Close

Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 83

Wątek: F100 czy F5????

  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Smurf Zobacz posta
    Jacku, troszkę przesadziłeś.
    fakt, on wyszedł w 99, ja pewnie miałem od 2000, a sprzedałem w 2006. No to 6 lat. A zdjecia na nim robiłem intensywnie przez 4 lata, bo gdzieś od 2004 leżał.
    Ale to wystarczy by mieć jakąś (b.dobrą) opinię o body.
    Za to własne F5 miałem tylko 3 dni! ale zawsze coś. Mogę powiedzieć - też miałem
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  2. #52
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    jednak mam wrażenie że w całej tej dyskusji zabrakło tego co najważniejsze....mianowicie fotografii....za duzo się ostatnio mówi i pisze o nowych cudownych aparatach....jak to jest....coraz lepszy sprzęt a coraz mniej dobrej wartościowej fotogafii....pozdrawiam...

  3. #53

    Domyślnie

    Ja posiadam oba Nikony F100 i F5 i tymi aparatami pstrykam.Dla mnie oba maja plusy jak i minusy.Ale uwielbiam je.Na cyfrę poczekam bo nie stać mnie na pelna klatkę.Zależy co chcesz fotografować.

  4. #54

    Domyślnie

    jak masz oba, to napisz kiedy i do czego używasz którego body

    (niektórym to sie powodzi.... czasem nazywam to dosadniej, ale nie chce tutaj nikogo obrażac
    "Nie można w życiu zakosztować wszelkiego dobra. Treba wybrać rzecz upragnioną, którą łatwiej przyjdzie zapumnieć."

  5. #55
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    odswieze temat...bo nie chce zakładac nowego wątku...czy warto wymieniac F90x na F100? co mi da taka zamiana? oprócz kosztów? nie zalezy mi na szybszym AF, a pomiar swiatła chyba tez nie jest wiele doskonalszy...czy sie myle? Rozumiem ze jest sens zamienic 90x na F5 ale na 100? KTO POMOZE ?

  6. #56

    Domyślnie

    Miałem F90x, chciałem F5, mam F100. F5 to piękny aparat, ale potwornie ciężki i niezbyt poręczny jak dla mnie. Zdecydowałem się na zmianę ze względu na 5 pół AF, szybszy AF i współpracę ze wszystkimi obiektywami Nikona. Jeśli nie planujesz używać VRek czy obiektywów bez pierścienia przysłony to ciesz się ze swojego F90x a różnicę w cenie zainwestuj w filmy albo szklarnię. No i z F90x nie odkleja się guma
    And I am not frightened of dying. Any time will do, I don't mind.

  7. #57
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez axer Zobacz posta
    Miałem F90x, chciałem F5, mam F100. F5 to piękny aparat, ale potwornie ciężki i niezbyt poręczny jak dla mnie. Zdecydowałem się na zmianę ze względu na 5 pół AF, szybszy AF i współpracę ze wszystkimi obiektywami Nikona. Jeśli nie planujesz używać VRek czy obiektywów bez pierścienia przysłony to ciesz się ze swojego F90x a różnicę w cenie zainwestuj w filmy albo szklarnię. No i z F90x nie odkleja się guma
    no i chyba wezme sobie ta rade do serca a za zaoszczedzona sume kupie obiektyw...albo i nie...bo mi zona wyweszy kasę i po ptakach
    a powaznie to strasznie trudno sie na cos zdecydowac bo tu w koło jest tyle pokus....

  8. #58
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    śląsk i zagłębie
    Posty
    198

    Domyślnie

    to lepiej cos kup zanim ci wywęszy tę kase
    niejaki Ken R. bardzo poleca F6 jako "naj, naj..." . Ja osobiscie F5 bym nie bral wlasnie z uwagi na wielkosc i cieżar, no ale ja aparat noszę po górach i wystarczy mi 840 g mojego F801s
    Przemo K.
    F801s/ELAN7/C5DMk2 + szkła

  9. #59

    Domyślnie

    Najlepiej wziasc do reki dwa i sie pobawic, F90 jes super, a F100 to juz inna bajka, nowa filozofia.
    Zeiss (N)Ikon www.grenlandia2010.pl
    Pozdrawiam
    Adam

  10. #60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jmj Zobacz posta
    Nadto cos sprawia ze AF F5 wyostrzy 8 klatek na sekundę, zaś F100 raczej tego nie zrobi
    parę razy macałem F5, więc się nie znam, ale czy aby te 8 klatek/s to nie jest speed aparatu przy wyłączonym af ?

    A tak dorzucając swoje 3 gr do dyskusji. Ja wybrałem F4, af właściwie nie używam, pomiaru światła używam z głową a matrycowy pomiar przydaje mi się tylko wtedy gdy wyłączam myślenie No i jeszcze jedno, F4 to najładniejsze body kiedykolwiek wyprodukowane

Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •