Otwieram nef-a w PS CS3 i widze straszna kaszke jakbym robil iso 1600 a mam zaledwie 400. W innym programie graficznym jest ok. Co moze byc przyczyna...?
Tu jest plik
Szukaj
Otwieram nef-a w PS CS3 i widze straszna kaszke jakbym robil iso 1600 a mam zaledwie 400. W innym programie graficznym jest ok. Co moze byc przyczyna...?
Tu jest plik
jedyna opcja jaka przychodzi mi do glowy to to ze to foto jest kiepsko doswietlone ( zobacz histogram) mysle ze poprostu Camera Raw Ci chce "poprawic" to zdjecie poprzez dodanie EV i jasnosci (raczej jasnosci) bo camera raw lubi to robicprzez to szumi
do tego zerknij tez na suwak kontrastu
![]()
Contax 645, Zeiss 80mm f/2
To ze kiepsko doswietlone to wiem. Zdziwiony jestem ze Camera Raw robi cos bez mojej zgody. Zawsze myslalem ze rawy wymyslono po to aby poprawic takie bledy. W takim razie niewiem jaki jest sens uzywania nef-ow?
wszystko mozna zrobic z tym ze nie oczekuj ze z kiepskiego zdjecia zrobisz niewiadomo co tylko dlatego ze to NEF.
w nefie spokojnie poprawisz tak +/- 1,5EV max...
Contax 645, Zeiss 80mm f/2
Taki, zeby robic to swiadomie, i swiadomie takze uzywac oprogramowania do tego przeznaczonego. Mi nic CameraRAW nie poprawia. Od zawsze automat wylaczony i zadna automatyczna korekta sie nie wlacza.
A skad szumy? Bo zeby zdjecie to mialo poprawna ekspozycje, to dokladnie o 2 EV trzeba ja skorygowac.ISO 400 +2 EV, to jak w morde strzelil -- wspomniane przez Ciebie ISO 1600. Dlatego tak to wyglada.
D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
www.SALDAT.pl
za Stigiem, jak w morde 1600
To nie problem PS tylko Twoj. Nie trudno sie domyslec, ze cos jest automatycznie wyregulowane -- wystarczy spojrzec i nastepnie wylaczyc. Nie wiem gdzie sie to wylacza, bo w wersjach CameraRAW ktorych uzywam, od dawna nie spotkalem trybu auto. Wszystko jest zawsze na "0". A to ze NC robi to "dobrze" oznacza tylko tyle, ze nie poprawia roboty, ktora spartoliles. Gdyby skorygowal ekspozycje pod to, czego Ty nie dopilnowales, to mialbys dokladnie taki sam szum jak w PSie.
D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
www.SALDAT.pl
Skontaktuj się z nami