Close

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 57

Wątek: Profile D700

  1. #31
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robik Zobacz posta
    Jak wgrać np.profil "portrait" w ACR ?
    Czy z podanego linku
    http://nikonimglib.com/opc/
    można włąsnie wgrać taki profil do ACR ?
    Jeśli to nie skomplikowane to b.proszę o wskazówki może na PW aby nie zaśmiecać tego wątku.
    Te profilki znajdziesz w sieci. Wypakowujesz. W Camera Raw pojawiają się w zakładce Camera Calibration - Camera Profiles...

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wakeford Zobacz posta
    Kiedyś ostro walczyłem w temacie profili w D700 - niestety ogólnie żaden profil nie jest dobry, czyli D700 narzuca zdjęciu swoją kolorystykę, której profilami specjanie poprawić się nie da, bo jest albo źle, albo bardzo źle. Odradzam też, jeżeli ktoś ma taką nadzieję - wgrywania profli canonowskich do profili nikona np w LR - nikon jest na to całkowicie odporny, na canona przerobić się nie da, ani trochę.
    Nie zgodzę się, profil możesz dostroić pod siebie że nie będzie się można przyczepić.
    Mowa przynajmniej o profilach w ACR.
    olender.me
    C5DmkII, C28/1.8, C85/1.8

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NBA Zobacz posta
    Te profilki znajdziesz w sieci. Wypakowujesz. W Camera Raw pojawiają się w zakładce Camera Calibration - Camera Profiles...
    Dzięki za błyskawiczną odpowiedź !
    D50 + S10-20/3,5 + N18-70/kit + N70-300VR + N35/2,0D + N50/1,4D + SB800 + podstawowe akcesoria

  4. #34
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej Olender Zobacz posta
    Nie zgodzę się, profil możesz dostroić pod siebie że nie będzie się można przyczepić.
    Mowa przynajmniej o profilach w ACR.
    Zgadzam się i widać to w każdej opcji... Mnie szczególnie podoba sie Landskype...

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robik Zobacz posta
    Jak wgrać np.profil "portrait" w ACR ?
    Jeśli to nie skomplikowane to b.proszę o wskazówki może na PW aby nie zaśmiecać tego wątku.
    Napisałem o tym dwa posty wyżej, przed twoim wpisem Dokładnie tutaj: http://labs.adobe.com

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fushiro Zobacz posta
    Napisałem o tym dwa posty wyżej, przed twoim wpisem Dokładnie tutaj: http://labs.adobe.com
    ...no tak "ślepych nie rodzą..." Sorry i dzięki zarazem !
    D50 + S10-20/3,5 + N18-70/kit + N70-300VR + N35/2,0D + N50/1,4D + SB800 + podstawowe akcesoria

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robik Zobacz posta
    ...no tak "ślepych nie rodzą..." Sorry i dzięki zarazem !
    Nic się nie stało Sam tego szukałem ze dwie godziny po sieci. Niech chociaż zostanie link dla innych.

    Inną sprawą jest to, że jak już znalazłem to czego szukałem, to stwierdziłem że profile mi nie leżą, ACR nie podoba mi sie w ogóle i przesiadłem się na wywoływanie RAW w NX2

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fushiro Zobacz posta
    Nic się nie stało ACR nie podoba mi sie w ogóle i przesiadłem się na wywoływanie RAW w NX2
    jestem z Tobą
    D800

  9. #39

    Domyślnie

    Ja tu z nikim nie dyskutuje tylko informuję, mam dwa sytemy i wiem, że profile 5D zastosowane do obróbki fotek z D700 wcale nie przypominają fotek z 5D i obojętnie gdzie się je stosuje. Może w NX2 wygląda to lepiej, ale w PS i LR kompletna kicha - a taki landscape to już szczyt porażki - myślę o oddaniu koloru skóry.

  10. #40

    Domyślnie

    A to nic nowego. Natomiast jak sama nazwa wskazuje landscape służy do czegoś innego niż portret na tle przyrody
    Pozdrawiam-Rajmund
    Dwie puszki, dwie lampy i trochę szkła
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •