupował ale to jeszcze odległa przyszłość, na razie trzeba jakieś szkiełka dokupić.

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Nabiłeś piany w temacie, pisząc wiadomosci wyssane z palca, teraz przyznajesz, ze były to bzdury. Dobrze, ze chociaz przyznales sie do tego...(....)
    To rzeczywiście rzadkość .

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    (....)
    Aha, czyli wymysliles sobie, ze D200 mniej szumi, bo.... tak. I dorobiłeś do tego jeszcze ideologie..
    A to już bardzo częste .
    Pozdrawiam
    Marcin

  7. #37

    Domyślnie

    Ja tylko słówko.
    W D200 jest matryca bardzo podobna do matrycy montowanej w D80. Jednakże, nie są to takie same układy, aczkolwiek produkcji SONY Corp. W D200 jest montowany starszy układ z 4-kanałowym interfacem, natomiast w D80 z 2-kanałowym. Przekłada się to na szybkość "spływu" danych z układu matrycy do pamięci i CPU, ze względu na szerokość szyny danych. Nie ma to żadnego związku z parametrami szumowymi chipa.
    Pozdrawiam i życzę dosiego 2008 roku.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  8. #38

    Domyślnie

    Przy tak niskim kursie euro to 2 tyś z używkę to jak dla mnie stanowczo za dużo.
    Właśnie co przesiadłem się z D70 na D80.
    Siedemdziesiątkę sprzedałem za 380 euro a nową 80-dziesiątkę kupiłem za 640 euro (body) przy kursie 3,5 daje 2200.
    Więc liczby mówią same za siebie.
    PS: Sklep FOTO KLEIN
    D80, Nikkor 1:1.8 , Tokina AT-X 80-400 , SanDisc EXTREME IV 2 GB, LOWEPRO , VELBON SHERPA 600 R , SB 800.

  9. #39

    Domyślnie

    Yja
    I jak pierwsze wrażenia po przesiadce na D80, było warto zmieniać?
    D300; 17-55; 18-200VR; 50mm1,4, SB600. EOS500N, 28-105II USM; Speedlight380.

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Nabiłeś piany w temacie, pisząc wiadomosci wyssane z palca, teraz przyznajesz, ze były to bzdury. Dobrze, ze chociaz przyznales sie do tego..
    Przemku!
    Podparłem to linkami gdzie miałeś wykresy potwierdzające to co piszę, a nie było to wyssane z palca!,

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Aha, czyli wymysliles sobie, ze D200 mniej szumi, bo.... tak. I dorobiłeś do tego jeszcze ideologie..
    Niczego sobie nie wymyśliłem, Ja różnicę widziałem, a Ty nie i sprawa zamknięta.
    Ostatnio edytowane przez mario_Scott ; 29-12-2007 o 19:45
    D300; 17-55; 18-200VR; 50mm1,4, SB600. EOS500N, 28-105II USM; Speedlight380.

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •