Wybaczcie, ale nie chcę mi się przekopywać tego wątku od początku więc zadam pytanie na które pewnie już kiedyś padła odpowiedź: Przy jakich ogniskowych następuje spadek światła i do jakiej wartości przesłony?
Szukaj
Wybaczcie, ale nie chcę mi się przekopywać tego wątku od początku więc zadam pytanie na które pewnie już kiedyś padła odpowiedź: Przy jakich ogniskowych następuje spadek światła i do jakiej wartości przesłony?
D300s ; F100 ; T 17-50/2.8 ; N 28-70/3.5-4.5 ; N AF 50/1.8D ; N AF 85/1.8D ; N AF-S 70-300/4.5-5.6 VR ; SB-800
www.piotrnosek.pl <-- zapraszam!
I to właśnie jest słaby punk takiego szkiełka. nawet taniutki Tamron 55-200 trzyma f4 do 135mm. Zeby nie siegac daleko to Tamron 70-300 trzyma f4 do 180 bodajże. Oczywiscie optycznie gorszy ale swiatło potrafi utrzymać. Niestety zawsze mamy coś za cośNo i różnica w cenie ...... N - 1600/T - 600
Dlatego ja też wybrałem Sigmę 70-200/2.8
Pozdrawiam Krzysztof M.
Mam co mam i jest mi z tym dobrze ....
D300s ; F100 ; T 17-50/2.8 ; N 28-70/3.5-4.5 ; N AF 50/1.8D ; N AF 85/1.8D ; N AF-S 70-300/4.5-5.6 VR ; SB-800
www.piotrnosek.pl <-- zapraszam!
Fenek, no niestety.
Za to masz szkło na lata, albo do czasu jak stwierdzisz, że stać Cię na Nikkora VR
Pozdrawiam
Pozdrawiam Krzysztof M.
Mam co mam i jest mi z tym dobrze ....
f/4.2sam użytkuję to szkło i muszę przyznać że jestem bardzo pozytywnie nim zaskoczony.
Ale nie o tym chciałem. Moje pytanie odnosi się szczelności 70-300VR, nie żebym chciał robić zdjęcia tajfunom ale jak się imają pyłki i paproszki tego szkła? Jest to coś takiego jak 18-70 czy trochę lepiej?
D300s ; F100 ; T 17-50/2.8 ; N 28-70/3.5-4.5 ; N AF 50/1.8D ; N AF 85/1.8D ; N AF-S 70-300/4.5-5.6 VR ; SB-800
www.piotrnosek.pl <-- zapraszam!
Dzięki za odpowiedz
A jeszcze odnośnie luzów to zapytam się jak pod tym względem wypada wysuwający się tubus? Są na nim jakieś luzy? Poza tym (nie spotkałem się nigdzie aby ktoś na to narzekał) czy szkło zmienia samoczynnie swoją ogniskową gdy znajduje się w skierowane soczewką pionowo w górę lub w dół tak jak np. 18-200VR?
Pozdrawiam
Ostatnio edytowane przez Bonthyc ; 07-05-2008 o 01:23
Skontaktuj się z nami