Close

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 88
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    dlaczego? te same matryce w obu systemach. W micro mogą mieć co najwyżej nieco lepsze obiektywy szerokokątne.
    Zaleta to miniaturyzacja, ale to nie dla wszystkich zaleta, w każdym razie nie zawsze to zaleta. To takie uzupełnienie dla posiadacza "dużej" lustrzanki aparatem, który można miec zawsze w kieszeni.
    Dlatego, że wyniki sprzedaży 4/3 są jakie są. Motorem sprzedaży są wyprzedażowe modele i oferty promocyjne, a nie oferta standardowa, chociaż ta zaczyna być coraz bardziej zauważalna.

    Cytat Zamieszczone przez CzłowiekZ Zobacz posta
    Widocznie nie masz pojęcia o czym piszesz.
    Wydaje mi się, że jednak ma pojęcie.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Gdyby Oly zrobił tanią Leice to by było świetnie.
    Obawiam się jednak, że Oly nie zrobi taniej Leici. To bardziej ruch w kierunku Panasonica FZ8, FZ18, Oly SP-560, 570 o lepszej jakości obrazowania. Ale jest szansa na podobną jakość jak w E-420 w znacznie mniejszym opakowaniu, a to już będzie spory krok naprzód w stosunku do hybryd.

    Średnicę dziury podają, ma wynosić 44, przedtem 50.
    Ostatnio edytowane przez piotr w ; 07-08-2008 o 10:51
    D90 + N35/2 + N50/1.8 + N18-200 VR + T12-24; SB-800, SU-800; NX100 + 20-50 + 20/2.8; cokin
    moja galeria: http://fotogalerie.pl/galeria/galeria_piotrw

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotr w Zobacz posta
    Średnicę dziury podają, ma wynosić 44, przedtem 50.
    mowisz o srednicy mocowanai obiektywu, nie o maksymalnej mozliwej srednicy tylnej soczewki, tak?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    mowisz o srednicy mocowanai obiektywu, nie o maksymalnej mozliwej srednicy tylnej soczewki, tak?
    W zasadzie, to jest średnica bagnetu, a nie średnica dziury, czyli Jacek miał rację, nie podają, ale ...
    na podstawie rysunków wychodzi, że dziura to ok. 24 mm. Zatem maksymalna, teoretyczna średnica soczewki to też 24mm, w praktyce zawsze mniej, maksymalnie ok. 18-20 mm.
    D90 + N35/2 + N50/1.8 + N18-200 VR + T12-24; SB-800, SU-800; NX100 + 20-50 + 20/2.8; cokin
    moja galeria: http://fotogalerie.pl/galeria/galeria_piotrw

  4. #24

    Domyślnie

    Gdyby Oly zrobił tanią Leice to by było świetnie.
    Dokładnie. Tani, klasyczny dalmierzowy aparat z bagnetem M, jako konkurencja dla M8. Tylko obawiam się, że z tą matrycą x2 nie byłby specjalnie popularny... Przekonalibyśmy się jak cudowną krótką portretówką potrafi być Summilux 35/1.4. Ale widać wypuszczenie całego odrębnego, własnego systemu jest bardziej opłacalne.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez whatsilenceknows Zobacz posta
    Ale widać wypuszczenie całego odrębnego, własnego systemu jest bardziej opłacalne.
    W system 4/3 oprócz Olympusa aktywnie inwestuje Panasonic, Leica i Sigma .
    D90 + N35/2 + N50/1.8 + N18-200 VR + T12-24; SB-800, SU-800; NX100 + 20-50 + 20/2.8; cokin
    moja galeria: http://fotogalerie.pl/galeria/galeria_piotrw

  6. #26

    Domyślnie

    Nie no, jasne. A w system Nikona np. Tamron, Sigma i Tokina.
    Chodzi o to, że system M ma ogromną bazę obiektywów (w tym setki szkieł na LTM, używalne przez adapter) z czego niektóre konstrukcje to naprawdę najwyższa klasa. Zagospodarowany jest prawie cały rynek - topowe Lejki, 'klasa średnia wyższa' Zeiss M, 'budżetowe i nie tylko' Voigtlandery. Do tego masa używanego sprzętu - od jakichś japońskich dziwactw, przez Canony i Nikkory albo Konici, aż do szkieł rodem z ZSRR. Podczas gdy do nowego systemu puszcza się od razu linię 'oryginalnych' obiektywów - pewnie wyprodukowanie szkieł przez 'alternatywnych producentów' trochę potrwa. A w międzyczasie można sobie montować 'duże' 4/3 przez adapter. I biznes się kręci.
    Oczywiście to takie gadanie - micro 4/3 to - jak pisałeś - trochę inna filozofia sprzętu. A ja nadal czekam na konkurencję dla cyfrowej Leici.
    Ostatnio edytowane przez whatsilenceknows ; 07-08-2008 o 14:41

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez whatsilenceknows Zobacz posta
    Dokładnie. Tani, klasyczny dalmierzowy aparat z bagnetem M, jako konkurencja dla M8.
    nie, ja myślałem o alternatywie dla M8 z mocowaniem OLY micro 4/3. Użycie mocowania z leiki pewnie by kosztowało sporo (raczej trzeba zapłacić za patent).
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez whatsilenceknows Zobacz posta
    Nie no, jasne. A w system Nikona np. Tamron, Sigma i Tokina.
    Chodzi o to, że system M ma ogromną bazę obiektywów
    I prawie wszystkie spleśniałe . Mało kogo interesuje, na dzień dzisiejszy, ręczne kręcenie fokusem. Ten system nie byłby w stanie zarobić na siebie.

    Cytat Zamieszczone przez whatsilenceknows Zobacz posta
    Oczywiście to takie gadanie - micro 4/3 to - jak pisałeś - trochę inna filozofia sprzętu. A ja nadal czekam na konkurencję dla cyfrowej Leici.
    Oj, żebyś się nie zestarzał za bardzo . Bardzo opornie to idzie, ale micro 4/3 ma szanse ruszyć ten stan rzeczy.
    D90 + N35/2 + N50/1.8 + N18-200 VR + T12-24; SB-800, SU-800; NX100 + 20-50 + 20/2.8; cokin
    moja galeria: http://fotogalerie.pl/galeria/galeria_piotrw

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z
    Użycie mocowania z leiki pewnie by kosztowało sporo (raczej trzeba zapłacić za patent).
    Nie mam pojęcia, ale jest masa analogowych dalmierzy z bagnetem M - niektóre są bardzo budżetowe. 'Cyfrowo' niestety tylko Epson R-D1(s) i to boli.

    Cytat Zamieszczone przez piotr w
    I prawie wszystkie spleśniałe
    Oj, chciałbym mieć w torbie niektóre z tych 'pleśniaków'.

    Cytat Zamieszczone przez piotr w
    Mało kogo interesuje, na dzień dzisiejszy, ręczne kręcenie fokusem. Ten system nie byłby w stanie zarobić na siebie.
    No i to jest chyba ten problem. Potencjalnie nierentowność przedsięwzięcia. Dalmierze to jest jednak nisza.

    Cytat Zamieszczone przez piotr w
    Oj, żebyś się nie zestarzał za bardzo
    Ech, w końcu się zeźlę i sprawię sobie M8.
    Ostatnio edytowane przez whatsilenceknows ; 07-08-2008 o 14:56

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez whatsilenceknows Zobacz posta
    Ech, w końcu się zeźlę i sprawię sobie M8.
    No ja już miałem jedno podejście. Nawet obłaskawiłem swoją małżonkę która - o dziwo - przystała na mój pomysł. W tym bezmiarze uciechy jakoś kompletnie umknął mi fakt, że do tego nietaniego przecież body będę musiał wydać drugie tyle na dwa podstawowe obiektywy. Zapał dziwnie minął... Czekam na lepsze czasy

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •