Close

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 66

Wątek: D40 czy D70

  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kronos28 Zobacz posta
    noo właśnie nie jest to takie proste jak się może wydawać... nawet jak da się na off to coś tam sofcik nadal grzebie po swojemu
    Dokładnie o to chodzi. Soft ingeruje nawet w plik RAW. Stąd na pierwszy rzut oka może się wydawać, że D40 mniej szumi.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  2. #32
    Oszczędny w słowach Awatar Kazzam
    Dołączył
    05 2007
    Miasto
    Wronki - Poznań
    Posty
    148

    Domyślnie

    Uuu... nie wiedziałem że to w ten sposób wygląda. Dzięki za konkret.
    Nikon D80 | Tamron 17-50/2.8 | Nikkor 50/1.4 | Velbon DF-40 | Raynox M-250 | Zenit 12XP | Helios 58/2 | Cała masa akcesoriów

  3. #33

    Domyślnie


    Tak na marginesie i tak cichutuko cichutko powiem, że podobnie jest z D50... ale ciiii....
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta

    Tak na marginesie i tak cichutuko cichutko powiem, że podobnie jest z D50... ale ciiii....
    Zaraz ci odpisza, ze powtarzasz bzdury za pewnym portalem na "O". Abstra****ac jednak od ingerowania w rawy itp. D40 z braku silnika bedzie szumial mniej. Podobnie jest z d40x i d80.

  5. #35
    Oszczędny w słowach Awatar Kazzam
    Dołączył
    05 2007
    Miasto
    Wronki - Poznań
    Posty
    148

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioter m Zobacz posta
    Zaraz ci odpisza, ze powtarzasz bzdury za pewnym portalem na "O". Abstra****ac jednak od ingerowania w rawy itp. D40 z braku silnika bedzie szumial mniej. Podobnie jest z d40x i d80.
    z D80? D80 nie ma silnika? To chyba mam jakiś bonus w moim body od Nikona
    Nikon D80 | Tamron 17-50/2.8 | Nikkor 50/1.4 | Velbon DF-40 | Raynox M-250 | Zenit 12XP | Helios 58/2 | Cała masa akcesoriów

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kazzam Zobacz posta
    z D80? D80 nie ma silnika? To chyba mam jakiś bonus w moim body od Nikona
    Chodzi o to, ze d40x szumi nieco mniej od d80. Wlasnie przez brak silniczka. Tak juz niestety jest, ze dodatkowe podzespoly elektryczne generuja dodatkowe cieplo w korpusie. Podstawowe podzespoly w tych aparatach sa przeciez takie same, wiec szum w NEF-ach powinien byc podobny, a nie jest. Natomiast przy dlugich ekspozycjach roznic nie ma.
    Na tym forum pojawila sie kiedys teoria, ze wlasnie z powodu ciepla i szumow silniki w cyfrowych lustrzankach sa wyraznie slabsze niz w aparatach analogowych. Cos wiec musi byc na rzeczy.
    Ostatnio edytowane przez pioter m ; 15-01-2008 o 10:15

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioter m Zobacz posta
    Chodzi o to, ze d40x szumi nieco mniej od d80. Wlasnie przez brak silniczka. Tak juz niestety jest, ze dodatkowe podzespoly elektryczne generuja dodatkowe cieplo w korpusie. Podstawowe podzespoly w tych aparatach sa przeciez takie same, wiec szum w NEF-ach powinien byc podobny, a nie jest. Natomiast przy dlugich ekspozycjach roznic nie ma.
    Podzespoły może i te same, ale soft już nie.
    Cytat Zamieszczone przez pioter m Zobacz posta
    Na tym forum pojawila sie kiedys teoria, ze wlasnie z powodu ciepla i szumow silniki w cyfrowych lustrzankach sa wyraznie slabsze niz w aparatach analogowych. Cos wiec musi byc na rzeczy.
    Aptekarze mogą to sobie w prosty sposób to sprawdzić. Jeden kadr z szkła bez AF-s i analogiczny z AF-s, czy nawet manual focus.
    Czy ciepło jest tu kluczowym elementem, bardziej bym optował za polem elektromagnetycznym.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioter m Zobacz posta
    Chodzi o to, ze d40x szumi nieco mniej od d80. Wlasnie przez brak silniczka.
    No nie. To już wiem, dlaczego puszki D50, D70s i D80 są do bani i dlaczego trzeba brać D40. Bo nie ma silnika! Cóż za ironia losu. A ja głupi zmieniłem D70s na D80!

    A soft w D40 bardziej nie odszumia tylko do silnik wprowadza większy szum do D70s i D80. Taaaa...
    Ja tylko nie rozumiem dlaczego Nikon dalej popełnia ten błąd i wkłada ten powodujący szum silnik do D300. Może jakby go wyjęli to D300 by szumiał na tym samym poziomie co D3? Ale czy D3 też nie ma silnika?
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioter m Zobacz posta
    Chodzi o to, ze d40x szumi nieco mniej od d80. Wlasnie przez brak silniczka. Tak juz niestety jest, ze dodatkowe podzespoly elektryczne generuja dodatkowe cieplo w korpusie. Podstawowe podzespoly w tych aparatach sa przeciez takie same, wiec szum w NEF-ach powinien byc podobny, a nie jest. Natomiast przy dlugich ekspozycjach roznic nie ma.
    Na tym forum pojawila sie kiedys teoria, ze wlasnie z powodu ciepla i szumow silniki w cyfrowych lustrzankach sa wyraznie slabsze niz w aparatach analogowych. Cos wiec musi byc na rzeczy.
    ja bym te teorię przykleił gdzies na górze, by każdy się mógł z nią zapoznać
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ja bym te teorię przykleił gdzies na górze, by każdy się mógł z nią zapoznać
    Może by jakiegoś FAQa zrobić na forum odnośnie szumów? Już pierwszy wpis mamy.

    Pyt. Dlaczego Nikon D40x szumi mniej od D80?
    Odp. Wszystkiemu winien jest wbudowany silniczek do napędu AF-D.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •