Close

Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 83

Wątek: F100 czy F5????

  1. #31
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Ruda Śl/Katowice/Gliwice
    Posty
    213

    Domyślnie

    Nadto cos sprawia ze AF F5 wyostrzy 8 klatek na sekundę, zaś F100 raczej tego nie zrobi
    setka ma 5,5.. 8.. no jest różnica.. tylko powiedz jak często z tego korzystasz
    blog
    Pozdrawiam,
    Al

  2. #32
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2004
    Miasto
    A man, a city...
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sylwiusz
    Moim zdaniem zdecydowanie F100. Niewielkie roznice na korzysc F5 nie usprawiedliwiaja roznicy w cenie ani tym bardziej wielkosci i wadze. Zwlaszcza to ostatnie to przegiecie jak na aparat 35 mm. Swietnie podsumowal to fotograf-felietonista Mike Johnston w swoim
    artykule min. o F100: "Bez urazy. Wiem, że wiele osób lubi F5, ale mnie to przypomina starą kreskówkę z Popeyem, który rozwala cały dom, próbując zabić muchę - tyle roboty i dostajemy tylko tyci negatyw wielkości znaczka pocztowego? Przerąbane." Co racja, to racja - F5 jest ciezaru i wielkosci srednioformatowych aparatow, ktore niejako z biegu dadza parokrotnie lepsza jakosc obrazu F100 ma wiekszosc pozytywnych przymiotow F5 + jasniejsza matowke w standardzie, lepiej widoczne podswietlanie punktow AF i BP jako opcje a nie NIEODWOLALNOSC
    Bez urazy, ale Mike Johnson jest wyznawcą zasady, że jeśli potrzebujemy przemieścić się z punktu A do punktu B, to wystarczy Łada NIva, nie trzeba do tego kupować Hummer'a. I TROCHĘ racji ma. Ale to jest ta mniejsza TROCHA!

    A zupełnie serio, to jego argumenty są w tym przypadku śmieszne. F100 produkuje dokładnie tej samej wielkości klatkę To, że waży mniej, to nie jest żadna zaleta. Biorąc pod uwagę ile się trzeba dzwigać sprzętu, różnica pół kilograma nie ma znaczenia. Argumenty, że po odkręceniu grip'a można schować do torebki... są zabawne, ale również bezwartościowe. Mnie bardziej odpowiada F5. Pod każdym względem. Ale nie dorabiam do tego ideologii. F100 jest BARDZO DOBRYM AMATORSKIM aparatem i nie zmieni tego żadna publikacja, ani żadna książka. A biorąc pod uwagę obecne ceny obydwu, uważam, że jeśli komuś nie przeszkadza waga F5, to powinien wybrać F5.

    Aaaaaa. Ongiś miałem zestaw składający się z Mamiyi 67 + pryzmat + Metz 45 + 2 tele szkła. Sam pryzmat ważył z 1,5 kilograma!

    Cytat Zamieszczone przez Sylwiusz
    Beattie jest fajna. Tylko trzeba wowczas pamietac o wprowadzeniu ciaglej korekcji ekspozycji o tyle o ile jasniejsza jest ta matowka.
    Nie trzeba. Można zaprogramować na stałe.

    [ Dodano: Czw Cze 02, 2005 12:04 am ]
    Cytat Zamieszczone przez al
    z całym szacunkiem ale efsto to też aparat pro.. a z uchwytem mb ma rewelacyjną ergonomie..
    i jeszcze jedna sprawa po wypięciu mb aparat mieści się w torebce
    Z całym szacunkiem... proponuję następujący quiz...
    Dopasuj slogany reklamowe do modeli aparatów: F100 (199, F5 (1996), F6 (2004)

    1. "The ultimate in film SLR evolution"
    2. "Professional performance redefined"
    3. "The new standard in professional photography"

    Miłej zabawy! Wnioski każdy wyciąga sam!
    Serdecznie pozdrawiam,
    Ayot

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez al
    Nadto cos sprawia ze AF F5 wyostrzy 8 klatek na sekundę, zaś F100 raczej tego nie zrobi
    setka ma 5,5.. 8.. no jest różnica.. tylko powiedz jak często z tego korzystasz
    nie chodzi o korzystanie a o swiadomość
    F5 jest zwyczajnie szybszy - w tym AF również - dobiegaczki i te bajery

    [ Dodano: Czw Cze 02, 2005 5:45 pm ]
    Cytat Zamieszczone przez Ayot

    Cytat Zamieszczone przez Sylwiusz
    Beattie jest fajna. Tylko trzeba wowczas pamietac o wprowadzeniu ciaglej korekcji ekspozycji o tyle o ile jasniejsza jest ta matowka.
    Nie trzeba. Można zaprogramować na stałe.
    którą funkcją?
    Pozdrawiam
    Jacek
    _____________

  4. #34

    Domyślnie

    Odnosze takie wrazenie, ze czesto naduzywa sie okreslen "profesjonalny" czy "zawodowiec" chyba w celu podniesienia wagi swoich argumentow.

    Tak na marginesie to doszedlem do wniosku, ze wiekszosc tzw. zdjec "profesjonalnych" wykonalem FM2 a teraz FM3a.
    Pozdrawiam
    Jerzy

  5. #35
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Ruda Śl/Katowice/Gliwice
    Posty
    213

    Domyślnie

    nie widzę sensu dyskusji na temat wyższości fiata 126p nad 126bis (zawsze to maluch)
    z założenia ef sto jest 'polecany' specialistom od poważnej fotografii jako zapasowe body.
    dla mmnie to body jest bardziej uniwersalne.. nikon doszedł chyba do podobnych wniosków
    patrz: ef sześć
    blog
    Pozdrawiam,
    Al

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez al
    nie widzę sensu dyskusji na temat wyższości fiata 126p nad 126bis (zawsze to maluch)
    z założenia ef sto jest 'polecany' specialistom od poważnej fotografii jako zapasowe body.
    dla mmnie to body jest bardziej uniwersalne.. nikon doszedł chyba do podobnych wniosków
    patrz: ef sześć
    wiele w tym stwierdzeniu prawdy

    [ Dodano: Pią Cze 03, 2005 8:43 pm ]
    Cytat Zamieszczone przez Jerry
    Odnosze takie wrazenie, ze czesto naduzywa sie okreslen "profesjonalny" czy "zawodowiec" chyba w celu podniesienia wagi swoich argumentow.

    Tak na marginesie to doszedlem do wniosku, ze wiekszosc tzw. zdjec "profesjonalnych" wykonalem FM2 a teraz FM3a.
    Manual zmusza do myslenia.
    Pozdrawiam
    Jacek
    _____________

  7. #37
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Ruda Śl/Katowice/Gliwice
    Posty
    213

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jmj
    [ Dodano: Pią Cze 03, 2005 8:43 pm ]
    Cytat Zamieszczone przez Jerry
    Odnosze takie wrazenie, ze czesto naduzywa sie okreslen "profesjonalny" czy "zawodowiec" chyba w celu podniesienia wagi swoich argumentow.

    Tak na marginesie to doszedlem do wniosku, ze wiekszosc tzw. zdjec "profesjonalnych" wykonalem FM2 a teraz FM3a.
    Manual zmusza do myslenia.
    nie tylko manual.. ale przede wszyskim analog
    szkoda klatki.. zawsze mam to przed oczami
    blog
    Pozdrawiam,
    Al

  8. #38

    Domyślnie

    Ja tam czasem popracuje na f100 i nie mam wątpliwości co do jakości naświetlania klatki czy jego wykonania,obydwa korpusy do dobry wybór,tylko jeden jest troche droższy i może być bardziej zużyty a drugi raczej mniej
    Elmichu : jak chcesz się obronić nocą to raczej f5,większa szansa że gościu już nie wstanie z gleby
    EQ : Nikon F3 | Nikkor 50/1,5 AiS | F801 | Sony ILCE 7mkIII | Sony 55/1,8 | Sony 35/1,8 | Viltrox 24/1,8 | Canon 135/2,0 L |
    Insta : @pan_portrecik

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Leon13th
    Elmichu : jak chcesz się obronić nocą to raczej f5,większa szansa że gościu już nie wstanie z gleby
    Z aparatów obronnych proponuję zenka. Stosunek cena/jakość nie do pobicia w tym przypadku
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  10. #40

    Domyślnie

    Zenit rulez
    EQ : Nikon F3 | Nikkor 50/1,5 AiS | F801 | Sony ILCE 7mkIII | Sony 55/1,8 | Sony 35/1,8 | Viltrox 24/1,8 | Canon 135/2,0 L |
    Insta : @pan_portrecik

Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •