Mnie dziwi że Ciebie dziwi że mnie dziwiJa nie mam nic przeciwko że ludzie kupują sobie różne rzeczy bo to nie moja sprawa. Dla mnie właśnie bezlusterkowce w średnim formacie Fuji i hasselblad mają najwięcej sensu. Bo body kosztują tylko 50% wartości dużego odpowiednika a wymiary to np. H6 15.3 x 13.1 x 20.5 cm 2kg v X1D 15 x 9 x 7cm 720gram więc różnica kolosalna a waga ponad dwukrotnie niższa i cena też. Z czego zachowano taką samą ilość zdjęć na jednej baterii. Co do cen optyki to Fuji już w ogóle ma najlepszą ofertę a H ma porównywalną z jego systemem H.
https://www.camerapricebuster.co.uk/...-Medium-Format
https://www.camerapricebuster.co.uk/...-Medium-Format
A teraz zestawić to z bezlusterkowcem Canona 200 gram różnicy i szkło 50mm f.1/2 ponad 2 tysiące funtów gdzie jego odpowiednik w EOS chodzi po 1000. Dla mnie to sensu nie ma. Dlatego jak pisałem nie rozumiem tych co mają FF i się zachwycają 2 i 3 cm różnicy i 200 gramami mniej. Serio wolałbym zainwestować w lżejszą odzież i buty jak zrzucać gramy z puszki kosztem tysięcy złotych aby uciąć 200 gram i 2 albo 3 cm jak to ktoś tutaj przylinkował na przykładzie Sony i Nikona.
Szukaj






Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj się z nami