"Matryca w D80 i D200 ma co prawda tyle samo pikseli i jest tego samego formatu; jednak w D200 posiada dwa razy więcej nóżek odprowadzających sygnał z matrycy do puszki. Dzięki temu jest mniej zakłóceń w wyniku mniej szumów..."
To ja moze nieco doprecyzuje...
Ktos juz wspomnial wczesniej o szybkosci i oczywiscie mial racje,
ale bardziej konkretnie -
D80 - 3kl/s
D200 - 5kl/s
Wieksza ilosc nozek potrzebna jest wiekszej ilosci kanalow przesylowych i to wsio.
Z zaszumieniem nie ma absolutnie nic wspolnego, przeciez transfer jest CYFROWY.
Mialoby to znaczenie, gdyby dane przesylano analogowo, a polowa nozek stanowilaby ekran.
Tak jednak NIE JEST.
Pozostale roznice miedzy matrycami D80 i D200 sa niewielkie, co bylo juz dawno walkowane (jeden producent, jedna epoka i jedna technologia).
Dodaj teraz do tego rozne filtry optyczne i rozne algorytmy przetwarzania obrazu w dalszych ukladach, a roznice (poza szybkoscia) zupelnie znikna.
Szukaj



Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj się z nami