Close

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 76

Wątek: D200 vs D300?

  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    dobrze napisane

    dlatego nie kupiłem d300 kiedy kosztował 4444zł...tylko odrobinę przerobione d200
    Jak to przerobione? Przykleiłeś matrycę z D3 i wizjer z Sony A900?

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturpop Zobacz posta
    Jak to przerobione? Przykleiłeś matrycę z D3 i wizjer z Sony A900?
    Fuji
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mjr Zobacz posta
    Mariusz888, powiem tak.....
    Nie kupuj żadnego z powyższych, a poczekaj jeszcze i kup D700.

    pytanie tylko czy taki aparat jest mu potrzebny.. w sumie idąc za twoja myślą.. moze powinien kupić D3x.. jak szaleć to szaleć.. a co?

    dla mnie rozsądnym wyborem jest D300 .. powody sam wymieniłeś.. to dwie generacje aparatów..
    ogólnie analogowo..
    www.lizakowski-photo.art.pl

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nord Zobacz posta
    pytanie tylko czy taki aparat jest mu potrzebny.. w sumie idąc za twoja myślą.. moze powinien kupić D3x.. jak szaleć to szaleć.. a co?
    A nieprawda - od razu Hasselblada (jak szaleć to szaleć )

    Pewnie że każdy (bądź prawie każdy by chciał D700 zamiast D300 (potem D3 zamiast D700 a potem jeszcze D3x ))- tyle że nie każdego na to stać poza tym jak już napisałem nie zarabiam tym i nie wiem czy będę zarabiał - jak będę to można myśleć a jak już tutaj ktoś pisał - są ludzie co zarabiają przy pomocy D200 (ba już widziałem przypadki zarabiania D80 i też dało radę) - osobiście znam osobę która zarabia 300'tkami i świetnie sobie radzi tak więc na pewno nie można napisać że jest "niewystarczający" - przy cenie jaka była kiedyś tj 6,5k to rozważył bym i D700 i nie zmieniałbym jej pewnie przez kolejne 2-3 generacje puszek ale za 9k to niestety wysiadam Dlatego pytałem o D200 vs D300 a nie D300 vs D700

    Teraz to chyba kwestia czy D300 vs 24-70 z jednej strony szkło mniej podrożało niż puszka, i puszka pewnie szybciej też stanieje w razie czego tylko rzeczą która mnie najbardziej zniechęca do 24-70 jest ilość trefnych sztuk - to się zacina, to zgrzypi, to trzeszczy, to jest mydlane, to nie ostre to się coś posypało i siedzi w serwisie - wiem że jest też dużo zadowolonych userów tego szkła no ale nie uśmiecha mi się trafić na takiego wadliwego

    Btw dlaczego ostatnio jest moda na wyzbywanie się 24-70? Najczęściej razem z super puszkami (D700/D3) i to u nas na giełdzie i na allegro - jak nigdy nie było takich zestawów od prywatnych sprzedawców tak nagle jest pełno (jeśli tak można nazwać kilkanaście sztuk) - nikt nie sprzedaje samego body tylko wszyscy dokładają do niego 24-70 ???
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 10-03-2009 o 21:07 Powód: pis. ("nie prawda", "po za tym", "zgrzypi", "nie ostre")
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  5. #35

    Domyślnie

    MARIUSZ888, analizując Twoje potrzeby związane z puszką to wybrałbym d90. Aparat do wszystkiego dla amatora (duży LCD, wysokie ISO użyteczne 1600, dużo pomysłów ściągnięto z d300). Można z nim iść na śluby, pewnie da radę, bo widziałem zdjęcia nim robione przez forumowicza i były OK. Jest 2 razy tańszy od d300. Do niego gdybyś chciał robić śluby dokup Sobie 2-3 stałki z f1.4-2. Jak Ci temat zaskoczy to zarobisz i kupisz D300 lub 700 i zostanie d90 jako druga użyteczna puszka.
    Dlaczego stałki? Robiłem dwa śluby w styczniu 2009 r. i było tak ciemno w kościele (za oknem też) że miałem ISO 2500-3200 z D300 i 17-55/2.8 i szybko zmieniłem na 35/2 i 50/1.4 i używałem przesłon 1.8-2, co pozwoliło mi zejść na ISO 1600 i obraz był dużo ładniejszy i mniej szumu. Te dwie stałki uratowały mi kościół. Użyteczne ISO w d300 jest na poziomie 2000-2500 jak dla mnie i jak widać nie wystarczyło z zoomem. Ja wybrałem d300 tylko dlatego, bo robię śluby.
    Gdybyś jednak został przy d80, to stałki pozwolą ci działać na niższych ISO niż zoom z f/2.8, bo ISO w nim nie jest mocną stroną.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 10-03-2009 o 21:09 Powód: pis. (Kościół->kościół)

  6. #36

    Domyślnie

    Ja bym nie chciał D3 zamiast D700. To nie są konkurencyjne aparaty. To tak gwoli sprostowania.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  7. #37

    Domyślnie

    dareknik - ale Ty z tego co mówisz robisz śluby zawodowo a ja nie ja bardzo ale to bardzo lubię stałki ALE jak mam gdzieś jechać i wypadało by poza S 10-20 zabrać np 35/50/85/100/150 + np coś dłuższego to objętościowo to strasznie przyrasta a i komfort spada przez przepinanie - tak mogę (ogólnie nie do ślubów) mieć np 10-20 na jednym body i i jakieś 24/28-70 na drugim A akurat w przypadku D90 vs D300 wziąłbym D300 mimo ceny jednak D90 to nie D300 - nie mowa o onanizmie sprzętowym tylko jednak nie jest tak dobra jak D300 Kolejna rzecz która w przypadku D90 mnie rozbraja to że 2 na 3 wątki są o problemach z nią albo o błędach jakie wyświetla

    messer - ominęło mnie coś ? ja tu od początku nie rozważam przez cenę D700 a tu zaczyna schodzić na D700 vs D3
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 10-03-2009 o 21:11 Powód: pis. ("po za")
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  8. #38

    Domyślnie

    powiem tak, mam d200 od ok 100 000 klatek i oprócz typowych spraw - czyli zacierające się pokrętło (pomaga silikon to gum) i odklejająca i powiększająca się guma to nie widzę większych wad, choć już parę razy polał go deszcz i upadek też mu nie obcy (narzędzie do pracy), też zastanawiałem się nad kupnem d300, ale przy dzisiejszych cenach i gdyby nagle d200 padło (odpukać) to raczej kupił bym znów d200 (cena 2 razy niższa), fakt, że czułość praktyczna kończy się na 1250 (jak dla mnie) to nie uważam aby d300 było 2x lepsze i dla sceptyków d200 naprawdę jeszcze robi zdjęcia.................
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dareknik;
    Dlaczego stałki? Robiłem dwa śluby w styczniu 2009 r. i było tak ciemno w kościele (za oknem też) że miałem ISO 2500-3200 z D300 i 17-55/2.8 i szybko zmieniłem na 35/2 i 50/1.4 i używałem przesłon 1.8-2, co pozwoliło mi zejść na ISO 1600 i obraz był dużo ładniejszy i mniej szumu. Te dwie stałki uratowały mi kościół.
    tak z ciekawosci sie pytam - czy na slubach nie mozna robic z lampą?

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ttb Zobacz posta
    tak z ciekawosci sie pytam - czy na slubach nie mozna robic z lampą?
    Podpinam się pod to pytanie Robiłem incydentalnie kilka imprez dla znjomych i z sabinką nie wychodziłem wyżej niż 400 ISO.
    Wiem, że plastyka zdjęć bez lampy jest fajniejsza, ale nie dajmy się zwariować...
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez stachmuszel ; 11-03-2009 o 08:37
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •