Jest jeszcze opcja D40+18-55 i 55-200mm![]()
Szukaj
Jest jeszcze opcja D40+18-55 i 55-200mm![]()
D40+grip+N18-55+N55-200mm+N50mm 1/8D+Tokina AT-X400mm f5.6
hehehehehe nie moge... No i tu wyszlo to, o czym mowilem. totalny brak umiejetnosci przyswajania informacji. Mowa byla o roznych szklach, ale nie znalazlem tam nic o 18-70VR (moze dlatego, ze takowe nie istnieje? hmmmm...).
No i chcialbym zobaczyc, gdzi i za ile kupisz nowy fabrycznie obiektyw tego typu, zwlaszcza w zestawie z D60.
Mimo wszystko powodzenia.
Elektryczna klamka od Tippmana zasilona powietrzem o wysokim ciśnieniu, służąca do robienia siniaków w okolicach głowy. A do tego jakiśtam Nikon do dokumentowania dzieła zniszczenia.
Myślę że to dobra decyzja i nie przekroczy wiele 2000 a jak dobrze się zakręcisz to sie zmieścisz. Powodzenia.
Tylko bez VR :P
D5100//// 18-105VR
dzisiaj w sklepie widziałem d40 z 18-55 a-fs za 989 zł
puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności
Na przykład tutaj:
http://www.ceneo.pl/1876752
;P
Autorce proponowałbym jednak rozważenie szarpnięcia się na to: http://www.ceneo.pl/319308
Naprawdę to już tylko mały krok cenowy, a potencjał z miejsca większy ;]
Tylko że ten jest bez VR ...
Potencjał większy na co...? Rozumiem że tylko na szkła bez silnika.
D5100//// 18-105VR
No, jest bez VR, bo nie istnieje coś takiego jak 18-70 VR. Albo VR i 18-55/16-85, albo 18-70. Przyjąłem, że Założycielce Wątku chodziło o 18-70, tylko pomyliła się w oznaczeniach. Co ciekawe, potrafiłem domyślić się/zgadnąć bez robienia złośliwości. To ostatnio rzadkość na tym forum ;]
Potencjał większy właśnie ze względu na pełną współpracę ze szkłami bez silnika, jeżeli dodasz do tego lepszą ergonomię i wygodę użytkowania, to jest to już sporo jak na niespełna 500 pln różnicy. Moim zdaniem warto. Co nie znaczy, że D60 to zły aparat![]()
Ale istnieje coś o wiele lepszego niż VR: statyw.
Chyba zbyt dużą wagę przywiązujemy do tych literek w oznaczeniach. Ciemny obiektyw (a do takich zalicza się 18-70 f/3,5-5,6), bez wzgędu na ilość oznaczeń, ...zawsze będzie ciemny. A jak ktoś ma drżące z zimna ręce, to i VR mu nie pomoże.
Zresztą autorka wątku już wybrała. Co z tego wyniknie: czas pokaże.![]()
D40 + Velbon 800R
Nikkor: 18-55mm f/3,5-5,6; 28mm f/2,8; 50mm f/1,8; 105mm f/2,5; 135 mm f/2,8;
Sigma: 28-105mm f/2,8-4,0; Vivitar series 1: 70-210mm f/3,5.
A to przepraszam. Faktycznie: klepnąłem głupotę.
Pewnie dlatego, że nigdy nie interesował mnie ten obiektyw. Zakres trochę za krótki. Tu milimetr za dużo tam 10 mm za mało.
P.S.
A ten Nikkor co ma zakres odpowiedni... ...ma nieodpowiednia cenę.Ach życie! Czy zawsze musi być coś nie tak?
![]()
Ostatnio edytowane przez boorg ; 09-12-2008 o 19:08
D40 + Velbon 800R
Nikkor: 18-55mm f/3,5-5,6; 28mm f/2,8; 50mm f/1,8; 105mm f/2,5; 135 mm f/2,8;
Sigma: 28-105mm f/2,8-4,0; Vivitar series 1: 70-210mm f/3,5.
Skontaktuj się z nami