Close

Strona 29 z 51 PierwszyPierwszy ... 19272829303139 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 502

Wątek: Radiowy CLS

  1. #281

    Domyślnie

    Sledze ten watek od poczatku i jestem pod ogromnym wrazeniem Waszej determinacji. Chyle czola koledzy!

  2. #282

    Domyślnie

    Wielkie gratulacje dla realizatorów pomysłu! Znalazłem jeszcze coś takiego: TR-331 - ok 180$, link do wątku Strobist, jak rozumiem są to gotowe urządzenia/wyzwalacze przesyłające TTL
    Pozdrawiam
    Janusz

  3. #283

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fushiro Zobacz posta
    Wielkie gratulacje dla realizatorów pomysłu! Znalazłem jeszcze coś takiego: TR-331 - ok 180$, link do wątku Strobist, jak rozumiem są to gotowe urządzenia/wyzwalacze przesyłające TTL
    O ile wiem Pixele działają nieco inaczej, one nie transmitują CLS'a tylko robią za "radiowy kabel SC28". Lampa na tym wyzwalaczy zachowuje się tak jakby była na sankach aparatu.
    Czyli nie jest to ta sama ideologia.

    Pozdrawiam,
    Tomek
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  4. #284

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tymancjo Zobacz posta
    ... nie jest to ta sama ideologia.

    Pozdrawiam,
    Tomek
    Czyli tym lepiej dla waszego pomysłu! A czy skomplikowane byłoby zaadoptowanie chińskich wyzwalaczy na 2,4GHz? YN RF-602 kosztują śmieszne pieniądze.
    Pozdrawiam
    Janusz

  5. #285

    Domyślnie

    Witam,

    moje gratulacje, Panowie . Cieszę się, że działa Wam taka prosta wersja i obejdzie się bez jakichś dodatkowych zabiegów.

    Pozdrawiam, QuadMan
    Jakieś puszki i słoiki, a fotki takie sobie....

  6. #286

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fushiro Zobacz posta
    Czyli tym lepiej dla waszego pomysłu! A czy skomplikowane byłoby zaadoptowanie chińskich wyzwalaczy na 2,4GHz? YN RF-602 kosztują śmieszne pieniądze.
    Kwestia częstotliwości nośnej czy to będzie 433MHz 866MHz czy też 2,4GHz jest teraz nieco drugorzędna. Raczej będziemy budować kolejne prototypy w oparciu o układy nadajnik - odbiornik nie pochodzące z akcesorii fotograficznych - bo taniej i większe spektrum możliwości.

    Tylko nie wiem czy przy tak prostym niekodowanym sygnale 2,4GHz nie będzie bardziej narażone na zaśmiecanie od WiFi itp.

    Cytat Zamieszczone przez QuadMan Zobacz posta
    Witam,

    moje gratulacje, Panowie . Cieszę się, że działa Wam taka prosta wersja i obejdzie się bez jakichś dodatkowych zabiegów.

    Pozdrawiam, QuadMan
    Dzięki, no i liczymy na dalsze wsparcie przy rozwoju koncepcji.

    Pozdrawiam,
    Tomek
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  7. #287

    Domyślnie

    a ja powiem tak: jak ogarniecie to w jakas dobra obudowe to kupi to od was polowa forum, ze mna wlacznie

  8. #288
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciek.evo Zobacz posta
    a ja powiem tak: jak ogarniecie to w jakas dobra obudowe to kupi to od was polowa forum, ze mna wlacznie
    Pomysł jest za "milion dolarów", ale jednocześnie jest chyba zbyt banalny i prosty w realizacji by na tym zarabiać. Po prostu każdy może to zrobić sam, lub poprosić o pomoc kolegę, który potrafi trzymać lutownicę
    Sądzę, że teraz powinniśmy pomyśleć o ulepszeniu urządzenia, które posiada duże wady wynikające właśnie z prostoty działania.
    Mam tu na myśli zakłócenia; nie tyle toru radiowego, co samych sygnałów CLS.
    Moduł działa na jednym kanale i jeśli będą go używać jednocześnie dwie osoby ( a takie założenie jest dość prawdopodobne, gdyż zakładam że zdobędzie ono sobie dużą popularność), to będą sobie wzajemnie wyzwalać lampy
    Jeśli będzie to Nikoniarz i Canonier, to jeszcze pół biedy, procesory w lampach powinny to ogarnąć, kłopot będzie wtedy, gdy obaj będą z jedne stajni
    Oczywiście można się wtedy podzielić kanałami CLS'a, ale nie jest to komfortowe rozwiązanie.
    Teoretycznie można zrobić urządzenie pracujące na kilku kanałach konkretnej częstotliwości, ale tu wracamy do punktu wyjścia, czyli do kłopotów jakie sprawił nam układ enkoder/dekoder wnosząc opóżnienia czasowe.
    Dlatego myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie dublowanie urządzeń, czyli zamknięcie w jednej obudowie zestawów na 433 i 868MHz. Będziemy się mogli wtedy przełączać pomiędzy częstotliwościami i pracować w sposób wolny od potencjalnych zakłóceń

    Cytat Zamieszczone przez fushiro Zobacz posta
    Czyli tym lepiej dla waszego pomysłu! A czy skomplikowane byłoby zaadoptowanie chińskich wyzwalaczy na 2,4GHz? YN RF-602 kosztują śmieszne pieniądze.
    Wykorzystujemy zaledwie połowę tego co jest w najprostszych chińskich wyzwalaczach, więc urządzenie kosztuje połowę „śmiesznych pieniędzy”
    Ostatnio edytowane przez Art Erie ; 14-05-2010 o 13:10

  9. #289

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Oczywiście można się wtedy podzielić kanałami CLS'a, ale nie jest to komfortowe rozwiązanie.
    Szacunek dla was , Panowie, za wykonaną robotę.
    Jeżeli coś ma być proste i tanie, to z założenia będzie niekomfortowe. Jeżeli ktoś chce mieć sterownik odporny na wszelkie zakłócenia/niedogodności, to niech sobie kupi jakiś fabryczny.

    PS już się szykuję do zrobienia sobie takiego

  10. #290
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miron19j Zobacz posta
    Szacunek dla was , Panowie, za wykonaną robotę.
    Jeżeli coś ma być proste i tanie, to z założenia będzie niekomfortowe. Jeżeli ktoś chce mieć sterownik odporny na wszelkie zakłócenia/niedogodności, to niech sobie kupi jakiś fabryczny.

    PS już się szykuję do zrobienia sobie takiego
    Dodatkowy koszt drugiego kanału, to 12-22zł /nadajnik lub odbiornik

Strona 29 z 51 PierwszyPierwszy ... 19272829303139 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •