Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: AF w D90

  1. #11

    Domyślnie

    Dalbym tez komus wprawnemu zrobic kilka fot. Czasem jest tak, ze aparat nie do konca pozostaje nieruchomy podczas focenia. Sam widzialem kolesia, ktory przyniosl swoj do reklamacji, a kiedy sprawdzal go sprzedawca, to ani jedno nie bylo nietrafione. Inna sprawa, ze takie proby powinno sie jednak robic ze statywem, zeby wyeliminowac czynnik ludzki.

  2. #12

    Domyślnie

    Witam

    w moim przypadku warunki testowe wyglądają mniej więcej tak:

    - przedmiot ustawiony na białym tle, AF nie może próbować złapać ostrości gdzie indziej
    - aparat na statywie, czas naświetlania 1/200s, ogniskowa 18-70mm, przedmiot oświetlony 2x100W żarówkami (przed wyzwoleniem błysku)

    żaden z punktów AF, nawet centralny nie ostrzy idealnie. Chyba serwis mnie nie minie.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Duder Zobacz posta
    Jak napisał velasqez te testy bywają bardzo mylące.Sam się mordowałem robiąc ich kilkadziesiąt i wyniki były bardzo różne,tzn.często prawidłowe,ale nie zawsze.Koniecznie trzeba pamiętać o zmianie punktu ostrzenia,pomiędzy kolejnymi próbami,o dobrym oświetleniu i o próbach na różnych odległościach i przysłonach.W D90 AF nie jest chyba superdokładny i wyniki często zależą od fotografowanego obiektu.Mnie np. bardzo duży rozrzut dawały zdjęcia tekstu z książki,gazety itp.Test bateryjek też powodował dziwne wyniki.Doszedłem do wniosku,że czujnik często łapie nie to co jest dokładnie w środku,ale to co jest obok lub nieco bliżej/dalej,jeśli te obiekty są bardzo blisko siebie.
    to chyba nie powinno być tak jak piszesz, nie po to wydaje grubą kase żeby mieć problem z ostrością na zdjęciu, Fokus powinien być tam gdzie ustawiamy i trzeba to zgłaszać, łazić do serwisu.

    Ja wybieram się we czwartek

    wczoraj jeszcze zrobiłem kilka zdjęć z paluszkami i na 10 zdjęć złapał tylko raz a 9 BF.
    Nikon D80/D90/D610 + N24-70 + N80-200 + SB-900
    Kilka moich fotek

  4. #14

    Domyślnie

    Kargulo wydaje mi się, że twoj aparat nie jest pod kątem 45 tylko okolo 30. Ja robiłem testy i też miałem BF pod mniejszymi kątami. Jak ustawiłem aparat tak jak należy wynik był zadowalający.

  5. #15

    Domyślnie

    ale to już nawet nie chodzi o te testy, ja to widzę na zdjęciach np 35-ką robiłem zdjęcie kwiatom z odległości 40 cm i nie ma AF tam gdzie powinien być , na żadnym
    Nikon D80/D90/D610 + N24-70 + N80-200 + SB-900
    Kilka moich fotek

  6. #16

    Domyślnie

    Nie wiem, jak ty te foty robisz. Na odleglosc nikt ci nie doradzi. Wrozkami nie jestesmy. Umow sie z kims niech przetestuje ci ten aparat.
    Po drugie - pole AF to pole, jak sugeruje nazwa, a nie punkt. Jest zawsze jakiej odchylenie. Po to masz wizjer, zeby ewentualnie skorygowac, ale tak, czy inaczej, niech ktos jeszcze ci go sprawdzi.

  7. #17

    Domyślnie

    A to faktycznie lipa.
    Ja zauważyłem na przykładzie własnie kwiatów/liści, że czasami nie złapie mi tego liścia na, którego caluje tylko przestrzeli na tył, ale to też zależy od kąta.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioter m Zobacz posta
    Nie wiem, jak ty te foty robisz. Na odleglosc nikt ci nie doradzi. Wrozkami nie jestesmy. Umow sie z kims niech przetestuje ci ten aparat.
    Po drugie - pole AF to pole, jak sugeruje nazwa, a nie punkt. Jest zawsze jakiej odchylenie. Po to masz wizjer, zeby ewentualnie skorygowac, ale tak, czy inaczej, niech ktos jeszcze ci go sprawdzi.

    Popieram.
    Swojego czasu walczyłem z serwisem na temat AF jeszcze z D80. Pokazali mi sposób regulacji (elektronicznie) i tablicę do sprawdzania. Wygląda na to, że tam liczy się przede wszystkim właściwy kontrast, by ustawić dobrze AF. Tablica składa sie z kilku mniejszych tablic, umieszczonych w różnej odległości. Te mniejsze tabliczki składają się z czarnych prostokątów różnej wielkości, umieszczonych na białym tle, lub odwrotnie. Do regulacji AF służy odpowiedni program w komputerze (aparat podłączony do komputera).

    Pzdr.

    P.S.
    W tym czasie N50/1.4 był wzorcowym obiektywem do ustawiania AF.
    Ostatnio edytowane przez wasilewk ; 06-09-2010 o 11:13 Powód: PS
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  9. #19

    Domyślnie

    ale chłopaki ja tego nie łaapie o jakich kątach wy mówicie jeżeli mam ochodę zrobić liścia pod kontem 30 stopni czy 90 to powinno Fokusować tam gdzie chcę , co?
    Nikon D80/D90/D610 + N24-70 + N80-200 + SB-900
    Kilka moich fotek

  10. #20

    Domyślnie

    wasilewk to może pomożesz mi go sprawdzić ?
    Nikon D80/D90/D610 + N24-70 + N80-200 + SB-900
    Kilka moich fotek

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •