Close

Strona 49 z 51 PierwszyPierwszy ... 394748495051 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 502

Wątek: Radiowy CLS

  1. #481

  2. #482
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    W dalszym ciągu mam remont w domu, w następnej kolejności będzie dokończenie http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=151438 , który jest już mocno zaawansowany w budowie. I dopiero wtedy będę mógł wrócić do CLS.

  3. #483

    Domyślnie

    Nie przeczytałem całego wątku, ale pomysł jest przedni. Zwłaszcza, jeśli ktoś już ma SU-800.
    Na pewno jest wykonalny, bo takie rozwiązanie już na rynku istnieje: Radiopopper. Była o tym niedawno mowa w tym wątku. Ale nie jest to tanie rozwiązanie: nadajnik i każdy odbiornik kosztują po 250 $.
    Jeżeli udałoby się zrobić to taniej, to jestem bardzo zainteresowany.

  4. #484

    Domyślnie

    Halo, dzieje się coś w wiadomej sprawie?
    Na wiosnę zamierzam kupić coś przenoszącego CLS.
    Pixele oddałem bo to loteria była, Canonierzy z flexami PW też mają sporo problemów.
    Jedyne w tej chwili sensowne rozwiązanie jakie widzę to Radiopopper tyle że sporo kosztuje i nie znalazłem dystrybutora w Posce ani Europie

    Czyli co - pomysł umarł czy na coś można liczyć?
    Kryhu
    Z6II | Z50 | D700 | N28/1.4e | S50/1.4 | N85/1.4g | Z24-70/2.8s | N200/2vr | Z16-55 |

  5. #485
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Dwa posty wyżej masz wyjaśnienie, czyli w następnym etapie muszę zabrać się za dokończenie budowy riga. W wątku masz kompletny opis urządzenia i potwierdzenie, że działa udokumentowane przez kolegów.
    Nie chcę podawać jakiś konkretnych terminów, bo wiadomo zawsze coś "wyskoczy", w każdym razie pomysł nie umarł, jedynie czeka na realizację. Myślę, że każdy średnio kumaty elektronik na podstawie wątku jest w stanie zrobić taki układ.

  6. #486

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kryhu Zobacz posta
    Canonierzy z flexami PW też mają sporo problemów.
    systemy błysku canona i nikona sa na tyle inne, że absolutnie nie ma co przekładać doświadczeń z funkcjonalności jednego systemu na drugi. W nikonie może być zupełnie inaczej. Może być lepiej ... i może być gorzej
    Poczekajmy na opinie o PW FlexTT dotyczące tych urządzeń zrobionych na nikona.
    Na razie nie zgłaszano jakiś większych wpadek.
    Zresztą na canonie ludzie sa generalnie zadowoleni. Wpadka była z pierwszymi egz PW z pracy z niektórymi modelami body (np stara piątką). Nowsze oprogramowanie poprawiło tam sporo.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  7. #487

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Poczekajmy na opinie o PW FlexTT dotyczące tych urządzeń zrobionych na nikona.
    Na razie nie zgłaszano jakiś większych wpadek.
    To mam na myśli:

    http://www.youtube.com/watch?v=pJbEsC27Quk

    Bo jeśłi nowe PW są tak skuteczne to ja dziękuję, stąd rozważam Radiopoppery.
    Gdybyśmy mógł dostać w Polsce Poppery na FV to już bym go miał.

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Dwa posty wyżej masz wyjaśnienie, czyli w następnym etapie muszę zabrać się za dokończenie budowy riga. W wątku masz kompletny opis urządzenia i potwierdzenie, że działa udokumentowane przez kolegów.
    Nie chcę podawać jakiś konkretnych terminów, bo wiadomo zawsze coś "wyskoczy", w każdym razie pomysł nie umarł, jedynie czeka na realizację. Myślę, że każdy średnio kumaty elektronik na podstawie wątku jest w stanie zrobić taki układ.
    Jestem szarym użytkownikiem i nie znam się na elektronice :/
    Czy jesteś w stanie w przybliżeniu określić czy będzie to wiosna/lato.....2011 czy dalej?
    Pytam bo chętnie zapłacę za polską myśl techniczną zamiast napychać kieszenie innym
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 23-01-2011 o 21:55
    Kryhu
    Z6II | Z50 | D700 | N28/1.4e | S50/1.4 | N85/1.4g | Z24-70/2.8s | N200/2vr | Z16-55 |

  8. #488
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Niestety ja o elektronice podobnie jak Ty nie mam pojęcia ( wystarczy wrócić do poczatku watku, aby się o tym przekonać ). Cały pomysł powstał w głowie laika, na zasadzie "że nie ma takiej rury, której nie da się odetkać", jak widać takie spojrzenie jest czasem potrzebne
    Nie przewiduję też produkcji tego typu układów, jednak z tego co się orientowałem w zamówieniach to rozsądnym jest zbudowanie prototypu i niewielkiej partii urządzeń, tak aby jednostkowa cena mieściła się w granicach rozsądku. Będę więc musiał ( z czyjąś pomocą ) zbudować prototyp, a następnie zlecić wykonanie układu firmie. Zobaczymy jak to będzie wyglądać, ale prawdopodobnie całą dokumentację techniczną będę mógł zamieścić w tym wątku. Kiedy wrócę do tematu? Naprawdę nie potrafię powiedzieć.

  9. #489

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kryhu Zobacz posta
    To mam na myśli:

    http://www.youtube.com/watch?v=pJbEsC27Quk

    Bo jeśłi nowe PW są tak skuteczne to ja dziękuję, stąd rozważam Radiopoppery.
    Gdybyśmy mógł dostać w Polsce Poppery na FV to już bym go miał.
    Ale ja już pisałem, że system canona i nikona jest inny. A ty mi linkujesz film gdzie sprawdzają PW na canonie (nie przeglądałem co prawda wszystkich 8 cześci, szkoda mi czasu).
    Dla mnie (celowe podkreślenie) radiopopper jest absolutnie bez sensu, z kilku powodów odrzuciłem pomysł jego kupna po 1 s.
    1. nie załatwia mi sprawy wyzwalania lamp studyjnych.
    2. nie współpracuje z innymi moimi radiówkami PW
    3. nie współpracuje z swiatłomierzem sekonica
    4. używanie jest upierdliwe na maxa, nie mam zamiaru się męczyć (montaż na lampie i konieczność posiadania kolejnej lampy jako sterującej)
    Nie interesują mnie rekordy odległości, w mojej praktyce wymagam zasięgu ze 30-40 m max.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  10. #490

    Domyślnie

    OK. Widać że projekt upadł. Zebrał ktoś może do kupy ostateczną wersję nadajnika i odbiornika - chodzi głównie o schematy?

Strona 49 z 51 PierwszyPierwszy ... 394748495051 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •