Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Idiotencamera

  1. #1
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie Idiotencamera

    Przyznam, że nie mam pojęcia o rynku w tym zakresie, więc pytam tu

    Potrzebuję cykadełka dla 80latki
    -aparat musi być stosunkowo tani, im tańszy tym lepszy
    -aparat musi być idiotoodporny
    -aparat musi mieć dobrą lub bdb automatykę - zdjęcia nie będą obrabiane, a przelewane na papier prosto z karty.
    -polską instrukcję i menu
    Proszę o propozycje z krótkim uzasadnieniem...z góry dziękuję
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    Proszę o propozycje z krótkim uzasadnieniem...z góry dziękuję
    Canon -- bo robi najlepsze małpy.
    Z dołu proszę.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  3. #3

    Domyślnie

    Zły dział. To do Humoru się nadaje.

  4. #4
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    Konkrety poproszę...nie widzę tu niczego do śmiechu...starsi ludzie też chcą robić zdjęcia, niekoniecznie arthystyczne
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  5. #5

    Domyślnie

    a to nie jest tak, że co byś nie kupił to będzie zasadniczo dobre. Biorąc pod uwagę przeznaczenie aparatu - tak mi się wydaje.

  6. #6
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    No właśnie z doświadczenia wiem, że nie. Są kompakty samoróbki - co nie cykniesz, to OK i są takie, że trzeba jednak się pomęczyć.
    Również ergonomia ma dla osoby starszej niebagatelne znaczenie. Dlatego szukam czegoś, co będzie w tej chwili najlepsze na rynku (niekoniecznie najnowsze). Stopień skomplikowania jak najniższy, ale żeby coś tam było dobrego.
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #7
    Nie chodzi o to, na co się patrzy, ale co się widzi - H.D. Thoreau

  8. #8

    Domyślnie

    Polecam fuji F200 exr, naprawdę rewelacyjna małpka, zdjęcia co najmniej tak dobre jak z canona g11, którego miałem właśnie po fuji. Niestety z tego co widzę to ceny coś poszalały, teraz ok. 900 PLN. W połowie roku można było kupić nówkę już poniżej 7 stówek. Ogólnie idealny do takiego albumowego pstrykania, rewelacyjnie ostry, super kolorki - szczególnie na profilu velvia (o ile dobrze pamiętam). Niestety nie miałem go zbyt długo bo utopiłem go w Pilicy podczas spływu kajakowego, a potem kupiłem g11. Niemniej jednak super go wspominam, załączam dwie fotki zrobione tym fuji, które tak na szybko znalazłem:


    Ostatnio edytowane przez Lento Violento ; 26-12-2010 o 20:48
    Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można

  9. #9
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    Sony ma niekompatybilne karty
    Z takich poniżej 500 zł wyselekcjonowałem:
    FUJI FinePix S1600 - 450zł
    CANON A1100 - 499zł
    CANON SX120 IS - 460zł
    A z tańszych
    Canon PowerShot A495 - 200zł
    Ważne żeby zasilanie było bakteryjne, a karty SD.
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  10. #10

    Domyślnie

    Ja bym popatrzył na małpki Panasonic - mają program IA - inteligentne auto obrazki też daje całkiem dobre.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •