Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 57

Wątek: Profile D700

  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wakeford Zobacz posta
    landscape to już szczyt porażki - myślę o oddaniu koloru skóry.
    No tak, a jak nazwa wskazuje "landscape" to przede wszystkim ludzka skóra...

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wakeford Zobacz posta
    ... profile 5D zastosowane do obróbki fotek z D700 wcale nie przypominają fotek z 5D i obojętnie gdzie się je stosuje.
    a to dziwne, bo z eksperymentów czornego wyszły 2 pliki które sa nie do odróznienia. W PS.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  3. #43

    Thumbs up

    Sorry, dawno nie zaglądałem na forum, czyli chętnie bym zobaczył ten eksperyment Czornyj`a, ale nie mogę znaleźć, prosiłbym o link.

  4. #44

    Domyślnie

    Cos kojarzę, że była to tablica Gretag-Macbeth umieszczona na czerownym prostokątnym wiadrze(?)
    Tez nie moge tego znaleźć

    Inna sprawa, że moim zdaniem w rzeczywistości tez do konca te profile nie daja rady. Trzeba posuwaczkować ale nawet wtedy trzeba kupić 5..

    .
    . . . - - - . . .

    Bla, bla, bla

  5. #45

    Domyślnie

    Dokładnie to jest tak: jeżeli ma się wzór tj.fotkę z 5D to można pod nią jako wzór podrasować jakąś fotkę z D700 - robiłem takie eksperymenty i rzeczywiście są bardzo podbne. Natomiast, jeżeli nie ma tej fotki z 5 D jako wzoru to zawsze masz kichę do kawdratu czyli fotkę z D700. Idealnym wyjściem było by robić dwa ujęcia: jedno z 5D, drugie z D700 i i fotki z D700 podrasowywać w kierunku 5D... ale po co wtedy D700 ??? i za taką kupę kasy !!!

  6. #46
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wakeford Zobacz posta
    Natomiast, jeżeli nie ma tej fotki z 5 D jako wzoru to zawsze masz kichę do kawdratu czyli fotkę z D700. Idealnym wyjściem było by robić dwa ujęcia: jedno z 5D, drugie z D700 i i fotki z D700 podrasowywać w kierunku 5D... ale po co wtedy D700 ??? i za taką kupę kasy !!!
    Idealnym wyjsciem byloby nauczyc sie robic zdjecia, wtedy nawet kicha D700 by nie przeszkadzala.

  7. #47

    Domyślnie

    Te! p -box , widzę, że sie nudzisz, mi chodzi o oddanie barwy skóry przez D700 - a wiadomo, że jest tu problem - chyba że focisz traktory, rajdówki itd.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wakeford Zobacz posta
    Te! p -box , widzę, że sie nudzisz, mi chodzi o oddanie barwy skóry przez D700 - a wiadomo, że jest tu problem - chyba że focisz traktory, rajdówki itd.
    Użyj własnego profilu kolorystycznego bądź zaadaptowanego z profilu 5D.
    olender.me
    C5DmkII, C28/1.8, C85/1.8

  9. #49
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wakeford Zobacz posta
    Te! p -box , widzę, że sie nudzisz, mi chodzi o oddanie barwy skóry przez D700 - a wiadomo, że jest tu problem - chyba że focisz traktory, rajdówki itd.
    Te! f-ford, skory, fijolki, innemu blekity nie dzwiecza Niech kazdy kupuje, to co mu odpowiada, mnie sie skora i fijolki z Nikona podobaja a nie z Canona, gdyby bylo odwrotnie zgadnij co bym kupil...

    PS. Nudza to sie ci, ktozy doszukuja sie problemow tam gdzie ich nie ma.

  10. #50

    Domyślnie

    Andrzej, właśnie tak robię, a mam dwa systemy: 5D i D700, można uzyskać duże podobieństwo, ale ostatecznie D700 idzie w róż/filolet, choć teoretycznie po zaadoptowania profilu z 5D nie powinno tak być, a jest...
    Jak masz jakiś swój profil na skórę w D700 to chętnie skorzystam, bo widziałem, że dobrze dajesz sobie radę z tym na twojej stronce www.
    Ostatnio edytowane przez wakeford ; 06-02-2010 o 20:15

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •