Dobra, delikatnie się pogubiłem i niezbyt uważnie czytałem i pisałem, sorki za zamieszanie i dzięki za dobre rady. Czyli chyba jednak przesiądę się na d80.
Szukaj
Dobra, delikatnie się pogubiłem i niezbyt uważnie czytałem i pisałem, sorki za zamieszanie i dzięki za dobre rady. Czyli chyba jednak przesiądę się na d80.
Jeżeli nie zależy Tobie na uszczelnieniach i pomiarze z MF, to głównym plusem D200 jest to, że lepiej leży w ręce
Lepiej pieniądze dołożyć do lepszego szkła - bardziej zauważalne efekty, a i na wartości nie traci.
D700, MB-D10, D80, MB-D80, N16-35/4G VR, N 24-70/2.8G, N18-200VR, N 70-200 2.8VR, N AF85 1.4D, T90 2.8, N50 1.8D, N24-85ED, SB-800, SB-600, SB-28DX, ringflash Delta, MF 055 XPROB
Masz niezłą szklarnie jeśli dobrze zrozumiałem.
D80 miałem i moim zdaniem przesiadka z D50 na D80 nie ma wielkiego sensu. Prócz różnicy pikseli nie ma chyba większej różnicy w jakości zdjęć. Kupił bym D200 lub D300 (jeśli stać). Mają one bowiem lepsze matryce i mniej szumiące. D80 według mnie kończy robić przyzwoite zdjęcia przy 640 ISO.
Jak chodzi o ergonomie to mnie akurat D80 lepiej leżał od D300 bo mam małą dłoń. Tu do D80 nie mogę się przyczepić. Wszystkie potrzebne funkcje wyciągnięte na puszkę i w dobrych miejscach no może za wyjątkiem klawisza "OK".
Ostatnio edytowane przez mario_Scott ; 28-12-2007 o 21:45
D300; 17-55; 18-200VR; 50mm1,4, SB600. EOS500N, 28-105II USM; Speedlight380.
Witam! A ja mam takie pytanie. Kupiłem jakiś czas nowiutkiego D80 i chciałem kupić wczoraj drugi obiegtyw NIKON 14-24 Mm F/2,8g Ed Af-s. Jednak nie zrobiłem tego, a to za sprawa sprzedawcy który powiedział mi ze ten obiektyw nie do konca współpracuje z d80 jak trzeba. Mówił cos o ogniskowych. Czy to prawda?? a Jeśli tak to w czym problem ?? Jestem amatorem wiec prosze wyjaśnić w miare po chlopsku :P Pozdrawiam !
chciałeś do D80 kupić obiektyw 14-24? za niemal 6000 zł czyli 2 razy tyle co kosztuje body D80? a co do ogniskowych to w D80 (matryca formatu DX) będziesz miał z tego obiektywu ekwiwalent 21-36 mm i już nie tak różowo z tym szerokim kątem za który tyle płacisz, ale działa jak najbardziej poprawnie
szkoda, że to już nie to samo forum...
Jeżeli by mnie było stać to też bardzo chętnie kupiłbym szkiełko 12-24 lub 24-70 do mojego D80 - body można zawsze zmienić (i jest łatwiej niż wymieniać szklarnię) a takie szkiełko kupuje się na lata. Ja wolałbym mieć 12-24 + 24-70 + D80niż D300 + 18-70.
Porządne szkiełko warto mieć i basta
pozdrawiam
D80 | Nikkor 18-70 | Nikkor 70-300 VR | 1GB SanDisk Extreme III | 2GB SanDisk Ultra II | CHĘCI DO NAUKI
Matryca w D80 i D200 ma co prawda tyle samo pikseli i jest tego samego formatu; jednak w D200 posiada dwa razy więcej nóżek odprowadzających sygnał z matrycy do puszki. Dzięki temu jest mniej zakłóceń w wyniku mniej szumów, oraz lepsza rozpiętość tonalna.
Tu mamy wykres szumów D80 gdzie kolorowy szum dochodzi do 2 przy 400 ISO:
http://www.dpreview.com/reviews/nikond80/page18.asp
a tu szum z D200 gdzie kolorowy szum dochodzi do wartości 2 przy średnio 800 ISO:
http://www.dpreview.com/reviews/nikond200/page21.asp
W przypadku RAW-ów na optycznych ta różnica jest jeszcze większa.
http://www.optyczne.pl/38.7-Test_apa...umy_w_RAW.html
http://www.optyczne.pl/14.6-Test_apa...s_tonalny.html
D300; 17-55; 18-200VR; 50mm1,4, SB600. EOS500N, 28-105II USM; Speedlight380.
mario_scott, moze mam inny monitor, ale z testowych obrazków z dpreview to ja widze, ze D80 szumi nawet minimalnie mniej (popatrz sobie na ISO 1600 przy wyłączonej redukcji szumu).
Na optycznych wyjasniowo nawet dlaczego tak jest.
A co do zakresu tonalnego - cytuję (optyczne.pl)
"Zakres tonalny w D200 przy 100 ISO okazał się być o 0.7 EV większy niż w D80, jednak przy wzroście ISO oba aparaty notują identyczne wyniki."
Ostatnio edytowane przez prz3mo ; 28-12-2007 o 23:28
Skontaktuj się z nami