Close

Strona 13 z 47 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 470
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    pn, a porównywałeś wysokie ISO z Twego 30D z D300? Jak to wygląda, skoro miales mozliwosc porownania?
    Zaszumienie moim zdaniem jest podobne, ale za to z D300 mozna o wiele wiecej wyciagnac, juz na starcie obraz wyglada znacznie lepiej, wiecej detali, wiec po odszumieniu tez wyglada znacznie lepiej -> szczegoly nie gorzej niz z 30D, za to o wiele czystszy obraz.
    Nikon F-501, Canon 30D

  2. #122

    Domyślnie

    przez długo czas topowe puszki nikona nie dorównywały pod wieloma względami w obrazowaniu amatorskim aparatom canona. zeszłoroczne premiery zrobiły pod tym względem drastyczne przetasowanie.

    nie ma się co siłować - miałem dłuugo d200, 30d i 5d. z tych trzech najlepsza puszką był d200 i jednocześnie dawał najsłabszy obrazek - bardzo miękki i potwornie zaszumiony. ale wszytskie te aparaty to są już jednak zabytki i po co wracać do starozytnych sporów. zaczekajmy na nowości. coś czuję, że nowy FF canona pokaże sporo, choc i tak ja będe czekał do lutego, na nowego marka.

    puszczanie smętów, jakie to słabe migawki mają canony i jak te migawi notorycznie padają, to bajkopisarstwo. przerobiłem kilka sztuk 5d, dwie 30d, dwie 350d. nic nigdy nie padło. w sporej grupie moich fotograficznych znajomych "młoda" migawka padła raz, w 300d, już chwile temu. słyszałem z kolei o padach migawki w nowiutkich d3, nawet tu na forum. udowadniać, ale cześciej usilnie poróbować udowadniać, można wszystko. że d200 obrazuje lepiej albo identycznie jak 5d też. punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. tylko warto ustalić sobie jakieś granice fanatyzmu

  3. #123

    Domyślnie

    ale wszytskie te aparaty to są już jednak zabytki
    Ech, zawsze lubiłem klasyczne aparaty... Nikon F3, Olympus OM-2, Contax RTS, Leica R6.2, Nikon D200, Canon 5D...

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez whatsilenceknows Zobacz posta
    Ech, zawsze lubiłem klasyczne aparaty... Nikon F3, Olympus OM-2, Contax RTS, Leica R6.2, Nikon D200, Canon 5D...

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adam Trzcionka Zobacz posta
    zaczekajmy na nowości. coś czuję, że nowy FF canona pokaże sporo
    Coś czuję ze nowej 5ki narazie nie będzie....czy zdarzyło się kiedyś,że bez ''wycieków'' Canon pokazał coś nowego na jakichkolwiek targach?
    D700 + parę zatyczek do korpusu.


  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rychu_lhotse Zobacz posta
    Coś czuję ze nowej 5ki narazie nie będzie....czy zdarzyło się kiedyś,że bez ''wycieków'' Canon pokazał coś nowego na jakichkolwiek targach?
    ja za bardzo nie pamietam, zeby przed 50D byl w ogole jakis wyciek, poza czystymi
    spekulacjami. przy okazji 40D byly przedpremierowe zdjecia korpusu w sieci, ale nic
    w desen specyfikacji czy jakichkolwiek sampli. wczesniej... od 2003 roku ja nie kojarze

  7. #127

    Domyślnie

    No to luz....czekamy.
    D700 + parę zatyczek do korpusu.


  8. #128
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adam Trzcionka Zobacz posta
    tylko warto ustalić sobie jakieś granice fanatyzmu
    Raczej czystej statystki, a to taka nauka która kocha uśredniać.

  9. #129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adam Trzcionka Zobacz posta
    puszczanie smętów, jakie to słabe migawki mają canony i jak te migawi notorycznie padają, to bajkopisarstwo. przerobiłem kilka sztuk 5d, dwie 30d, dwie 350d. nic nigdy nie padło. w sporej grupie moich fotograficznych znajomych "młoda" migawka padła raz, w 300d, już chwile temu. słyszałem z kolei o padach migawki w nowiutkich d3, nawet tu na forum.
    Rozumiem, że to do mnie Nic na siłę nie chcę udowadniać bo sam mam kontakt z 5D które ma jakiś kosmiczny przebieg. Ale jak widać takie felerne przypadki się zdarzają. Kontrola jakości siada? W Nikonie nie słyszałem, nie przeczę że mogło też tak być.

    Ja mam nadzieje, że jutro pokażą puszkę z ISO 100-6400, 16 mpix, boost do 25600, 5fps, lepszym body i lepszym AF-em, a wtedy cena D700 spaaaadnie No i wreszcie wszyscy przestaną się znęcać nad biednym, starym 5D.

  10. #130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez P.M. Zobacz posta
    Ja mam nadzieje, że jutro pokażą puszkę z ISO 100-6400, 16 mpix, boost do 25600, 5fps, lepszym body i lepszym AF-em, a wtedy cena D700 spaaaadnie No i wreszcie wszyscy przestaną się znęcać nad biednym, starym 5D.
    Z tym ISO 100 to przesadziles, ale zachcianki!
    Nikon F-501, Canon 30D

Strona 13 z 47 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •