Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 41

Wątek: Axalp 2013

  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wolnyslimak Zobacz posta
    Możecie rzucić ceną za napój bogów? Mam nadzieję, że nie więcej niż 6-8FR za kufelek? To i tak cena z kosmosu ale kij...raz się żyję. Czy jednak jeszcze sie pomyliłem?
    pomyliłeś się co do kufelków - jest butelkowe lub w puszce

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    pomyliłeś się co do kufelków - jest butelkowe lub w puszce
    No cóż nie rozpieszczają ci Helweci za bardzo.

  3. #33

    Domyślnie

    Podłączę się pod temat. To moje pierwsze Axalp, wiedza niestety zerowa, wyjazd tuż tuż a czasu na przygotowania mało. Ale lubie takie akcje więc jadę
    Do tematu: Hesja w relacji z Axalp 2012 pokazuje elegancką mapkę z opisem.

    Mam pytanie - czy ta droga do tzw "lewego parkingu" jest zamykana rano ? Z opisu wynika, że wcześnie rano ją już zamykają, ja natomiast słyszałem też informację, że ona jest na stałe zamknięta na czas pokazów i treningów i nawet wczesny przyjazd nic nie da.
    Innymi słowy szukam informacji jak tam się dostać na KP ? Czy w samym Axalp można zostawić samochód i co dalej ? Ta kolejka krzesełkowa jest czynna od rana ? Nocleg mam 20 km od Axalp, na miejsce przyjeżdżam w poniedziałek wieczorem... i wiadomo, chciałbym na maksa wykorzystać czas...
    Będę wdzięczny za jakieś info

    Pozdrawiam
    Paweł

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kelvin Zobacz posta
    Podłączę się pod temat. To moje pierwsze Axalp, wiedza niestety zerowa, wyjazd tuż tuż a czasu na przygotowania mało. Ale lubie takie akcje więc jadę
    Do tematu: Hesja w relacji z Axalp 2012 pokazuje elegancką mapkę z opisem.

    Mam pytanie - czy ta droga do tzw "lewego parkingu" jest zamykana rano ? Z opisu wynika, że wcześnie rano ją już zamykają, ja natomiast słyszałem też informację, że ona jest na stałe zamknięta na czas pokazów i treningów i nawet wczesny przyjazd nic nie da.
    Innymi słowy szukam informacji jak tam się dostać na KP ? Czy w samym Axalp można zostawić samochód i co dalej ? Ta kolejka krzesełkowa jest czynna od rana ? Nocleg mam 20 km od Axalp, na miejsce przyjeżdżam w poniedziałek wieczorem... i wiadomo, chciałbym na maksa wykorzystać czas...
    Będę wdzięczny za jakieś info

    Pozdrawiam
    Paweł
    w czasie pokazów droga z dołu do Axalp i wyżej jest zamknięta. Jedynie ( po wykupieniu specjalnej winiety w sklepie u Brody ) można pojechać ( przed godziną 5.00 ) drogą z Axalp na "tajny" parking. Inaczej aby się dostać do Axalp pozostaje tylko autobus i później tylko kolejka; bo pieszo nie zdążysz.
    Jeżeli nie masz miejsca w Axalp to pozostaje w poniedziałek dojechać do "lewego parkingu" i kimanie w samochodzie ( ciepły śpiwór itd. ). Nie pamiętam dokładnie kiedy całkowicie wjazd do Axalp zamykają bo zawsze byliśmy tam już w sobotę a najpóźniej w niedzielę.

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    w czasie pokazów droga z dołu do Axalp i wyżej jest zamknięta. Jedynie ( po wykupieniu specjalnej winiety w sklepie u Brody ) można pojechać ( przed godziną 5.00 ) drogą z Axalp na "tajny" parking. Inaczej aby się dostać do Axalp pozostaje tylko autobus i później tylko kolejka; bo pieszo nie zdążysz.
    Jeżeli nie masz miejsca w Axalp to pozostaje w poniedziałek dojechać do "lewego parkingu" i kimanie w samochodzie ( ciepły śpiwór itd. ). Nie pamiętam dokładnie kiedy całkowicie wjazd do Axalp zamykają bo zawsze byliśmy tam już w sobotę a najpóźniej w niedzielę.
    Dzięki za info.
    Czyli jeżeli dobrze rozumiem, to:

    - w czasie pokazów (9-10 październik) droga do Axalp jest zamknięta i nie ma szansy aby tam wjechać samochodem bez względu na porę wjazdu. Jedyna szansa to wjechanie w poniedziałek do Axalp i dojechanie do "tajnego" parkingu, o ile oczywiście już w poniedziałek ta droga nie będzie zamknięta.

    Dopytam więc jeszcze o:

    - co to znaczy "winieta w sklepie u Brody" ?
    - ile czasu się podchodzi z Axalp do KP ?
    - ile czasu się podchodzi z "tajnego parkingu" do KP ?

    Czy ktoś się może też orientuje, czy w przypadku noclegu poza Axalp jest realna szansa aby się dostać na pokazy przy pomocy autobusu i kolejki ?

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kelvin Zobacz posta
    Dzięki za info.
    Jedyna szansa to wjechanie w poniedziałek do Axalp i dojechanie do "tajnego" parkingu, o ile oczywiście już w poniedziałek ta droga nie będzie zamknięta.

    Dopytam więc jeszcze o:

    - co to znaczy "winieta w sklepie u Brody" ?
    - ile czasu się podchodzi z Axalp do KP ?
    - ile czasu się podchodzi z "tajnego parkingu" do KP ?

    Czy ktoś się może też orientuje, czy w przypadku noclegu poza Axalp jest realna szansa aby się dostać na pokazy przy pomocy autobusu i kolejki ?
    W poniedziałek droga jest jeszcze otwarta; z tego co pamiętam to zamykają w środę ( głowy nie dam ).
    1. droga z Axalp do parkingu jest drogą prywatną i na ten odcinek jest potrzebna winieta, którą się kupuje w sklepie, którego właścicielem jest Brodha , jedyny sklep w Axalp.
    Rano przed 5.00 jest komitet właścicieli tej drogi i sprawdzają winiety; jej brak uniemożliwia pojechanie na parking
    2. Nie podchodziłem, ale dla mniej wprawnego myślę że te 4-5h jest potrzebne i do tego baardzo męczące. W tym wypadku wolałbym kolejkę z Axalp.
    3.To zależy od kondycji wchodzącego, przeciętnie 1.5-2h; ale byli i tacy co wchodzili 0,5h. Bezpiecznie jest z parkingu wyjść o 5 rano; na 7 się spokojnie dojdzie.

  7. #37

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za info ! Jadę i mam nadzieję że mi się uda to wszystko ogarnąć. Dopytuję się bo to pierwszy raz, na dodatek jadę sam

  8. #38

    Domyślnie

    Moja rada dla wszystkich wybierających się do Axalp - wykupcie dodatkowe ubezpieczenie!

  9. #39

    Domyślnie

    Nie ma jak pojechać pierwszy raz w życiu na Axalp i dowiedzieć się na miejscu, że wszystko jest odwołane! Najpierw telefon z przełęczy Simplon do Wilka (dziękuję Ci bardzo za pomoc) a później wizyta na wspaniałym lotnisku w Meiringen. To było wszystko jak bym dostał pięścią w nos. Chyba nawet wolałbym oberwać niż usłyszeć, że wymarzone i starannie zaplanowane wakacje skończą się klapą i powrotem do domu ze spuszczona głową. Cholerne chmury naszły we wtorkową noc i wszystko popsuły. Ktoś kto był tam od poniedziałku pewnie jest zadowolony chociaż z ćwiczeń jakie dane mu było oglądać. Ja mam dosłownie kilka zdjęć z samego lotniska. No nic. Mam nadzieję, że uda mi się pojechac tam w 2015. Wtedy szykuję się na cały tydzień Axalpowy.

  10. #40

    Domyślnie

    Tak, taki zawód może boleć... ja na szczęście przyjechałem na miejsce w poniedziałek wieczorem, więc mogłem we wtorek o 9 rano zameldować się na KP... ale i tak około 14 chmury się podniosły, więc próba przed pokazem i tak była bez szału. Cóż, to są góry i pogoda jest dynamiczna. Są wnioski na rok 2015 - przyjazd na cały czas pokazów / treningów. Ryzyko pogodowe też zapewne będzie, ale ewentualna nagroda jest tego warta

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •