Szukaj
Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz g#wno wartych zdjęć
D750+Z5+Zfc
akustyk.fc.pl albo tez bartrozanski@flickr
Liczyłem na trochę niższą wycenę (1049 funciaków w UK), ale 80D też nie jest tani więc chyba inaczej nie mogło być. Można za to zaoszczędzić na 11-22 i 22/2 oraz jest dostęp do taniej szklarni od lustrzanek a to duży plus. Mam jednak nieodparte wrażenie, że Canon celowo trochę okroił tego bezlusterkowca i za pół roku wrzucą coś ciekawszego.
Sam adapter nie posiada żadnych chipów czy elementów programowalnych tylko proste przeniesienie styków kabelkami. Natomiast jakość elementów i wykończenie środka adaptera - tu jest najwięcej różnic.
M5 już w ofercie:
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/aparat...50-is-stm.html
Ostatnio edytowane przez wyrwiflak ; 15-09-2016 o 10:05
Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz g#wno wartych zdjęć
D750+Z5+Zfc
a ja się pytam nikonie kiedy?
sporo gratów
Jest sens kupować oba 11-22 i 22?
D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter
Sample:
http://canon-premium.webcdn.stream.n...wnloads/01.jpg
http://canon-premium.webcdn.stream.n...wnloads/02.jpg
http://canon-premium.webcdn.stream.n...wnloads/03.jpg
http://canon-premium.webcdn.stream.n...wnloads/04.jpg
http://canon-premium.webcdn.stream.n...wnloads/05.jpg
http://canon-premium.webcdn.stream.n...wnloads/06.jpg
http://canon-premium.webcdn.stream.n...wnloads/07.jpg
http://canon-premium.webcdn.stream.n...wnloads/08.jpg
z pozdrowieniami - KrzysiekNikon Z6 + Zf + Z9 + N14-24/2.8S + N24-70/2.8S + N70-200/2.8G VR II + N35/1.8S + N50/1.8S + 75/1.5 + N85/1.8S + N105/1.4E
Jeśli o mnie chodzi to jest. 22/2 (+-1mm) pod aps-c to szkiełko, którego nie mogę się jakoś doprosić a tu nie dość, że jest to jeszcze do tego maleńkie. Dla mnie to byłby podstawowy obiektyw a 22mm w UWA traktowałbym tylko jako dodatek. Canon ma jeszcze dodatkowo tanie, lustrzankowe 50 STM. Z tego już można zacząć rzeźbić. Ale jak dla mnie startowa cena za wysoka. Poczekam aż spadnie lub na pobudkę Nikona.
Edit: ktoś wcześniej wspomniał o sporej klapce na baterię, ale ze specki opublikowanej przez dpreview wynika, że w kwestii baterii będzie słabo.
Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 15-09-2016 o 12:29
Skontaktuj się z nami