Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 57

Wątek: Profile D700

  1. #21

    Domyślnie

    Zawsze sobie można ten profil zmieniać w programie do wołania więc nie widzę potrzeby wgrywania go do puszki.
    Pozdrawiam
    Szymon W.

  2. #22

    Domyślnie

    no wlasnie wiec po co sie pierniczyc z tymi profilami? jak i tak trzeba wolac wolac wolac. pozatym osobiscie lubie piescic sie z fotkami w ps.
    no chyba ze ktos jest takim pro ze wszystko w puszce ustawia i wychodzi mu gotowy produkt.....
    FX

  3. #23

    Domyślnie

    jpg dla NBA


    dx2d2

    portrait

    standard

    neutralny

    tylko proszę bez komentarzy że nieostre czy coś tam chodzi wyłącznie o różnice w profilach.
    pliki całkowicie gołe
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 23-01-2010 o 12:46
    Pozdrawiam-Rajmund
    Dwie puszki, dwie lampy i trochę szkła
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  4. #24

    Domyślnie

    Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum, ale mam nadzieję, że pomogę. Profile standard od portretu różni m.in. wysycenie czerwieni. Jeśli dobrze pamiętam najmocniej wysyca standard, potem portret, neutral, a na końcu D2Xmode2. Do portretów używam tylko D2Xm2 i czasem neutral, bo pozostałe kompletnie mi nie podchodzą (zbyt mocno świnką przebija).

  5. #25

    Domyślnie

    D2Xm2 przekłamuje czerwień na maxa. Nie wiem jak można go używac i do czego. Zróbcie czerwony znak STOPu to przejrzycie na oczy.
    D800

  6. #26

    Domyślnie

    Zgadza się, ale akurat ta wada mi pasuje. Inna rzecz, że bywają warunki, gdy D2Xm2 daje koszmarnie zimno-siną twarz. Ale ja robię tylko w RAWach, więc to nie problem.

  7. #27
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez plusfoto Zobacz posta
    jpg dla NBA




    tylko proszę bez komentarzy że nieostre czy coś tam chodzi wyłącznie o różnice w profilach.
    pliki całkowicie gołe
    Bardzo dziękuje. To mi wiele tłumaczy

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jm Zobacz posta
    Ja wiem, że NEF otwarty w ACR lub lightroom nie wnosi ze sobą informacji o profilu wgranym w puszkę i ustawionym dla zdjęcia.
    Są również profile dla ACR do pobrania ze strony Adobe Labs.

  9. #29

    Domyślnie

    Kiedyś ostro walczyłem w temacie profili w D700 - niestety ogólnie żaden profil nie jest dobry, czyli D700 narzuca zdjęciu swoją kolorystykę, której profilami specjanie poprawić się nie da, bo jest albo źle, albo bardzo źle. Odradzam też, jeżeli ktoś ma taką nadzieję - wgrywania profli canonowskich do profili nikona np w LR - nikon jest na to całkowicie odporny, na canona przerobić się nie da, ani trochę.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NBA Zobacz posta
    A teraz pytanko - mam wgrane te profile z D2X w Camera RAW... czyli na etapie wywoływania z RAW mogę je właczyć, czy jest sens wgrywać je jeszcze w puchę?
    Jak wgrać np.profil "portrait" w ACR ?
    Czy z podanego linku
    http://nikonimglib.com/opc/
    można włąsnie wgrać taki profil do ACR ?
    Jeśli to nie skomplikowane to b.proszę o wskazówki może na PW aby nie zaśmiecać tego wątku.
    D50 + S10-20/3,5 + N18-70/kit + N70-300VR + N35/2,0D + N50/1,4D + SB800 + podstawowe akcesoria

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •