Close

Strona 22 z 179 PierwszyPierwszy ... 1220212223243272122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 1868

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Wiem, że nie narzucasz, ale i mnie dziwi, że Ciebie dziwi, że ludzie mają różne oczekiwania. Co do wagi i rozmiarów to zależy co porównasz. Akurat w Canon R chwilowo nie widać nic kompaktowego, ale jest wiele systemów bezlusterkowych i gwarantuje Ci, że zależnie od wybranej konfiguracji różnice w wadze i wymiarach mogą być dość znaczne. Tutaj nawet między różnymi systemami bezlusterkowymi różnice mogą być spore.
    Mnie dziwi że Ciebie dziwi że mnie dziwi Ja nie mam nic przeciwko że ludzie kupują sobie różne rzeczy bo to nie moja sprawa. Dla mnie właśnie bezlusterkowce w średnim formacie Fuji i hasselblad mają najwięcej sensu. Bo body kosztują tylko 50% wartości dużego odpowiednika a wymiary to np. H6 15.3 x 13.1 x 20.5 cm 2kg v X1D 15 x 9 x 7cm 720gram więc różnica kolosalna a waga ponad dwukrotnie niższa i cena też. Z czego zachowano taką samą ilość zdjęć na jednej baterii. Co do cen optyki to Fuji już w ogóle ma najlepszą ofertę a H ma porównywalną z jego systemem H.
    https://www.camerapricebuster.co.uk/...-Medium-Format
    https://www.camerapricebuster.co.uk/...-Medium-Format



    A teraz zestawić to z bezlusterkowcem Canona 200 gram różnicy i szkło 50mm f.1/2 ponad 2 tysiące funtów gdzie jego odpowiednik w EOS chodzi po 1000. Dla mnie to sensu nie ma. Dlatego jak pisałem nie rozumiem tych co mają FF i się zachwycają 2 i 3 cm różnicy i 200 gramami mniej. Serio wolałbym zainwestować w lżejszą odzież i buty jak zrzucać gramy z puszki kosztem tysięcy złotych aby uciąć 200 gram i 2 albo 3 cm jak to ktoś tutaj przylinkował na przykładzie Sony i Nikona.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    ...Dlatego jak pisałem nie rozumiem tych co mają FF i się zachwycają 2 i 3 cm różnicy i 200 gramami mniej. Serio wolałbym zainwestować w lżejszą odzież i buty jak zrzucać gramy z puszki kosztem tysięcy złotych aby uciąć 200 gram i 2 albo 3 cm jak to ktoś tutaj przylinkował na przykładzie Sony i Nikona.
    To może trochę bardziej obrazowo. Bezlustro z małą stałką mogę sobie wsadzić do kieszeni od spodni i wyjść na miasto. Niestety żadna lustrzanka mi się w nią (tą kieszeń) nie mieści. Oczywiście mógłbym zainwestować w większe kieszenie, ale wolę żeby zostało tak jak jest

  3. #3
    cdc
    Gość

    Domyślnie

    Zresztą spod przepaski biodrowej lustro wypada...


    https://lastedenblog.files.wordpress...thm4promo1.jpg
    Ostatnio edytowane przez cdc ; 05-09-2018 o 19:06

  4. #4

    Domyślnie

    W Sony cokolwiek podłącze mam stabilizację która jest mi niezbędna.
    W Canonie od 35mm do 85mm dziura, stałki bez stabilizacji, korpus również...
    Wyjątek to Canon EF 85 mm f/1.4L IS USM, ale takie ogóry mnie nie interesują.
    Nawet jeśli zdecydowałbym się na niestabilizowany Canon EF 85 mm f/1.8 USM,
    nie wytrzymuje on w jakimkolwiek aspekcie porównania do świetnego Sony FE 85 mm f/1.8 .
    A przecież Canon to nieograniczony wybór optyki dla każdego....

  5. #5

    Domyślnie

    umówmy się, że jest też istotny aspekt ceny w tych słoikach które wymieniłeś
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  6. #6

    Domyślnie

    Znam temat sam kilka razy robiłem streeta nocą. Z kieszeni ciężko nawet telefon wyciągnąć jeżeli chodzisz w rurkach a gdzie dopiero aparat
    A z drugiej strony aparat lepiej mieć przełożony przez ramie i pod kurtką albo bluzą by mieć szybki dostęp.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Znam temat sam kilka razy robiłem streeta nocą. Z kieszeni ciężko nawet telefon wyciągnąć jeżeli chodzisz w rurkach a gdzie dopiero aparat
    A z drugiej strony aparat lepiej mieć przełożony przez ramie i pod kurtką albo bluzą by mieć szybki dostęp.
    No znasz temat ze strony "się nie da", bo używasz luszczanki (sorki za powtóreczkę)


    W kieszeni od kurtki też często noszę. Albo w majty i na rower. W rurkach tylko od święta. Dla mnie temat wielkości i ciężaru jest oczywisty. Trzeba sobie tylko niektóre rzeczy przeliczyć (nie piszę na razie o Canonie, bo nie ma do niego szkieł) albo pójść na jakieś ustępstwa.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    No znasz temat ze strony "się nie da", bo używasz luszczanki (sorki za powtóreczkę)


    W kieszeni od kurtki też często noszę. Albo w majty i na rower. W rurkach tylko od święta. Dla mnie temat wielkości i ciężaru jest oczywisty. Trzeba sobie tylko niektóre rzeczy przeliczyć (nie piszę na razie o Canonie, bo nie ma do niego szkieł) albo pójść na jakieś ustępstwa.
    Jesteś jedyną osobą jaką znam która kupowała aparat kierując się rozmiarem kieszeni

    Ogólnie z tego co czytam po forach to ludzie mają mieszane uczucia, raz że to obcięte video 4K, dwa brak stabilizacji matrycy. Płaczą też na brak drugiego slota. Ceny szkieł przesadzone. Matryca z 5dkmIV więc i ona najsłabsza w stosunku do reszty.
    Więc można podsumować jednym zdaniem, starego nowe początki.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Jesteś jedyną osobą jaką znam która kupowała aparat kierując się rozmiarem kieszeni
    Różne są zboczenia

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Jesteś jedyną osobą jaką znam która kupowała aparat kierując się rozmiarem kieszeni

    Ogólnie z tego co czytam po forach to ludzie mają mieszane uczucia, raz że to obcięte video 4K, dwa brak stabilizacji matrycy. Płaczą też na brak drugiego slota. Ceny szkieł przesadzone. Matryca z 5dkmIV więc i ona najsłabsza w stosunku do reszty.
    Więc można podsumować jednym zdaniem, starego nowe początki.
    Co do kieszeni to jedyne co mi się w niej mieści to komórka i to nie każda. Nie wyobrażam sobie chodzenia w jakiś szerokich majtach po to żeby tam nosić aparat. Dla mnie to dopiero jest totalne nieporozumienie .

    Co do tego co piszą ludzie na forach to nie przywiązywałbym się zbytnio. Większość nawet nie ma zamiaru kupować czegokolwiek ale ma masę do powiedzenia jak to czy tamto jest do niczego i jak zaraz firma, która to wypuściła po prostu musi upaść. A że właśnie mieli mokre sny, że dostaną hiperduper sprzęt za miskę ryżu to ich frustracja jest podwójna .

    BTW: Canon gdzieś potwierdził że matryca jest z 5D??
    Pozdrawiam
    Marcin

Strona 22 z 179 PierwszyPierwszy ... 1220212223243272122 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •