Close

Strona 4 z 25 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 244

Wątek: D3s-D700

  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dvkoc Zobacz posta
    Witam,
    Czy wizjer w D700 i w D3 jest taki sam ? czy obraz przy tym samym obiektywie jest tak samo duzy ?
    http://optyczne.pl/porownaj.php?co=a...=713&add1=1025
    Tam można sprawdzić większość różnic w specyfikacjach.
    D700, D300 + MB-D10, N 14-24/2.8, N 35/2, N 50/1.4g, N 70-200/2.8 vrI N SB-900, S EF-500 DG SUPER, Mf 055xprob + 804rc2, Lowepro SR D550 AW

  2. #32

    Domyślnie

    Mam D700 i D3s i szczerze, to prawie 2x wydatek za D3s nie jest tego wart. Za zaoszczedzona kase mozna kupic swietne szklo...

  3. #33
    Zbanowany
    Dołączył
    11 2009
    Miasto
    Wałbrzych
    Posty
    349

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Atlis Zobacz posta
    Mam D700 i D3s i szczerze, to prawie 2x wydatek za D3s nie jest tego wart. Za zaoszczedzona kase mozna kupic swietne szklo...
    A dlaczego uwazasz ze nie jest tego wart? Mozesz podac jakis konkretny przyklad?

  4. #34

    Domyślnie

    1. maniek, jezeli stac cie na D3s, to sie nie zastanawiasz nad kupnem D700, bo jezeli tak, to chyba z toba cos nie tak.
    2. D700 co prawda nie kreci wideo, wizjer jest mniejszy i ISO nie jest 102000, no czy tak naprawde jest ci to potrzebne? Fotky z D700 sa rewelacyjne. Nie dawno porownywalismy w pracy D3s, D3 i D700 - roznice sa w warunkach normalnych znikome.

    Ja generalnie robie reporterska robote i prawda jest taka, ze nie musze miec przy sobie kamere, moge nie brac lampe i zrobie material, ktory jest mi potrzebny, ale jakos sobie nie wyobrazam, ze ktos, kto robi zdjecia modelkom (siostrze) lub na slubie potrzebuje cos wiecej niz D700.

    D3s jest super, tylko ze jest droga, duza i ciezka a jak na siebie nie zarabia, to jest bez sensu. Dokladnie dlatego zdecydowana wiekszosc ludzi tez kupuje 5DMkII. Cena sensowna i aparat nie jest wielkosci szafy. No chyba ze chcesz do D700 battery grip. Wtedy D3s odrazu jest mniejsza...

  5. #35

    Domyślnie

    Ten kto chce kupić d3s znajdzie wiele powodow dla ktorych d3s jest lepszy, podobnie jak ten, komu szkoda $$$ znajdzie wiele powodow dla ktorych nie jest lepszy. Np. http://mansurovs.com/nikon-d700-d3-v...ise-comparison widac ze d3s jest lepszy
    Credo in unum Deum

  6. #36

    Domyślnie

    Oczywiście że wysokie iso jest w d3s zauważalnie lepsze. Ale D700 jest najbardizej racjonalnmym wyborem dla większości fotografujących. D3s podobnie jak D3xto aparaty dla tych nie mieszczących się w naprawdę sporym woreczku "większości", albo dla osób które po prostu "chcą mieć i już"
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z24-70SII/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    Paweł

  7. #37

    Domyślnie

    IMO D700 świetnie sobie radzi na wysokim ISO (pomijając efekty świetlne występujące przez całe zdjęcie jeśli w kadrze mamy ostre źródła światła)

    Oto kilka na ISO od 8000-25600.Wołane w LR 3 beta 2.Wyostrzanie zmniejszone z default 25,1,25 na 10,1,25 i odszumianie lumin z 0 na 10 w skali 0-100







    D700 + parę zatyczek do korpusu.


  8. #38

    Domyślnie

    ta winieta jest wynikiem wady obiektywu czy twoim dziełem? jeśli to drugie to jesteś kolejną osobą, która wpadła w sidła tej maniery
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qooba Zobacz posta
    ta winieta jest wynikiem wady obiektywu czy twoim dziełem? jeśli to drugie to jesteś kolejną osobą, która wpadła w sidła tej maniery
    Ta winieta jest naturalnym efektem używania D700 z 35/1,8DX ....a że lubię winietę to jej nadto nie usuwałem.Ogólnie nie uważam winiety za manierę tylko jako pomoc w skupianiu uwagi na głównym temacie ujęcia.Zresztą,jedni lubią i inni nie,o gustach się nie dyskutuje.

    Zdjęcia wystawiłem by pokazać wysokie ISO,to tak dla wyjaśnienia.
    Ostatnio edytowane przez rychu_lhotse ; 30-03-2010 o 11:12
    D700 + parę zatyczek do korpusu.


  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rychu_lhotse Zobacz posta
    Zdjęcia wystawiłem by pokazać wysokie ISO,to tak dla wyjaśnienia.
    rozumiem to doskonale, ale swoje zdanie na temat winiety mam...
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

Strona 4 z 25 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •