Close

Strona 155 z 187 PierwszyPierwszy ... 55105145153154155156157165 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 541 do 1 550 z 1868
  1. #1541
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dajcie te szumy na R5 bo nie wierzę w to, na tym porównaniu nie widać różnic, sprzęt wyrównał się obecnie, nie ma już takich różnic jak parę lat temu.

  2. #1542

    Domyślnie

    Trzeba patrzeć w realne sample, tam gdzie są twarze ludzkie. Na dpreview wystarczy przejrzeć ale nie kwiatki, kotki tylko ludzkie buźki i oczy.
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  3. #1543
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No i widzisz że R5 jest gorszy ?

  4. #1544

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    No i widzisz że R5 jest gorszy ?
    Nie podoba mi się to co widzę
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  5. #1545

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Też niestety tak uważam, mam wrażenie że jest gorzej niż w 5dmk4. A jak patrzę w sample R5 to ręce opadają, szybko szum się pojawia.
    R jakby bardziej szumi, ale też ma więcej detalu niż m4 także na jedno wychodzi ze wskazaniem na R, bo zmiękczyć obraz można zawsze to i szum mniej natarczywy się staje a już w drugą stronę to tylko sztuczne pompowanie rozdzielczości. Co do R5 to raczej nie ma czego porównywać do 5DIV. Detalem miażdży a i szum po sprowadzeniu rozdziałki do tej od M4 taki mniej agresywny się wydaje. Nie twórzmy legendy z tego obrazka m4. Nadal daje radę, ale obecnie są już lepsze matryce.

  6. #1546

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    R jakby bardziej szumi, ale też ma więcej detalu niż m4 także na jedno wychodzi ze wskazaniem na R, bo zmiękczyć obraz można zawsze to i szum mniej natarczywy się staje a już w drugą stronę to tylko sztuczne pompowanie rozdzielczości. Co do R5 to raczej nie ma czego porównywać do 5DIV. Detalem miażdży a i szum po sprowadzeniu rozdziałki do tej od M4 taki mniej agresywny się wydaje. Nie twórzmy legendy z tego obrazka m4. Nadal daje radę, ale obecnie są już lepsze matryce.
    Są, chyba choćby w s1r za połowę ceny canona R5.
    Z jakiegos powodu ten 5dmk4 nadal trzyma cenę powyżej R.
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  7. #1547
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Kto wie jakby klient podchodził do "lepszego obrazka" jakby aparat mocno potaniał, a tak docenia że jest drogo, wiec musi być lepiej ? R-ke traktujmy jako wypadek przy pracy Canona i testowanie na żywca sprzętu, trzeba obniżyć cenę, wyczyścić magazyny i szybko zapomnieć

  8. #1548

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Są, chyba choćby w s1r za połowę ceny canona R5.
    Z jakiegos powodu ten 5dmk4 nadal trzyma cenę powyżej R.
    Ja nie owca, żeby się kierować preferencjami innych. Wolałbym R zamiast 5D. A co do Panasa to pewnie, że fajny, ale w aparacie są jeszcze inne rzeczy oprócz matrycy i one wpływają na cenę Canona. Jak komuś potrzebne to dopłaci a jak nie to ma Panasa, Nikona, Sony, Fuji. Do wyboru, do koloru.

  9. #1549

    Domyślnie

    Zawodowcom sie nie podobała ergonomia R.
    Co do szumu R5 - jak porównywać pliki to do Canona 5Ds. Ludziska mają skłonnnosci do porównywania szumów bez względu na to ile Mpx ma aparat. Co jest bez sensu, bo po przeskalowaniu wychodzi na to jak to w realu jest dokuczliwe lub fajne.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  10. #1550

    Domyślnie

    Tak ponoć wygląda Canon R3. Dziwne, że nie R1. Czyli możliwe, że R1 będzie jeszcze bardziej wypasiony albo Canon zrobi dwie aparatki, R3 do sportu a R1 jako aparat do wszystkiego podobny do Sony A1:



    https://www.canonwatch.com/this-is-t...t-coming-soon/

Strona 155 z 187 PierwszyPierwszy ... 55105145153154155156157165 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •