Close

Strona 107 z 120 PierwszyPierwszy ... 75797105106107108109117 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 061 do 1 070 z 1198

Wątek: 70-300 VR MTF

  1. #1061

    Domyślnie Odp: 70-300 VR MTF

    Wybaczcie, ale nie chcę mi się przekopywać tego wątku od początku więc zadam pytanie na które pewnie już kiedyś padła odpowiedź : Przy jakich ogniskowych następuje spadek światła i do jakiej wartości przesłony?

  2. #1062

    Domyślnie Odp: 70-300 VR MTF

    Cytat Zamieszczone przez Bonthyc Zobacz posta
    Wybaczcie, ale nie chcę mi się przekopywać tego wątku od początku więc zadam pytanie na które pewnie już kiedyś padła odpowiedź : Przy jakich ogniskowych następuje spadek światła i do jakiej wartości przesłony?
    70mm - 4.5
    75mm - 4.8
    135mm - 5
    180mm - 5.3
    220mm - 5.6
    D300s ; F100 ; T 17-50/2.8 ; N 28-70/3.5-4.5 ; N AF 50/1.8D ; N AF 85/1.8D ; N AF-S 70-300/4.5-5.6 VR ; SB-800
    www.piotrnosek.pl <-- zapraszam!

  3. #1063

    Domyślnie Odp: 70-300 VR MTF

    I to właśnie jest słaby punk takiego szkiełka. nawet taniutki Tamron 55-200 trzyma f4 do 135mm. Zeby nie siegac daleko to Tamron 70-300 trzyma f4 do 180 bodajże. Oczywiscie optycznie gorszy ale swiatło potrafi utrzymać. Niestety zawsze mamy coś za coś No i różnica w cenie ...... N - 1600/T - 600

  4. #1064

    Domyślnie Odp: 70-300 VR MTF

    Dlatego ja też wybrałem Sigmę 70-200/2.8
    Pozdrawiam Krzysztof M.
    Mam co mam i jest mi z tym dobrze ....

  5. #1065

    Domyślnie Odp: 70-300 VR MTF

    Cytat Zamieszczone przez mjr Zobacz posta
    Dlatego ja też wybrałem Sigmę 70-200/2.8
    Tyle że Sigma = kolejne +1000zł.
    D300s ; F100 ; T 17-50/2.8 ; N 28-70/3.5-4.5 ; N AF 50/1.8D ; N AF 85/1.8D ; N AF-S 70-300/4.5-5.6 VR ; SB-800
    www.piotrnosek.pl <-- zapraszam!

  6. #1066

    Domyślnie Odp: 70-300 VR MTF

    Fenek, no niestety.
    Za to masz szkło na lata, albo do czasu jak stwierdzisz, że stać Cię na Nikkora VR

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam Krzysztof M.
    Mam co mam i jest mi z tym dobrze ....

  7. #1067

    Domyślnie Odp: 70-300 VR MTF

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    taniutki Tamron 55-200 trzyma f4 do 135mm.
    f/4.2 sam użytkuję to szkło i muszę przyznać że jestem bardzo pozytywnie nim zaskoczony.

    Ale nie o tym chciałem. Moje pytanie odnosi się szczelności 70-300VR, nie żebym chciał robić zdjęcia tajfunom ale jak się imają pyłki i paproszki tego szkła? Jest to coś takiego jak 18-70 czy trochę lepiej?

  8. #1068

    Domyślnie Odp: 70-300 VR MTF

    Cytat Zamieszczone przez Bonthyc Zobacz posta
    f/4.2 sam użytkuję to szkło i muszę przyznać że jestem bardzo pozytywnie nim zaskoczony.

    Ale nie o tym chciałem. Moje pytanie odnosi się szczelności 70-300VR, nie żebym chciał robić zdjęcia tajfunom ale jak się imają pyłki i paproszki tego szkła? Jest to coś takiego jak 18-70 czy trochę lepiej?
    Jedynym realnym "uszczelnieniem" jest gumowy kołnierz dookoła bagnetu. A poza tym można powiedzieć że szkło ma całkiem zwartą budowę, brak luzów... powietrze oczywiście zasysa ale przez niecały rok używania nie mam żadnych pyłków czy syfów pod soczewkami.
    D300s ; F100 ; T 17-50/2.8 ; N 28-70/3.5-4.5 ; N AF 50/1.8D ; N AF 85/1.8D ; N AF-S 70-300/4.5-5.6 VR ; SB-800
    www.piotrnosek.pl <-- zapraszam!

  9. #1069

    Domyślnie Odp: 70-300 VR MTF

    Dzięki za odpowiedz
    Cytat Zamieszczone przez Fenek Zobacz posta
    szkło ma całkiem zwartą budowę, brak luzów...
    A jeszcze odnośnie luzów to zapytam się jak pod tym względem wypada wysuwający się tubus? Są na nim jakieś luzy? Poza tym (nie spotkałem się nigdzie aby ktoś na to narzekał) czy szkło zmienia samoczynnie swoją ogniskową gdy znajduje się w skierowane soczewką pionowo w górę lub w dół tak jak np. 18-200VR?
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Bonthyc ; 07-05-2008 o 01:23

  10. #1070

    Domyślnie Odp: 70-300 VR MTF

    Cytat Zamieszczone przez Bonthyc Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedz

    A jeszcze odnośnie luzów to zapytam się jak pod tym względem wypada wysuwający się tubus? Są na nim jakieś luzy? Poza tym (nie spotkałem się nigdzie aby ktoś na to narzekał) czy szkło zmienia samoczynnie swoją ogniskową gdy znajduje się w skierowane soczewką pionowo w górę lub w dół tak jak np. 18-200VR?
    Pozdrawiam
    Mechanicznie to zdecydowanie półka wyższa niż 18-70, 18-200 itp. nie ma luzów i nic się nie kolebie. Nie ma tendencji to samoczynnego zoomowania.

Strona 107 z 120 PierwszyPierwszy ... 75797105106107108109117 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •