Close

Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 107

Wątek: EOS M5

  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Nie wnikałem dotychczas. Ale fakt - jest nawet niejeden.
    Ten adapter to w zasadzie jedynie przenosi komunikację między obiektywem a body więc jest spora szansa że tanie chińskie Viltroxy/itp za ~200 działają zupełnie tak samo jak oryginalny adapter Canona za ~500.
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz g#wno wartych zdjęć
    D750+Z5+Zfc

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wyrwiflak Zobacz posta
    Ten adapter to w zasadzie jedynie przenosi komunikację między obiektywem a body więc jest spora szansa że tanie chińskie Viltroxy/itp za ~200 działają zupełnie tak samo jak oryginalny adapter Canona za ~500.
    spora jak spora... jakas jest.

    w praktyce z tym niestety roznie wyglada.

  3. #43

    Domyślnie

    Liczyłem na trochę niższą wycenę (1049 funciaków w UK), ale 80D też nie jest tani więc chyba inaczej nie mogło być. Można za to zaoszczędzić na 11-22 i 22/2 oraz jest dostęp do taniej szklarni od lustrzanek a to duży plus. Mam jednak nieodparte wrażenie, że Canon celowo trochę okroił tego bezlusterkowca i za pół roku wrzucą coś ciekawszego.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Liczyłem na trochę niższą wycenę (1049 funciaków w UK), ale 80D też nie jest tani więc chyba inaczej nie mogło być. Można za to zaoszczędzić na 11-22 i 22/2 oraz jest dostęp do taniej szklarni od lustrzanek a to duży plus. Mam jednak nieodparte wrażenie, że Canon celowo trochę okroił tego bezlusterkowca i za pół roku wrzucą coś ciekawszego.
    Cenią się. Kompletny brak umiaru.
    Ostatnio edytowane przez waldek ; 15-09-2016 o 10:02

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    spora jak spora... jakas jest.

    w praktyce z tym niestety roznie wyglada.
    Sam adapter nie posiada żadnych chipów czy elementów programowalnych tylko proste przeniesienie styków kabelkami. Natomiast jakość elementów i wykończenie środka adaptera - tu jest najwięcej różnic.

    M5 już w ofercie:
    http://www.cyfrowe.pl/aparaty/aparat...50-is-stm.html
    Ostatnio edytowane przez wyrwiflak ; 15-09-2016 o 10:05
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz g#wno wartych zdjęć
    D750+Z5+Zfc

  6. #46

    Domyślnie

    a ja się pytam nikonie kiedy?
    sporo gratów

  7. #47

    Domyślnie

    Jest sens kupować oba 11-22 i 22?
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Jest sens kupować oba 11-22 i 22?
    Względnie ciemny zoom UWA + jasny naleśnik eq 35 mm?
    Oczywiście że jest sens.
    FF (Fuji + Fuji)

  9. #49

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Jest sens kupować oba 11-22 i 22?
    Jeśli o mnie chodzi to jest. 22/2 (+-1mm) pod aps-c to szkiełko, którego nie mogę się jakoś doprosić a tu nie dość, że jest to jeszcze do tego maleńkie. Dla mnie to byłby podstawowy obiektyw a 22mm w UWA traktowałbym tylko jako dodatek. Canon ma jeszcze dodatkowo tanie, lustrzankowe 50 STM. Z tego już można zacząć rzeźbić. Ale jak dla mnie startowa cena za wysoka. Poczekam aż spadnie lub na pobudkę Nikona.

    Edit: ktoś wcześniej wspomniał o sporej klapce na baterię, ale ze specki opublikowanej przez dpreview wynika, że w kwestii baterii będzie słabo.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 15-09-2016 o 12:29

Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  2. M5
    By pes in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 21-07-2011, 13:31
  3. Bmw m5
    By matizq in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-11-2009, 23:56
  4. EOS 2000D i EOS 6000D
    By prz3mo in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 26-12-2008, 22:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •