Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: nef problem

  1. #1

    Domyślnie nef problem

    Otwieram nef-a w PS CS3 i widze straszna kaszke jakbym robil iso 1600 a mam zaledwie 400. W innym programie graficznym jest ok. Co moze byc przyczyna...?
    Tu jest plik

  2. #2

    Domyślnie

    jedyna opcja jaka przychodzi mi do glowy to to ze to foto jest kiepsko doswietlone ( zobacz histogram) mysle ze poprostu Camera Raw Ci chce "poprawic" to zdjecie poprzez dodanie EV i jasnosci (raczej jasnosci) bo camera raw lubi to robic przez to szumi do tego zerknij tez na suwak kontrastu
    Contax 645, Zeiss 80mm f/2

  3. #3

    Domyślnie

    To ze kiepsko doswietlone to wiem. Zdziwiony jestem ze Camera Raw robi cos bez mojej zgody. Zawsze myslalem ze rawy wymyslono po to aby poprawic takie bledy. W takim razie niewiem jaki jest sens uzywania nef-ow?

  4. #4

    Domyślnie

    wszystko mozna zrobic z tym ze nie oczekuj ze z kiepskiego zdjecia zrobisz niewiadomo co tylko dlatego ze to NEF.

    w nefie spokojnie poprawisz tak +/- 1,5EV max...
    Contax 645, Zeiss 80mm f/2

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez torpis Zobacz posta
    To ze kiepsko doswietlone to wiem. Zdziwiony jestem ze Camera Raw robi cos bez mojej zgody. Zawsze myslalem ze rawy wymyslono po to aby poprawic takie bledy. W takim razie niewiem jaki jest sens uzywania nef-ow?
    a niemasz przypadkiem zaznaczonej automatyzacji?
    Fuji S5 PRO || Delta ND200S || D70s || Delta ND70s || F80 || N18-200VR || N28-100 || SB-800 ||

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez torpis Zobacz posta
    To ze kiepsko doswietlone to wiem. Zdziwiony jestem ze Camera Raw robi cos bez mojej zgody. Zawsze myslalem ze rawy wymyslono po to aby poprawic takie bledy. W takim razie niewiem jaki jest sens uzywania nef-ow?
    Taki, zeby robic to swiadomie, i swiadomie takze uzywac oprogramowania do tego przeznaczonego. Mi nic CameraRAW nie poprawia. Od zawsze automat wylaczony i zadna automatyczna korekta sie nie wlacza.
    A skad szumy? Bo zeby zdjecie to mialo poprawna ekspozycje, to dokladnie o 2 EV trzeba ja skorygowac. ISO 400 +2 EV, to jak w morde strzelil -- wspomniane przez Ciebie ISO 1600. Dlatego tak to wyglada.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  7. #7

    Domyślnie

    za Stigiem, jak w morde 1600
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Taki, zeby robic to swiadomie, i swiadomie takze uzywac oprogramowania do tego przeznaczonego. Mi nic CameraRAW nie poprawia. Od zawsze automat wylaczony i zadna automatyczna korekta sie nie wlacza.
    A skad szumy? Bo zeby zdjecie to mialo poprawna ekspozycje, to dokladnie o 2 EV trzeba ja skorygowac. ISO 400 +2 EV, to jak w morde strzelil -- wspomniane przez Ciebie ISO 1600. Dlatego tak to wyglada.
    A gdzie ta cholerna automatyzacje wylaczyc...? Nikon Capture robi to dobrze wiec problem tkwi w PS

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez torpis Zobacz posta
    A gdzie ta cholerna automatyzacje wylaczyc...? Nikon Capture robi to dobrze wiec problem tkwi w PS
    To nie problem PS tylko Twoj. Nie trudno sie domyslec, ze cos jest automatycznie wyregulowane -- wystarczy spojrzec i nastepnie wylaczyc. Nie wiem gdzie sie to wylacza, bo w wersjach CameraRAW ktorych uzywam, od dawna nie spotkalem trybu auto. Wszystko jest zawsze na "0". A to ze NC robi to "dobrze" oznacza tylko tyle, ze nie poprawia roboty, ktora spartoliles. Gdyby skorygowal ekspozycje pod to, czego Ty nie dopilnowales, to mialbys dokladnie taki sam szum jak w PSie.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez torpis Zobacz posta
    A gdzie ta cholerna automatyzacje wylaczyc...? Nikon Capture robi to dobrze wiec problem tkwi w PS
    otwierasz bridge cs3. następnie przechodzisz do edit > camera raw preferences > wyświetla się okno w którym odznaczasz apply auto tone adjustments

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •