Close

Strona 45 z 51 PierwszyPierwszy ... 354344454647 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 441 do 450 z 502

Wątek: Radiowy CLS

  1. #441

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony Zobacz posta
    Prognozy nie są optymistycznie (kufa czerwiec za pasem, a tu aura z wczesnego marca). Trzeba uzbroić się w cierpliwość, lub poznać kasjerkę z biedronki
    Wystarczy jakiekolwiek źródło UV.
    kolega używa jakiejś naświetlarki do tipsów - może u zaprzyjaźnionej kosmetyczki będzie mozna to zrobić
    Pozdr. Darek
    D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX

  2. #442
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darsedz Zobacz posta
    kolega używa jakiejś naświetlarki do tipsów - może u zaprzyjaźnionej kosmetyczki będzie mozna to zrobić
    Właśnie przeglądałem internet pod kątem UV Niestety tester do banknotów i lampa do tipsów mają bardzo małą moc, więc bliższa zażyłość z ekspedientką z "Biedronki", czy kosmetyczką wydaje się zbędna
    Emulsja światłoczuła jest wykonana prawdopodobnie na bazie dwuchromianu potasu, potrzebuje bowiem kilkuminutowego naświetlania UV'ką o mocy kilkuset Wat.
    Można kupić lampę rtęciową na All... za parę złotych i przerobić ją na "kwarcówkę", ale nie chce mi się bawić z podłączaniem jakiś dławików i dorabiania do tego obudowy ( UV wali po oczach i skórze, a żarówka z All.. ma 700W - więc nie byle co ).
    Chyba zamiast kupowania całego "browaru", zamówię po prostu płytki w sieci (?).

  3. #443

    Domyślnie

    Widziałem niezłe wyniki z drukiem laserowym przenoszonym żelazkiem na płytkę. Bez męczenia się z UV. Wystarczy rzucić w google "Iron PCB"

  4. #444
    Rozmowny Awatar andrstac
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Przededworze/Chmielnik/Kielce
    Posty
    472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin_gda Zobacz posta
    Widziałem niezłe wyniki z drukiem laserowym przenoszonym żelazkiem na płytkę. Bez męczenia się z UV. Wystarczy rzucić w google "Iron PCB"
    To się nazywa termotransfer. Tak robię i efekty są znakomite.
    D7k, D80+MB;12-24/F4,70-200/F2.8,SB600,2xYN460II,3xRF602,A600+BH2,LP-FP200

  5. #445
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Tak słyszłem o termotransferze, ale nie mam "zwykłego" laminatu (jedynie ten światłoczuły). Kolejne zamówienia w necie i czekanie na przesyłkę strasznie wydłużają czas, a to wszystko i tak trwa już tak długo, że zaczyna mnie to irytować
    andrstac obiecał zrobić "parkę" do testów, a chwilę wcześniej zamówiłem gotowe płytki w sieci, więc tak czy owak w przyszłym tygodniu powinien się pojawić polutowany prototyp. No chyba, że wcześniej będę miał czym naświetlić laminat, który już mam.

  6. #446

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Właśnie przeglądałem internet pod kątem UV Niestety tester do banknotów i lampa do tipsów mają bardzo małą moc, więc bliższa zażyłość z ekspedientką z "Biedronki", czy kosmetyczką wydaje się zbędna
    Emulsja światłoczuła jest wykonana prawdopodobnie na bazie dwuchromianu potasu, potrzebuje bowiem kilkuminutowego naświetlania UV'ką o mocy kilkuset Wat.
    10W UV naświetlałem cirka 1/2h. Laminatu takiego nie miałem, tylko lakier światło czuły.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  7. #447
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony Zobacz posta
    10W UV naświetlałem cirka 1/2h. Laminatu takiego nie miałem, tylko lakier światło czuły.
    Opierałem się na info przeczytanych w sieci...
    Na szczeście zapowiadają zmianę pogody, więc pewnie uda mi się naświetlić ten pierwszy w życiu laminat ( mam nadzieję, że nie będę się musiał w to jeszcze kiedyś bawić ).
    Zobaczymy co z tego wyjdzie

  8. #448

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    . mam nadzieję, że nie będę się musiał w to jeszcze kiedyś bawić
    będziesz musiał i to w hurtowych ilościach Połowa forum będzie chciała te płytki
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  9. #449
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    będziesz musiał i to w hurtowych ilościach Połowa forum będzie chciała te płytki
    Najpierw zróbmy działający prototyp

    PS

    Póżniej go udoskonalimy i zlecimy wykonanie hurtem ( od wykonania są fachowcy )

  10. #450

    Domyślnie

    no i jak tam... smd smd, mundial i co umarło... ???

    ja na razie nie modyfikowalem czekajac na rezultaty...
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

Strona 45 z 51 PierwszyPierwszy ... 354344454647 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •