Nie wiem. Ja kupiłem od razu kartę Sandisk Ultra 64GB 40MB/s i dopłaciłem 5 Euro.
Szukaj
Nie wiem. Ja kupiłem od razu kartę Sandisk Ultra 64GB 40MB/s i dopłaciłem 5 Euro.
Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.
było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II
moje pstryki, na fejsie, instagram
Dostawa karty za darmo, jeśli przy zakupie Kindle zaznaczy się Prime na 7 dni. Tylko trzeba to od razy wypowiedzieć, żeby potem nie pobrali kasy.
Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.
było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II
moje pstryki, na fejsie, instagram
Najlepiej chyba kupować przez Internet. Ja kupiłem w niemieckim Saturnie i jak przyszło do wymiany to napisali, że nie ma problemu ale nowy sprzęt mogą odesłać tylko na adres w Wielkiej Brytanii bo stamtąd niemiecki Saturn brał czytniki. Porażka.
Dwa razy reklamowałem Kindle kupionego na allegro. Amazon przysyłał kurierem nowy bez pytania (pomimo mechanicznego pęknięcia ekranu), a w ciągu 30 dni odbierali stary. Pierwotnie miałem wersję z reklamami (tylko na rynek amerykański), ale przysłali wersję odblokowaną.
Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.
było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II
moje pstryki, na fejsie, instagram
Mojego Kindelka kupiłam na allegro, działa bez zarzutu, ale długo siedziałam nad skonfigurowaniem do własnych potrzeb żeby nie był kolejną zabawką. Zaskakująco wygodny 9niemęczący oczu) sposób czytania i zawsze "pod ręką".
Odkopię. Czy jest jakaś większa różnica między zwykłym Kindle touch a paperwhite oprócz podświetlenia i większej rozdzielczości? Czy funkcjonalność obu jest na podobnym poziomie czy może mimo wszystko warto dopłacić do paperwhite lub innego czytnika(Pocketbook?). Czytnik ma służyć głównie do czytania po angielsku, w związku z czym przydałby się słownik ang-pol, oraz do sporadycznego przeglądania pdfów z czym podobno nie jest najlepiej w Kindlu. Pytania może niezbyt precyzyjne ale temat jest mi obcy i nawet nie wiem o co dopytać. Czas pracy na baterii podobno we wszystkich czytnikach jest więcej niż ok więc o to się nie martwię.
Oswietlenie to niesamowite ulatwienie, warte doplaty. Poza tym pw mozesz kupic na amazon.de z normalna wysylka do Polski.
Paperwhite mam i używam kilka lat. Dzielnie służy do tego, do czego został przeznaczony, czyli do czytania. Epuby trzeba konwertować do mobi (calibre rulez). Zapomnij niestety o czytaniu pdf-ów. Pdfy są z regułu formatowane do rozmiaru A4 i nawet jeśli będziesz miał czytnik z reflow to dokument wygląda paskudnie. Do czytania plików pdf rozważ zakup czytnika 10 cali.
Zajrzałem na amazon.de i wersji podstawowej nie wysyłają do Polski lub nie widzę takiej opcji (w Polsce do kupienia za ok 320 plnów) a paperwhite 3 kosztuje już ponad 600 plnów dlatego zastanawiam się czy oprócz tego podświetlenia jest jeszcze coś za co warto dopłacić. Szkoda, że wcześniej nie zajrzałem bo była walentynkowa promocja. O pdfach napisałem w sumie tak na wszelki wypadek bo nie jest to konieczne. Konieczny jest za to dobry słownik bo osoba która będzie go używać chce się w ten sposób uczyć języka. Gdzieś doczytałem, że w Kindlach można sobie tworzyć fiszki co byłoby bardzo fajne, nie wiem jedynie czy ta opcja jest we wszystkich modelach. Czy podświetlenie poprawia komfort czytania także za dnia, bo wieczorem w sumie za dużo nie będzie czytane? Może to głupie pytanie bo "normalne" książki mi nie świecą i jakoś daję radę ale na wszelki wypadek wolałem dopytaćI ostatnie pytanie. Za 450 plnów znalazłem też Pocketbook Touch Lux 3, który wg niektórych testów i specyfikacji prezentuje się podobnie do Paperwhite, ma podświetlenie i czyta kilka formatów. Ktoś korzystał z tego modelu? Można tam korzystać ze wspomnianego słownika na zasadzie po przytrzymaniu palca na słowie pojawia się definicja i czy tam można wgrywać inne słowniki? Pozdrawiam.
Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 13-02-2016 o 12:01
Skontaktuj się z nami