Wygląda na to, że nadal najlepszym bezlusterkowcem systemu canona jest sony a7rIII![]()
Szukaj
Wygląda na to, że nadal najlepszym bezlusterkowcem systemu canona jest sony a7rIII![]()
Oficjalne Polskie ceny :
BODY EOS R - 11 109 zł
BODY EOS R + podstawowy ADAPTER - 11 109 zł
BODY EOS R + obiektyw RF 24-105 mm f/4L IS USM - 15 549 zł
BODY EOS R + obiektyw RF24-105/4L IS USM + podstawowy ADAPTER - 15 549 zł
RF 28-70/2L USM - 14 439.99 zł
RF 50/1.2L USM - 11 109.99 zł
RF 24-105/4L IS USM - 5 329.99 zł
RF 35/1.8 M IS STM - 2439.99 zł
Podstawowy adapter EF-EOS R - 489.99 zł
Adapter Control Ring M-ADAPT EF-EOS R - 979.99 zł
Więc, body z z adapterem na ef 1100zł drożej niż Nikon Z z adapterem,
biorąc pod uwagę, że nie trzeba nowej karty pamięci, ceny prawie identyczne
Wrzuciłem najmniejszy dostępny system bezlusterkowy z FF![]()
Ceny obiektywów... jakby to ująć żeby nie dostać bana na forum hmm... imponujące
A tak fajnie było krytykować sony za wysokie ceny obiektywów.
Ostatnio edytowane przez ksh ; 05-09-2018 o 16:36
24-105/4 Canona w identycznej cenie jak 24-105/4 Sony
RF 35/1.8 M IS STM - 2439.99 zł na start bez bólu zębów...
Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 05-09-2018 o 16:55
Nikkor ostrzejszy na brzegu
https://camerasize.com/compact/#795.785,799.790,ha,t
No i Canon w pi...u wylądował... Cała nadzieja w Panasie i Olku. Miała być większa konkurencja i niższe ceny. Jak na razie to Nikon z Canonem ścigają się między sobą - kto się wyżej wyceni... Dalej chyba Sony może spać spokojnie. jak na razie puki co, zanim się Tamron ze Sigmą nie wezmą za bagnety konkurencji. O ile konkurencja nie da im bana w oprogramowaniu na ich obiektywy![]()
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się. Zarobiony jestem.
Już dali. Zarówno Nikon jak i Canon oficjalnie przyznali, że nie będą udostępniać danych odnośnie bagnetu ani wspierać producentów firm niezależnych. To nie przekreśla szans na nowe Sigmy, Tamrony czy Samyangi z mocowaniami R czy Z, ale trochę jednak sprawę komplikuje. Zapewne też Zeissy, tak jak wcześniej wersje lustrzankowe, będą miały problemy lub nawet tak jak to było wcześniej firma ograniczy się do wypuszczania manuali.
kto ci takie cos obiecywal?
lub tez: co paliles, ze doszedles do takiego wniosku?
na oko, to i R i Z to jest rzut na uzytkownikow obu firm, ktorzy probkowali bezlusterkowce Sony. teraz maja opcje bezlusterkowca z normalnym menu, normalna galkologia i z mozliwoscia pojechania w podroz bez zlodziejki i 3 ladowarekno i z natywna kompatybilnoscia ze starymi szklami.
watpie. i R i Z to jest uklon w strone tych onanistow, ktorzy jaraja sie tym co popularne i drogie. do tej pory musieli kupowac Sony, teraz maja wiecej opcji do wyborua to jest raczej zla wiadomosc dla Sony
Ostatnio edytowane przez akustyk ; 05-09-2018 o 17:38
akustyk.fc.pl albo tez bartrozanski@flickr
Skontaktuj się z nami