Close

Strona 31 z 51 PierwszyPierwszy ... 21293031323341 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 310 z 502

Wątek: Radiowy CLS

  1. #301

    Domyślnie

    a czy moglbys przetestowac z czasami powyzej 1/2000? albo generalnie tryb FP?

  2. #302

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tymancjo Zobacz posta
    i takim dokładaniu do lampy

    Ja bym zrobił antenkę w górę, wydaje mi się, że w takim ułożeniu łatwiej ją uszkodzić albo zahaczyć
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

  3. #303
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Takie rozmieszczenie nie wyda z RRQ2, który ma powierzchnię niewiele mniejszą niż czoło baterii 9V (widać to dość dobrze na zdjęciu pojemnika, które zamieściłem wyżej).
    Widzę, że sugerowałeś się wielkością odbiornika z Phottix'a
    Druga rzecz, to tak duża bateria w odbiorniku jest potrzebna jedynie w przypadku zasilania diody IR, jeśli połączymy moduł z lampą za pomocą wtyku PC bateria może mieć znacznie mniejszą pojemność (pobór odbiornika RRQ2 5V/5mA ).
    Stosowanie anteny wewnętrznej w odbiorniku nie jest chyba dobrym rozwiązaniem, gdyż mocno podniesie jego czułość ( po co łapać jakiś radiomodem z 10km ?).
    Tutaj obstawiam antenę wewnętrzną SMD 3-5zł /sztuka i jakieś 2mm x 4mm x 30mm na przykład TCA 14AR-868

    EDIT

    I jeszcze kilka zdjęć poglądowych:

    Antena wewnętrzna


    Nadajnik RT8 w obudowie Phottix'a


    I jeszcze raz obudowa nadajnika z nie ukończona stopką na sanki body

    Ostatnio edytowane przez Art Erie ; 14-05-2010 o 16:05

  4. #304
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Tutaj sa fajne i tanie anteny na 868MHz http://www.alfatronic.pl/index.php?k...cesoria-anteny
    Dłuższa ma 3dBi (10cm) i 2dBi (5cm). Ta krótsza 2dBi powinna z RT8 mieć wydmuch na kilkaset metrów (pewnie dużo więcej, ale nie chce mi się liczyć, bo i tak co innego będzie na papierze, a co innego w terenie).
    Ostatnio edytowane przez Art Erie ; 14-05-2010 o 16:26

  5. #305

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Chyba chodzi Ci o montowanie do body?
    nie. Chodzi mi o takie pudełko z gwintem na dole, do przykręcenia np. do statywu. Na górze sanki do przyczepienia lampy i taki wystający dynks z LEDem, który przylega do odbiornika lampy.

  6. #306
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miron19j Zobacz posta
    nie. Chodzi mi o takie pudełko z gwintem na dole, do przykręcenia np. do statywu. Na górze sanki do przyczepienia lampy i taki wystający dynks z LEDem, który przylega do odbiornika lampy.
    Acha! Już kumam Chodzi o montowanie lampy na pudełku z odbiornikiem.
    Też tak kombinowałem na przykładzie.


    Na górze pudełka sanki do lampy, a na dole gwint do statywu.
    Tyle że górna część pudełka jest otwierana i problem w tym, że jeśli się sama otworzy to lampa zaliczy glebę
    Dlatego trzeba by zrobić coś podobnego jak w Phottix. Ale to tylko przy zastosowaniu diody IR; ja robię połączenie z lampą za pomocą gniazda PC, więc pudełko może sobie dyndać na kabelku jak wyzwalacze przy lampach studyjnych (całość jest bardzo lekka, o ile zastosuje się baterię 23E (12V), a nie 6LR61 (9V) ).

  7. #307

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Tyle że górna część pudełka jest otwierana i problem w tym, że jeśli się sama otworzy to lampa zaliczy glebę
    mam pudełko skręcane góra-dół na środku, nie ma możliwości, że się rozpadnie. Przy Twoim rozwiązaniu potrzebny jest jeszcze jakiś stojak do lampy, przy moim masz dwa w jednym. No i jeszcze trzeba mieć gniazdo PC w lampie. Dla znających się, to nie problem, ale dla totalnego lajkonika może być przeszkodą.

  8. #308
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miron19j Zobacz posta
    mam pudełko skręcane góra-dół na środku, nie ma możliwości, że się rozpadnie. Przy Twoim rozwiązaniu potrzebny jest jeszcze jakiś stojak do lampy, przy moim masz dwa w jednym. No i jeszcze trzeba mieć gniazdo PC w lampie. Dla znających się, to nie problem, ale dla totalnego lajkonika może być przeszkodą.
    To dobre rozwiązanie, pod warunkiem że śruba nie wypadnie na środku płytki odbiornika

  9. #309

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    To dobre rozwiązanie, pod warunkiem że śruba nie wypadnie na środku płytki odbiornika
    zawsze można ją wykorzystać do strojenia anteny

  10. #310

    Smile

    Okey

    Primo:

    Pies sobie radzi. będzie dobrze!

    Secundo:

    Działa z 1/8000s

    Realny zasięg "as it is" tak do 15m.

    Poniżej testowe kadry:
    Tryb slave - manul , lampa zdalna SB600 wyzwala SB800 na sankach d700. Exify w plikach.

    Zawsze ta sama kolejność - błysk bez transmitera, drugie z transmiterem.

    1/500s


    1/1000s


    1/4000s


    1/8000s


    Teraz analogicznie jak poprzednio tylko zdalna w TTL.

    1/8000s


    I jeszcze 1/500s lampa z boku w drugim pokoju
    analogicznie wyzwalanie błyskiem

    i rtCLS


    Dobra, tyle testowania.
    It's Jake Danniels Time

    Pozdrawiam,
    Tomek
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

Strona 31 z 51 PierwszyPierwszy ... 21293031323341 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •