Close

Strona 28 z 51 PierwszyPierwszy ... 18262728293038 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 502

Wątek: Radiowy CLS

  1. #271

    Domyślnie

    GRATULACJE !!!!!!!!!!

    I ja również ustawiam się już w kolejce po gotowe urządzonko, jakby coo..

  2. #272

    Domyślnie

    a mowili ze sie nie da...
    gratulacje Panowie!!
    I'm a photographer, I make people immortal. What's Your superpower?

  3. #273

    Domyślnie

    w razie czego chetnie zapisuje sie na egz przedprodukcyjny

    p.s. to nie jest ogloszenie typu kupie zamienie... pisze na wszelki wypadek zeby .... kolejnego ostrzezenia mi nie zalozyl...

  4. #274

    Domyślnie

    a na jakim body to sprawdzaliście - bo z doświadczenia wiem że to od niego również zależy "czas transmisji" w CLS?
    Pozdr. Darek
    D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX

  5. #275

    Domyślnie

    d700 wbudowana jako master. I jeżeli się nie mylę to wyzwalałem też za pomocą sb800.

    I tak sobie pomyślałem, że możemy nadać temu nazwę kodową rtCLS od radio transmitted CLS.

    Pozdrawiam,
    Tomek
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  6. #276
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darsedz Zobacz posta
    a na jakim body to sprawdzaliście - bo z doświadczenia wiem że to od niego również zależy "czas transmisji" w CLS?
    W naszym przypadku, nie ma to znaczenia gdyż nie wnikamy w samą sekwencję CLS (szanując patenty Nikona ).
    Transferujemy jedynie odebraną informację i oddajemy slave bez żadnej ingerencji w jej zawartość.
    Przebiegi czasowe i zawartość sygnału są w tym momencie nie istotne.
    W tej chwili układ pracuje na 433MHz i spokojnie się wyrabia na poziomie mikrosekund, a jadą do nas już zamówione układy na 868MHz (większy zasięg i odporność na zakłócenia ).
    W przypadku wyższej częstotliwości można przesłać jeszcze więcej informacji w krótszych odstępach czasowych.
    Nie korzystamy z dodatkowych układów koder/dekoder (daja dużą zwłokę czasową), a całą informację przekazujemy za pośrednictwem fali radiowej na wzór alfabetu Morse'a.
    Dla zobrazowania – fala 868MHz ma długość około 36cm, czyli odległość jaką światło pokonuje w czasie 1 nano sekundy.

    Cytat Zamieszczone przez tymancjo Zobacz posta
    [...]Jak się okazało jak napięcie zasilania w odbiorniku siada (do około 2,3V) przestaje się wyrabiać z CLSowym słowem. Przyprawiło mi to trochę zamieszania. Ale nie ważne.[...]
    Tomek a dołożyłeś kondensator na wejściu zasilania odbiornika? Bo może to ze względu na rezystancję baterii? Jeśli nie to po prostu wina żarłocznej diody IR, trzeba będzie stosowac większe aku na zasilanie

    Cytat Zamieszczone przez tymancjo Zobacz posta
    [..]I tak sobie pomyślałem, że możemy nadać temu nazwę kodową rtCLS od radio transmitted CLS.[...]
    rtCLS - Też ładnie

    Koledzy, a jak to jest w Canonie? Też mają jakiś protokół komunikacji po IR?
    Jeśli tak, to mogą skorzystać z tematu bez żadnych przeróbek, taki prezent od Nikoniarzy

  7. #277

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta

    Tomek a dołożyłeś kondensator na wejściu zasilania odbiornika? Bo może to ze względu na rezystancję baterii? Jeśli nie to po prostu wina żarłocznej diody IR, trzeba będzie stosowac większe aku na zasilanie



    rtCLS - Też ładnie

    Koledzy, a jak to jest w Canonie? Też mają jakiś protokół komunikacji po IR?
    Jeśli tak, to mogą skorzystać z tematu bez żadnych przeróbek, taki prezent od Nikoniarzy
    Pojemności na razie nie było, ale coś tam dobrze by było dać.
    Co do canona - to ma to podobnie realizowane, więc nie wykluczone że rtCLS będzie i tam działał poprawnie. Nie ma teraz Mariusza więc nie mam jak sprawdzić w canonie.
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  8. #278
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Sprawdż na TV, jeśli zadziała ( a z pewnością tak ) to będzie działać z każdym urządzeniem komunikującym się po IR

  9. #279

    Domyślnie

    Jako przedłużacz pilota chodzi jak złoto
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  10. #280
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tymancjo Zobacz posta
    Jako przedłużacz pilota chodzi jak złoto
    W takim razie będzie pracował równie dobrze z Canonem, roletami okiennymi i co tam jeszcze da się wymyślić

    EDIT

    Mam info - jadą już do mnie kości na 868MHz
    Ostatnio edytowane przez Art Erie ; 14-05-2010 o 10:50

Strona 28 z 51 PierwszyPierwszy ... 18262728293038 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •