Pozwolę sobie odświeżyć i dorzucić swoje 3 grosze:
1 - ISO 800, luminance smooting 0%
http://www.fotosik.pl/showFullSize.p...e49fd8fb857f0c

2 - ISO 800, luminance smooting 33%
http://www.fotosik.pl/showFullSize.p...4a14a1010cc486

Na obu Sharpness 0%, pozostałe ustawienia defaultowe (ACR 3.7). Naświetlałem od razu tak, żeby nie było, że wyciągam jakieś koszmarne cienie.
Także ja proszę o jakieś propozycje, bo na razie to bardziej mi odpowiada JPG z ustawionym w body odszumiaczem LOW, niż to COŚ nawet z dużym wygładzaniem, jak w drugim przykładzie. A może prościej będzie wyrzucić ACR do kosza i przerzucić się np. na jakieś shareware?