Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
  1. #1

    Question Staruszek Nikon D90

    Pisze do Was znawców o małą poradę, jestem posiadaczką nikona d90 od 3 lat, kupiłam używkę, dzisiaj chciałam sprawdzić przebieg bo juz czasami mi przycina i wyskoczyła mi magiczna liczba 63295 strzałów.
    Miałam go oddawać do czyszczenia ale biorąc pod uwage przebieg, pytanie czy mi sie opłaca? Co zrobilibyście na moim miejscu? Dbać do 'śmierci' czy sprzedać puki działa ?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Przycina tzn?
    A ile masz kasy na ewentualne dołożenie do nowego/innego aparatu?

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie w tym momencie średnio z oszczędnościami, ogólnie aparat mi tez potrzebny do filmów (zajmuje sie fotografia motoryzacyjna) , myślałam o zakupie gopro jakiegoś używanego, ale jak mi padnie aparat to bez niego jak bez nogi...

    przycina tzn w obiektywie kit czasami nie chce ustawiać ostrości lub robi to bardzo opornie (w drugim obiektywie jest ok), czasami przycisk migawki nie reaguje

  4. #4

    Domyślnie

    64000 to dopiero połowa drogi... Jak nie masz kasy na lepszy aparat, to moim zdaniem D90 nadal będzie robił dobre zdjęcia. Może na szkło porządne zbieraj?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    64000 to dopiero połowa drogi... Jak nie masz kasy na lepszy aparat, to moim zdaniem D90 nadal będzie robił dobre zdjęcia. Może na szkło porządne zbieraj?
    taki miałam plan na ten rok dopóki nie zobaczyłam przebiegu gorzej jak rzeczywiście coś klęknie i zostane z samymi obiektywami. Dlatego chciałabym sie dowiedzieć od ludzi mądrzejszych co myślą o takim przebiegu

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karola08 Zobacz posta
    taki miałam plan na ten rok dopóki nie zobaczyłam przebiegu gorzej jak rzeczywiście coś klęknie i zostane z samymi obiektywami. Dlatego chciałabym sie dowiedzieć od ludzi mądrzejszych co myślą o takim przebiegu
    Ale to dla niego nie jest duży przebieg, ja mam jeszcze D5000 z przebiegiem ponad 84000 i działa bez zarzutu. D90 ma deklarowaną żywotność 100000, więc się nie stresuj i rób zdjęcia

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ale to dla niego nie jest duży przebieg, ja mam jeszcze D5000 z przebiegiem ponad 84000 i działa bez zarzutu. D90 ma deklarowaną żywotność 100000, więc się nie stresuj i rób zdjęcia
    Nie żebym coś sugerował, ale w dobie, gdy na rynku jest programik m.in. do cofania liczników w Nikonach, to aparat z drugiej ręki nigdy nie będzie miał pewnego stanu licznika. A raczej stan licznika będzie pewny , ale niekoniecznie zgodny z przebiegiem migawki. Obym się mylił, ale tego nie można wykluczyć.
    D610 + Irix 15/2.4 + S24/1.4 Art + S35/1.4 Art + N85/1.8G + S70-200/2.8 OS + N200-400/4 VR + SB900 + trochę pomniejszych klamotów

  8. #8

    Domyślnie

    E tam, takie rozmyślanie nie może być powodem do wymianu aparatu... Gdyby mu coś było, psuło się czy coś... No chyba że autorka tematu jest gotowa finansowo na zmiany?

  9. #9

    Domyślnie

    Stan licznika moze byc zgodny w 100% ze stanem migawki jesli sie kupuje od zaufanej osoby.
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 14-03-2016 o 19:10 Powód: liiterowka

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Stan licznika moze byc zgodny w 100% ze stabem migawki jesli sie kupuje od zaufanej osoby.
    Dokładnie... Oprócz tego zaniżony przebieg raczej widać po stanie aparatu…

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Staruszek Nikon D90. Czy nadal warto?
    By Simonsiero in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 17-05-2015, 14:43
  2. [ Krajobraz ] Staruszek
    By maszkara in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-02-2011, 12:18
  3. [ Krajobraz ] Staruszek
    By Calme in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-03-2010, 13:58
  4. Staruszek...
    By metal137 in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-04-2009, 00:01
  5. Staruszek
    By nim in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-03-2009, 01:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •