Close

Strona 73 z 187 PierwszyPierwszy ... 2363717273747583123173 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 721 do 730 z 1868
  1. #721

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Faktycznie mega ważne stwierdzenie z punktu widzenia foto a kogo to interesuje? Ma w plecaku i tyle.
    Mnie ogólnie nie interesuje co ten facio nosi w plecaku który reklamuje, ale skoro podałeś to jako dowód, że obiektyw się sprzedaje a potem dodajesz, że może nawet tego nie kupił to dla mnie to jest dowód dość słaby. A chyba o sprzedaży był Twoj wpis a nie o samym foto i dlatego mi się wyrwało.

  2. #722

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Mnie ogólnie nie interesuje co ten facio nosi w plecaku który reklamuje, ale skoro podałeś to jako dowód, że obiektyw się sprzedaje a potem dodajesz, że może nawet tego nie kupił to dla mnie to jest dowód dość słaby. A chyba o sprzedaży był Twoj wpis a nie o samym foto i dlatego mi się wyrwało.
    A skąd masz pewność, że nie kupił. Może kupił a może nie. Nie ma pewności w żadną stronę i nie rozumiem sensu Twoich wywodów. Może właśnie kupił Rke i 28-70 a dostał plecak? Masz pewność miszczcu?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jak dla Ciebie to sens mojej wypowiedzi rujnuje to go zapytaj i się upewnij
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  3. #723

    Domyślnie

    Zakres 28-70 jest fajny, jasność 2,0 - super. Wadą jedynie cena i waga. Ale zakres 50-80 - tego to już nie rozumiem. Obojętnie jaką by tam miał mieć jasność. 4.0 czy 1.0.
    Wielbiciele jasności kochaja stałki. Mają sie przekonać do zooma? Jak mają stałkę 85/1.2 i 50/1.2 to kupią zooma 50-80? Pogłupieli w Canonie czy co? W systemie R brak mnóstwa obiektywów, a oni robią zooma za miliardy, dublującego istniejące stałki?
    To pozostanie jedynie jako patent, nie wierzę, że go wyprodukują.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 12-08-2019 o 21:13

  4. #724

    Domyślnie

    Jak widać Canon wziął sobie za cel zrobić bezkompromisowe szkła gdzie wadą będzie tylko cena, waga i wielkość. Choć wielkość udaje im się jakoś optymalizować.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 12-08-2019 o 21:14
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  5. #725

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    A skąd masz pewność, że nie kupił. Może kupił a może nie. Nie ma pewności w żadną stronę i nie rozumiem sensu Twoich wywodów. Może właśnie kupił Rke i 28-70 a dostał plecak? Masz pewność miszczcu?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jak dla Ciebie to sens mojej wypowiedzi rujnuje to go zapytaj i się upewnij
    Nie wiem czy kupił czy nie kupił. Odniosłem się tylko do Twoich słów. I niczego to nie zmienia. To, że ten obiektyw ma choćby i 10 yutuberów nie robi z tego obiektywu hiciora sprzedaży. Ani nawet popularnej opcji. Także możesz mnie nazywać miszczem, ale skoro w jednym zdaniu piszesz coś a w drugim sam poddajesz to w wątpliwość to chyba mogę się do tego odnieść? A napisałeś wyraźnie, że przedstawiasz dowód na coś. Potem, że nie wiesz czy to coś kupił a gdy z tego zażartowałem to się ciskasz, że nie ma to nic wspólnego z fotografią. Ano nie ma, podobnie jak Twój dowód. Po prostu się do tego żartobliwie odniosłem. W dodatku sugerujesz, że za bardzo się czepiam Canona. Mnie ten system tak nie zachwyca jak Ciebie i dlatego o tym piszę. Ciebie nie zachwyca Nikon i jakoś nie widzę byś się hamował w jego krytyce Jasne stałki potrafię zrozumieć, potrafię nawet zrozumieć tego jasnego zuma, bo choć trochę mu brakuje na szerokości to jest narzędziem dość uniwersalnym a to ważna cecha zumów. Ale tego patentu zupełnie nie rozumiem i sensu w nim nie widze. Mam się jarać czymś tylko dlatego, że wcześniej nikt nie wpadł na coś podobnego? Bez sensu.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 12-08-2019 o 21:29

  6. #726

    Domyślnie

    Wadą jest mała ilość potencjalnych nabywców. Wg mnie. Czyli mały zysk. A brak naprawde multum ogniskowych i jasności z potencjalnie dużą ilością nabywców.
    Może Canon jeszcze nie chce by sie przesiadano na R? Tak to mi pomału zaczyna wyglądać. Wypuscili bezlustro bo musieli, ale nadal nie chcą by sie na nie masowo przesiadano.
    Tylko po co w takim razie RP?
    Hm, ciekawa firma, ten Canon.

  7. #727

    Domyślnie

    Bądźmy szczerzy ile osób kupi takie wynalazki jak 50-80/1.1? Nawet pomijając absurdalne ceny to po cholerę to targać przy czułościach ISO jakie oferują dzisiejsze matryce a tym bardziej za 10 czy 15 lat gdy ich możliwości jeszcze wzrosną. Nie kumam kompletnie tej chorej pogoni za tym "kto ma większego" bo tak można nazwać wypuszczanie kilkukilogramowych zoomów wielkości wiadra.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  8. #728

    Domyślnie



    Ten zum to może być gratka dla wielbicieli "krótkiego" tele do portretu, którzy jednocześnie lubią po sesji zapolować na jakiś fajny streetowy kadr niepozorną 50tką A już tak na serio to jak na obiektyw o tak małej krotności to może być monstrum, którego sensu targania nie będzie widział chyba nikt poza kilkoma yutuberami, którzy dostaną go na testy. Przynajmniej dla mnie wydaje się to sensowne tak jak manualna 58 do Nikkora Z. Dla przypomnienia już 85/1.2 waży 1,2kg to ile może ważyć taki zoom?

  9. #729

    Domyślnie

    Skoro są zwolennicy takich szkieł jak sigma sport czy też 200/2 to dla sportu będą nosić i inne ciężary.
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  10. #730

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Bądźmy szczerzy ile osób kupi takie wynalazki jak 50-80/1.1? Nawet pomijając absurdalne ceny to po cholerę to targać przy czułościach ISO jakie oferują dzisiejsze matryce a tym bardziej za 10 czy 15 lat gdy ich możliwości jeszcze wzrosną. Nie kumam kompletnie tej chorej pogoni za tym "kto ma większego" bo tak można nazwać wypuszczanie kilkukilogramowych zoomów wielkości wiadra.
    Tutaj nic nie trzeba kumać. To, że Ty nie dostrzegasz zalet, to nie znaczy, że ich nie ma.
    Rynek foto się kurczy i wysokiej jakości szkła o ciekawych parametrach mogą być odpowiedzią. Jasne, że masowy odbiorca nie jest ich targetem, bo on już ma telefon - w przyszłości liczyć się będą specjaliści i pasjonaci/hobbyści.
    Ja nie widzę nic dziwnego w szkłach 28-70 f2 / 50-80 1.1 może w przyszłości 30-50 f1.4 bo wydają się być mokrym snem każdego ślubniaka. Takim 28-70 F2 spokojnie cały ślub oblecisz, a jak na dwa body to wspomniane 30-50 i 50-80 daje fenomenalny zakres i jasność.
    Zaraz powstanie wrzawa, że wielkie i ciężkie - litości, na szelkach spokojnie cały ślub się tym obleci. Zestawy 24-70 + 70-200 są niejednokrotnie cięższe.

    Canonowi brakuje tylko ciekawej puszki do repo (takiej Rki z 2ma slotami), ale jak mam być szczery wolę start z dobrymi szkłami średnią puszką, niż świetną puszką i 3ma szkłami...
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

Strona 73 z 187 PierwszyPierwszy ... 2363717273747583123173 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •