Close

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 76

Wątek: D200 vs D300?

  1. #41

    Domyślnie

    TTB, można robić z lampą, no chyba że pleban zabroni, trzeba pytać przed ślubem.

    STACHUMUSZEL, pewnie zauważyłeś że pisałem o ślubach w styczniu i ciemnicy za oknami o godz. 17.00. W kościele nie było lepiej. W środkowej części kościoła gdzie siedzieli goście weselni paliły się delikatnie punktowe lampki i nie było żyrandola. Przy ołtarzu było ciut lepiej, dwa halogeny oświetlały ołtarz. Oczywiście że robiłem z lampą, czasami bez. W kościele za bardzo nie odbijesz światła (wysokie sufity, daleko do ścian) a nie wypada walić po oczach lampą.
    W lecie w kościele zdarza się że robię na ISO 200-400 jak jest jasny kościół i lampą tylko doświetlam lub nie używam wcale.
    Piszesz o imprezach dla znajomych. Na imprezie panują inne warunki. Jest zazwyczaj niski sufit, pomieszczenia nie są duże i jest od czego odbić światło z lampy (sufit, ściana). Ja też w takich warunkach nie przekraczam z lampą ISO 800.

  2. #42

    Domyślnie

    "Imprezy dla znajomych" rozumiałem jako ślub, komunia i ostatnio studniówka etc. I tak głównie robiłem ISO 320/400. I przyznam, że ludzie nie narzekali na fotki. Aczkolwiek ja nigdy nie jestem zadowolony ze swoich
    Widać, każdy z nas ma inne podejście do zagadnienia i ja to szanuję. Ja poprostu więcej doświetlam lampą.
    Pozdrawiam.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  3. #43
    Witusch
    Gość

    Domyślnie

    Jak juz jestesmy przy lampach... czy do tego typu imprez (sluby komunie itp)wystarczy SB-600, czy sb-800/900 to mus?

  4. #44

    Domyślnie

    Ja ma SB-600 i jakoś nie odczuwałem, że czegoś mi brakuje.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  5. #45

    Domyślnie

    SB 600 powinno wystarczyć w większości sytuacji, ale czasami więcej mocy się przydaje.

  6. #46
    Witusch
    Gość

    Domyślnie

    Czyli, przy tego typu fotografii, miedzy tymi lampami mozna jedynie odczuc roznice w mocy?

  7. #47

    Domyślnie

    Ja chyba nigdy nie miałem potrzeby do korzystania z pełnej mocy SB800 na ślubie/weselu.
    Osobiście czasami bardziej brakuje mi dobrego systemu zasilania niż większej mocy

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ttb Zobacz posta
    tak z ciekawosci sie pytam - czy na slubach nie mozna robic z lampą?
    Zasadniczo można robić chyba, że ksiądz/proboszcz nie zezwoli. Ale na pewno nie można w kościele rozstawiać dodatkowych własnych źródeł światła. Już tu ktoś na forum proponował zrobić w kościele na ślubie mini studio CLS
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  9. #49
    Witusch
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomtytus Zobacz posta
    Ja chyba nigdy nie miałem potrzeby do korzystania z pełnej mocy SB800 na ślubie/weselu.
    Osobiście czasami bardziej brakuje mi dobrego systemu zasilania niż większej mocy
    Czy w takim razie, ktoras z SB-xxx oferuje lepszy system zasilania niz inne?
    I jeszcze jedno pytanie, znalazlem takie specyfikacje dotyczace zoomow SB-900 - 17-200mm, SB-800 - 24-105mm, SB-600 - 24-85mm. Jak ma sie to do praktyki, tzn, ze np. SB-600 i 800 nie beda poprawnie naswietlac z Sigma 10-20? albo z Sigma 50-150? Sorry za te pytania, ale z lampami nie mam doswiadczen a chcialbym w najblizszym czasie jakas kupic i wole zapytac.
    Ostatnio edytowane przez Witusch ; 11-03-2009 o 12:09

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez witusch Zobacz posta
    czy w takim razie, ktoras z sb-xxx oferuje lepszy system zasilania niz inne?
    sb-900
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •