Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: Idiotencamera

  1. #11

    Domyślnie

    A ile będzie tych zdjęć ta panie robić miesięcznie? Bo jeśli nie więcej niż 36, to kup dobry kompakt na film. Zaczynają się od złotówki i kończą najczęściej poniżej 30zł. Masz dzięki temu rozpiętość 15 przysłon, brak wypaleń, duża tolerancja na błędy naświetlenia i bardzo proste 'zgrywanie' zdjęć na papier, bo oddajesz metalowe pudełeczko i odbierasz zdjęcia. Nie piszę tego w ramach żartu, bo widzę jak współczesne cyfrowe kompakty wyglądają: osoba nieobeznana może sobie go zablokować jakąś debilną funkcją w ciągu 10 minut. Rozpoznawanie twarzy, rozpoznawanie dni płodnych, tuzin dźwięków migawki, której nie ma, ekranik cały zawalony informacjami, ciągłe pytania 'are you sure? Y/N' itd. Gdyby cena nie była czynnikiem to bym polecił prześliczne cyfrowe Fuji X100, bo jest proste. Jednak tak, to bym się skłaniał ku aparatom na film. Masz przycisk on/off, spust migawki i to tyle.

    No i myślę też, że 80-letnia pani lepiej zrozumie to co znała przez całe życie, czyli film, a nie jakieś cyfrowe pierdoły i karty pamięci.

    http://allegro.pl/aparat-minolta-fre...379903095.html

    O, zaszalej, kup 4 za 20zł: http://allegro.pl/okazja-zestaw-apar...380280527.html

    Albo kup te i się jeszcze z resztą rodziny podzielisz... http://allegro.pl/zestaw-aparatow-fo...379141153.html
    Ostatnio edytowane przez Michał Jędrak ; 27-12-2010 o 00:34

  2. #12

    Domyślnie

    A ja powiem, że to co napisał Michał wcale nie jest głupie.

  3. #13
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    Nie jest, ale jest trochę upierdliwe A na dodatek to stare rupiecie. Nie przystoi damie cykać czymś takim
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  4. #14

    Domyślnie

    Upierdliwe to dopiero będzie uczenie damy obsługi cyfraka. Ja sam ledwo pojmuję logikę zawartą w cyfrowych małpkach, a co dopiero osoba prawie 3x ode mnie starsza. Aparaty są stare, ale weź pod uwagę, że rzadko kiedy są zniszczone. Najczęściej nie mają nawet 1000 zdjęć na liczniku, bo 15 lat temu jeden film starczał na wielkanoc, wakacje i boże narodzenie. No a poza tym, jeśli kupisz 22 sztuki za 100zł, to nie zedrzesz nawet połowy tych aparatów, a szczerze mówiąc, to każdy sprawny stary kompakt będzie ciągnął te filmy jeszcze przez wiele lat.

    Poza tym wiem, że starsze osoby, żyjące za czasów rzeczy fizycznie namacalnych, wolą mieć w szufladzie tzw. błonę niż jakąś płytę CD z nienamacalnymi danymi. Lepiej się z tym czują psychicznie. Wywołanie filmu wraz z odbitkami pewnie zamyka się w 36zł, a zakładam że rocznie koszt eksploatacji to maks 8 rolek, więc koszt niewielki a materiał trwały i nie musisz tłumaczyć damie, jak formatować kartę oaz dlaczego płyta się źle nagrała i zdjęcia poszły w diabły

    Nie namawiam Cię, bo nie mam w tym interesu (to nie ja sprzedaję te 22 aparaty), ale myślę że mój pomysł można rozważyć i przy tak małym stopniu eksploatacji wyjdzie korzystniej niż kupno cyfraka, uczenie, frustracja, formatowanie i wmawianie żeby się nie przejmować setkami pytań na ekraniku.

  5. #15

    Domyślnie

    Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem będzie Panasonic TZ4.
    1)Można kupić za niewielkie pieniądze ( ok 300zł - nawet mniej )
    2)Intuicyjne menu
    3)przejrzysty LCD
    4)Inteligentne auto
    5)10x zoom optyczny
    6)świetna redukcja drgań
    Moja siostra cioteczna ( 5 lat ) bardzo dobrze sobie z nim radzi.
    W linkach 3 zdjęcia z okresu, kiedy głównie ja używałem tego aparatu.
    http://hostuje.net/file.php?id=37d67...5cd7bc7094bd12
    http://hostuje.net/file.php?id=17a96...9c699986213d22
    http://hostuje.net/file.php?id=0c99c...bc88fc5a60f387
    NikonD90+Grip
    Nikkor18-105VR3.5-5.6|Nikkor60mm2.8macro|NikonSB-900|26GB kart
    Panasonic Lumix TZ-4

  6. #16
    Blasius.G
    Gość

    Domyślnie

    Stabilizacji te canony bez IS w nazwie nie mają. Może coś "swojskiego" jak Nikon S3000? W FJ są niedrogo. W miarę wygodny w obsłudze. Z canonów jest ciekawa okazja- też u nich 120IS Jeszcze wygodniejszy bo większy.

    Można iść na całość i coś z czsów młodości tej pani kupić. Na ten przykład TO albo TAMTO Ewentualnie Start 66. Żart taki trochę:>
    Ostatnio edytowane przez Blasius.G ; 27-12-2010 o 01:26 Powód: nowa myśl pojawiła się

  7. #17
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    Kupno nowego TZ4 to fikcja, choć aparacik zacnie wygląda
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  8. #18
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Blasius.G Zobacz posta
    Stabilizacji te canony bez IS w nazwie nie mają. Może coś "swojskiego" jak Nikon S3000? W FJ są niedrogo. W miarę wygodny w obsłudze. Z canonów jest ciekawa okazja- też u nich 120IS Jeszcze wygodniejszy bo większy.
    Zobacz post nr 9
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  9. #19

    Domyślnie

    Nikt nic nie mówił, że musi być nowy Ale skoro musi, to może jego starszy brat TZ6 ? Można dostać nówki.
    NikonD90+Grip
    Nikkor18-105VR3.5-5.6|Nikkor60mm2.8macro|NikonSB-900|26GB kart
    Panasonic Lumix TZ-4

  10. #20
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    Jest droższy od innych proponowanych, a nie spełnia jednego z warunków - nie jest bakteryjny.
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •