Close

Strona 5 z 12 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 115

Wątek: Blade RAW-y

  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mathu Zobacz posta
    To nie rozwiewa absolutnie żadnych wątpliwości dlaczego otwierając w tym samym programie rawy z dwóch aparatów wyglądają one inaczej.
    No ja wciaz o tym wlasnie pisze. Wszyscy mi mowicie, ze RAW-y sa blade i bez wyrazu kolorystycznego z zalozenia. Piszecie, ze taka jest natura plikow RAW i inne byc nie moga, bo to surowy zrzut z matrycy. OK, nie ma sprawy. Ale skoro tak, to czemu RAW-y z jednego aparatu sa blade, zas z innego sa nawet znosnie nasycone? Jesli ich struktura polega na bladosci, to z kazdej puszki powinny wyjsc wlasnie takie.
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karbulot Zobacz posta
    No ja wciaz o tym wlasnie pisze. Wszyscy mi mowicie, ze RAW-y sa blade i bez wyrazu kolorystycznego z zalozenia. Piszecie, ze taka jest natura plikow RAW i inne byc nie moga, bo to surowy zrzut z matrycy. OK, nie ma sprawy. Ale skoro tak, to czemu RAW-y z jednego aparatu sa blade, zas z innego sa nawet znosnie nasycone? Jesli ich struktura polega na bladosci, to z kazdej puszki powinny wyjsc wlasnie takie.
    Bardzo możliwe że defaultowy (bez instalowania czegokolwiek) profil ACR dla D80 jest taki jak jeden z opcjonalnych profili dla D90 - i masz rozwiązanie zagadki. Po prostu D80 wyszedł na tyle wcześnie, że nie trzeba już nic doinstalowywać.
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

  3. #43
    Zbanowany
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Matryca nie ma na to wpływu.
    to co napisałeś to nieprawda, matryca CMOS daje taką powłokę "szarą" na zdjęciu.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marer Zobacz posta
    Witam kolegów
    Mam prośbę do kolegi Czornyj
    Czy kolega zgodziłby się mi również udostępnić Camera Matching Profiles bo nie mogę tego znaleźć.
    przyłączam się

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karbulot Zobacz posta
    Ale skoro tak, to czemu RAW-y z jednego aparatu sa blade, zas z innego sa nawet znosnie nasycone?
    Bo to żadna tam struktura bladości matrycy tylko tak sobie inżynierowie programiści wymyślili, ot co
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  6. #46

    Domyślnie

    To moze ja zadam inne pytanie, takie koncowe - podsumowujace. Ogladajac sciagniete przeze mnie RAW-y do jakiej doszliscie konkluzji? Czy mam zaakceptowac taki stan rzeczy? Czy to jest niormalne, a ja jestem przewrazliwiony? Czy to aby na pewno nie jest wada aparatu? A moze to ja robie jakies potkniecia w naswietlaniu? Wiem, ze wiele z tych zdjec robie przy slonecznej pogodzie w dzien, a to podobno wrog fotografa. Po prostu jesli to jakas wada, to moge zareklamowac aparat. Ale skoro to jest normalne i ja tylko panikuje, to powiedzcie - "Masz Karbulot dobry aparat, po prostu panikujesz. Takie sa RAW-y i to jest normalne".

    Prosze byc wyrozumialym. To moje pierwsze lustro cyfrowe w zyciu. Wczesniej mialem D80, ale tylko 3 tygodnie, sprzedalem niezadlugo po zakupie i wymienilem na D90. Wiec w sumie moge powiedziec, ze te D90 jest moja pierwsza lustrzanka.
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  7. #47

    Domyślnie

    Na pewno jesteś przewrażliwiony to po pierwsze. Po drugie aby zrozumieć dlaczego tak się dzieję musisz zdać sobie sprawę czym jest RAW. Po trzecie musisz pamiętać, że ustawienia z puszki potrafi odczytać tylko oryginalny soft od Nikona. Po czwarte to wygląd RAWa po otwarciu w programie zależy od programistów tego właśnie programu. Po piąte to ty osobiście masz ustawić jak ma wyglądać RAW "po wywołaniu" - czy blady, czy ponury, czy żywy, czy smutny....
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karbulot Zobacz posta
    "Masz Karbulot dobry aparat, po prostu panikujesz. Takie sa RAW-y i to jest normalne".
    Pozdrawiam,
    Paweł
    D80 + N18-70 + N70-300 VR + N50/1.8

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Po trzecie musisz pamiętać, że ustawienia z puszki potrafi odczytać tylko oryginalny soft od Nikona.
    C1PRO też czyta ustawienia z puszki

  10. #50

    Domyślnie

    Ogladajac sciagniete przeze mnie RAW-y do jakiej doszliscie konkluzji?
    Że się nie ściągają, bo limit 10 pobrań się wyczerpał!

    Na pewno jesteś przewrażliwiony to po pierwsze. Po drugie aby zrozumieć dlaczego tak się dzieję musisz zdać sobie sprawę czym jest RAW. Po trzecie musisz pamiętać, że ustawienia z puszki potrafi odczytać tylko oryginalny soft od Nikona. Po czwarte to wygląd RAWa po otwarciu w programie zależy od programistów tego właśnie programu. Po piąte to ty osobiście masz ustawić jak ma wyglądać RAW "po wywołaniu" - czy blady, czy ponury, czy żywy, czy smutny....
    Ale kolega twierdzi że rawy z D80 NA TYM SAMYM SOFCIE wyglądają lepiej.
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

Strona 5 z 12 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •