Jako użytkownik K200D i pstrykający okazjonalnie D40 i D80... D40 czy nawet D60 (bo to tak naprawdę praktycznie ten sam aparat) to trochę inna półka niż K200D. Wadą Pentaxa jest to, ze to Pentax... Nie pójdziesz do pierwszego lepszego sklepu i nie przymierzysz się do szkła czy lampy... Trzeba zamawiać. No i AF jest głośniejszy niż Nikonowski AF-S. Natomiast ergonomią, wykonaniem, wyposażeniem czy jakością szkła kitowego zdecydowanie bije D40/D60. Stabilizacja w body też nie jest papierowa - uaktualniony test K20D na optyczne.pl pokazał, ze w Pentaxach ma skuteczność jakiś 2EV.
Porównując D40 do D60 - jakieś drobiazgi tam są, ale najważniejsze to te MPix... D40x/D60 to kolejne ofiary wojny na megapiksele. Ktoś powie, że 10MPix daję większą swobodę kadrowania przy obróbce zdjęcia, ale co komu po 10Mpix, jak będzie mydło z kiepskiego obiektywu? Do tego D40 zrobi lepsze fotki przy wysokim ISO. Podobnie jest z Pentaxami - K100D Super i K200D. 6MPix matryca spisuje się po prostu lepiej. Jeśli niskiego ISO brakuje w D40, to przecież są jeszcze filtry szare...
Osobiście odrzuciłbym D60, bo w moim mniemaniu jest zdecydowanie za drogi w stosunku do swoich możliwości. Jeśli nowy, to D40 + 18-55 za ~1000zł + jakieś fajniejsze szkło (18-70 ??) lub K200D + 18-55 II.
Szukaj




Odpowiedz z cytatem




Skontaktuj się z nami